چگونه مبلی با کیفیت و ارزان بخریم؟ [رپورتاژ آگهی]

چگونه مبلی با کیفیت و ارزان بخریم؟ [رپورتاژ آگهی]

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

نام یافت آباد تهران بیش از هر چیز با خرید مبل (مبلمان) پیوند خورده است. محله ای با چند پاساژ عظم که وسایل چوبی مورد نیازهر خانه را به نمایش و فروش می‌گذارد. این محله و همچنین اطراف آن سال‌ها بازار فروش و خرید این وسایل بوده است.

در بازار وسایل چوبی می توان از دو تا صدها میلیون تومان برای خرید مبل (مبلمان) هزینه کرد. بعضی از مبل‌ها آنقدر ارزان هستند که انگار با آب پارچه هایش را به هم چسبانده‌اند و برخی اینقدر گرانند که انگار از طلا ساخته شده‌اند.

علاوه بر مبل‌های تولیدی، ترکیه نیز در سال‌های گذشته توانسته بازار پر رونقی را به خودش اختصاص دهد. مبلمان استقبال یکی از همین برندهای ترک است که با قیمت بسیار زیادی در ایران خرید و فروش می‌شود. خرید و فروش اینترنتی مبلمان در ایران نیز اگرچه پاگرفته اما هنوز خیلی فعال نیست. برای مثال چوبکده یک برند خرید مبلمان است که در پایگاه اینترنتی خود امکان خرید مبلمان را فراهم کرده است. در وب سایت آنها کتابخانه، بوفه، میز تلویزیون و تخت نیز طبقه بندی شده و فروخته می‌شود.

سعی کنید از خرید مبلمان در شب عید فرار کند و برنامه سالانه نمایشگاه‌های مبل را در شهرتان پیدا کنید. برای مثال هرسال در تیر‌ماه نمایشگاه مبلمان در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار می‌شود و درآن نمایشگاه تقریبا تمام شرکت‌های مهم تولیدی مبل حضور دارند. زمان برگزاری جشنواره‌ها سراغ خرید مبلمان بروید اما مطمئن شوید که همان مبلمانی را که در نمایشگاه گذاشته شده برایتان ارسال نکند. آن مبلمان در معرض گرد و خاک بوده و بازدیدکنندگان زیادی برای امتحان کردن مبل مدام روی آن نشسته‌اند و چهره مبل را از نویی انداخته اند.هنگام خرید مبلمان حتما مطمئن شوید که سیستم ارسال مبل را برایتان رایگان انجام می‌دهند. از سوی دیگر چک کنید که موقع ارسال آن را داخل محفظه های پلاستیکی به خانه شما انتقال می‌دهند.

نکاتی که باید پیش از خرید مبل بدانید

پیش از خرید مبل(مبلمان) عرض و طول سالن پذیرایی را اندازه بگیرید. اگر مبل‌ها برای خانه شما بزرگ باشد چاره ای جز گذاشتن چند صندلی آن در اتاق خواب ندارید. تصویری که ممکن است خیلی به مذاقتان خوش نیاید.

هنگام خرید مبلمان سعی نکنید آن را مو به مو با همه جزئیات خانه ست کنید. از مدل صندلی تک نفره مبل می توانید حاشیه ای برای پرده درست کنید. اگر مبلتان یک مدل ساده و بی‌طرح و نقش است، کوسن های رنگی روی آن بگذارید. سعی کنید تا جای ممکن پایه مبل را روی موکت یا سرامیک قرار دهید که به مرور زمان پایه، به فرش آسیبی نزند. این روزها بیشتر مبل‌های رایج در بازار ترکیب دو رنگ پارچه ساخته می‌شوند. برای همین دستتان برای ست کردن خانه باز است. اگر دنبال خرید مبلمان مدرن هستید برای کنار مبل آباژور می‌تواند چهره خانه را زیبا تر کند اما برای مبل سلطنتی یک ظرف میوه و یا گلدان کریستال و مسی جلوه دیگری به خانه می‌بخشد.

یکی از نکات خرید مبلمان این است که گروهی از رنگ‌ها و مدل‌های پارچه‌های مبلی در همه فروشگاه‌ها مشترک است. برای همین اگر مبلی خریدید که از ست میزناهارخوری آن خوشتان نیمده، با یادداشت کردن شماره مدل پارچه مبل می‌توانید دنبال خرید میزناهارخوری باشید. البته این هماهنگی بین پارچه‌های خارجی وجود ندارد. بنابراین وقتی مبلی خارجی می‌خرید سعی کنید از همان مغازه یا برند هم درخواست ست کردن میزناهارخوری را داشته‌باشید.

منبع : ویرلن

بدون نظر

ورود