بازار خرید مبل در دست طرح‌های انگلیسی و فرانسوی [رپورتاژ آگهی]

بازار خرید مبل در دست طرح‌های انگلیسی و فرانسوی [رپورتاژ آگهی]

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

اگر قصد خرید مبل هفت نفره کرده اید سعی کنید آن را با ترکیب یک مبل سه نفره، یک مبل دو نفره و دو مبل تک نفره سفارش دهید. با کوچک شدن متراژهای خانه دست شما آنقدر باز نیست که مبلی چهار نفره را در سالن پذیرایی جا بدهید. اما طراحی خانه های حداقل ۶۰ متری و بیشتر از آن به گونه ای بوده که خرید یک مبل هفت نفره یک سالن پذیرایی استاندارد را پر می‌کند.

در وب سایت دیوار می‌توانید از رنگ و شکل این مبل‌ها با خبر شوید. حتی اگر نمی‌خواهید که اینترنتی خرید کنید بهتر است پیش از حضور در بازار از طریق سایت دیوار نگاهی به قیمت‌ها بیاندازید. تولید کنندگان بسیاری برای معرفی بیشتر خود محصولاتشان را در این وب سایت تبلیغ می‌کنند. برخی از آنها گاه به دلیلی اینکه در بازار اصلی مبل‌فروشی یک شهر نیستند قیمت‌ ارزان‌تری را به مشتری پیشنهاد می‌دهند.

برخی از مبل‌های موجود در بازار کوهان‌دار هستند. یعنی برآمدگی بالای پشتی مبل وجود دارد که قیافه آن را از سادگی دور می‌کند. برای خرید مبل هفت نفره استیل می‌توانید سراغ این مدل بروید چرا که طراحی جدیدی از مبل‌ سلطنتی هستند. البته این ترکیب قبلا تنها برای مبل‌های سلطنتی تولید می‌شد اما امروزه در مبل‌های راحتی و اسپورت هم وجود دارد.

نیمکت فرانسوی نیز یک مدل از مبلمان استیل است که  دسته‌های چوبی تراش خورده دارند. مدل دیگری که در بازار پیدا می‌شد کاناپه سه نفره فرانسوی است که معمولا جثه بزرگی دارد و به درد خانه‌های کوچک نمی‌خورد. کاناپه‌های مشابه دیگری هم پیدا می‌شود که مناسب قرار دادن مقابل تلویزیون است. این کاناپه‌ها که به مدل انگلیسی شهرت دارند علاوه بر پشتی نرم، کوسن‌های بزرگی هم دارند که چهره زیبایی به مبل می‌دهد. دسته‌هایش کوتاه است و پایه‌های چوبی کوتاهی دارد.

یکی از مدل‌هایی که جدیدا در بازار مد شده، مبل‌های بدون دسته و یا بدون پشتی است. یک دست مبل هفت نفره آن در سایت دیوار دو میلیون تومان قیمت گذاری شده‌است. مدل دست دوم آن را نیز فردی در صادقیه به قیمت ۷۰۰ هزار تومان می‌فروشد.  اضافه کردن آباژور به خانه‌ای با این مبل‌ها چهره مدرنی به خانه می‌دهد.

بیلی بالدوین، یک بازیگر آمریکایی هالیوود، در استدیو طراحی مبلمان خود مدل تاکسیدو را طراحی کرده که یک مدل مناسب برا خرید مبل هفت نفره به حساب می‌آید.

بعضی از افراد به مدل چستر علاقه دارند. مبل‌های چستر دسته‌های گرد و خمیده دارند. طرح آن مربوط به قرن نوزدهم میلادی بوده و از طرح‌های مبلمان انگلیسی ریشه گرفته‌است. فروشنده‌ای از نیاوران مبل چستر سبزرنگ خود را که تنها دو روز از خریدش گذشته به مبلغ دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌فروشد. این مبل‌ها در بازار معمولا زیر ۴ میلیون تومان نیستند.

پیش از خرید مبل حتما در ورودی یا ره پله را اندازه بگیرید که برای انتقال مبل به خانه دچار مشکل نشوید. اگر هم مستاجر هستید بهتر است قید خرید مبل‌های سنگین را بزنید. این نکته را هم قبل از خرید در نظر بگیرید که نشیمن‌گاه مبلی که می‌خرید نه باید آنقدر سفت باشد که کمردرد بگیرید و نه آنقدر نرم که موقع بلند شدن جایتان روی مبل بماند.

بدون نظر

ورود