بهترین مکان‌های دنیا برای تماشای شکوفه‌های گیلاس کجاست؟

بهترین مکان‌های دنیا برای تماشای شکوفه‌های گیلاس کجاست؟

تا فرارسیدن فصل بسیار زیبای بهار چند روز بیشتر باقی نمانده است. در روزهای پایانی اسفند ماه شاهد خودنمایی شکوفه‌های زیبایی هستند که روی درختان جوانه زده‌اند و چهره‌ای بس دل‌انگیز و زیبا در فضاهای شهری و روستایی ساخته‌اند.

دیدن شکوفه‌های درختان را می‌توان یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهای فروردین‌ماه دانست. مخصوصا وقتی درختان سفید و قرمز در کنار خیابان‌ها ردیف شده باشند و پس از یک زمستان خاکستری و سرد، جلوه‌ای از زندگی را نمایش دهند.

در این میان، شکوفه‌های گیلاس شکوه زیادی دارند. این گل‌های رنگی از اواخر اسفند تا اواسط فروردین باز می‌شوند.

واشنگتن دی‌سی و ژاپن همیشه برای شکوفه‌های زیبای گیلاس که در دو رنگ صورتی و سفید خودنمایی می‌کنند در صدر توجه عموم قرار داشته‌اند. اما فارغ از این دو منطقه، کدام شهرهای دنیا دارای زیباترین شکوفه‌های گیلاس هستند؟

برای یافتن پاسخ این پرسش از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراهمان باشید.

۱- ونکوور – بریتیش کلمبیا

شکوفه گیلاس

این شهر بیش از ۱۳۰ اصله درخت گیلاس دارد. از این‌رو، شاید تعجب نکنید که ونکوور هر سال میزبان جشنواره شکوفه‌های گیلاس است. در این فستیوال فعالیت‌های سرگرم کننده متنوعی همانند برگزاری موسیقی زنده، مسابقه هایکو، پیک‌نیک در پارک ملکه الیزابت صورت می‌گیرد.

جشنواره امسال از ۳ تا ۲۹ آپریل برگزار خواهد شد.

۲- میکن – جورجیا

شکوفه گیلاس

پایتخت شکوفه‌های گیلاس در جهان، میکن در جورجیا است. خیابان‌های این شهر دارای ۳۰۰ هزار اصله درخت گیلاس یوشینو است. هر سال نیز جشنواره‌ای موسوم به «صورتی‌ترین مهمانی زمین» در آنجا برگزار می‌شود.

جشنواره امسال از ۱۶ تا ۲۵ مارس ادامه خواهد اشت.

۳- بن – آلمان

شکوفه گیلاس

در شهر بن آلمان خیابانی موسوم به «تونل درختی» وجود دارد که در دو طرف خیابان شکوفه‌های صورتی گیلاس خودنمایی می‌کنند. این خیابان گردشگران را به فستیوال گیلاس Altstadt هدایت می‌کند.

جشنواره امسال از اول تا پانزدهم آوریل برپا خواهد بود.

۴-  دره جرته – اسپانیا

شکوفه گیلاس

این دره که در بخش غربی کشور اسپانیا واقع شده است دارای ۲ میلیون اصله درخت گیلاس است که همگی آنها سفید برفی هستند. شکوفه‌های گیلاس در این منطقه در خلال ۱۷ مارس تا ۳ می جلوه‌بخش زیبایی و میزبان فعالیت‌های فرهنگی هستند.

۵- سن لویی – میزوری

نماد برجسته و مشهور سن لویی که به صورت طاقی عظیم خودنمایی می‌کند، در ماه‌های مارس و آوریل در میان زیباییِ شکوفه‌های صورتی گیلاس گم می‌شود. از این باغ ژاپنی می‌توانید در موزه گیاهشناسی میزوری بازدید کنید. انواع گیلاس‌های هیگان، یوشینو و سنتنیال در میان این درختان حضور دارند.

۶- Sceaux – فرانسه

شکوفه گیلاس

حدود ۶ مایل دورتر از شهر بسیار زیبای پاریس، به منطقه Sceaux می‌رسید که در فصل بهار در آنجا می‌توانید چشم‌انداز بی‌نظیری از شکوفه‌های گیلاس را به تماشا بنشینید.

۷- ویلنیوس – لیتوانی

در اواخر ماه آوریل و اوایل می می‌توانید شکوفه‌های گیلاس را در پارک چیون سوگیهارا ساکورا در شهر ویلنیوس مشاهده کنید. این پارک در سال ۲۰۰۱ میلادی به مناسبت یکصدمین بزرگداشت تولد سوگیهارا در این منطقه ساخته شده است.

۸- فیلادلفیا – پنسیلوانیا

شکوفه گیلاس

در پارک فرمونت در فیلادلفیا بیش از یکهزار اصله درخت گیلاس زندگی می‌کند که در فصل بهار شکوفه داده و چشم‌انداز زیبایی خلق می‌کنند. به همین مناسبت، از ۷ آوریل تا ۱۵ همان ماه فستیوالی موسوم به جشنواره شکوفه‌های گیلاس سوبارو در این محل برگزار می‌شود.

البته این پارک میزبان یک هدیه تاریخی از طرف دولت ژاپن نیز هست: یک درخت گیلاس ژاپنی به مناسبت جشن صد و پنجاه سالگی استقلال آمریکا.

۹- جینهائه – چانگوون، کره جنوبی

در کره جنوبی نیز در فصل بهار، جشنواره‌ای برای شکوفه‌های گیلاس برگزار می‌شود. این جشن در فاصله ۴ ساعتی از شهر سئول و در جینگهائه گونهانگجه برپاست. یک پل رویایی و بسیار زیبا که شکوفه‌های گیلاس اطراف آن را پوشانده‌اند از دیدنی‌ترین بخش‌های این مراسم است.

در آنجا انواع غذاهای خیابانی و سنتی و خوراکی‌های فصلی و متشکل از گیلاس و آلبالو عرضه می‌شود. از جمله می‌توان به نان شکوفه گیلاس، کیک با طعم گیلاس یا پنکیک کُره‌ای اشاره کرد.

۱۰- لندن – انگلستان

در فصل بهار، در بیشتر پارک‌های شهر لندن می‌توانید شکوفه‌های گیلاس را مشاهده کنید. از جمله می‌توان به باغ‌های  Kew اشاره کرد. دروازه معبد  Kew در سال ۱۹۱۰ میلادی برای نمایشگاه مشترک ژاپن و انگلستان ساخته شده بود.

۱۱- واشنگتن دی‌سی

واشنگتن دی‌سی نیز در فصل بهار و در خلال روزهای ۲۰ مارس تا ۱۵ آوریل میزبان فستیوال شکوفه‌های گیلاس است. در این شهر حدود ۳ هزار اصله درخت گیلاس وجود دارد که در سال ۱۹۱۲ میلادی توسط شهردار توکیو به آمریکا هدیه شدند.

۱۲- کیوتو – ژاپن

شکوفه گیلاس

در شهرهای مختلف ژاپن می‌توان از تماشای شکوفه‌های گیلاس لذت برد. یکی از آنها، شهر کیوتو است که پایتخت سابق امراتوری ژاپن بوده و مملو از چشم‌اندازهای بی‌نظیر است.

منبع: thisisinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود