آیا می دانید عروس چرا دسته گل در دست می گیرد؟

آیا می دانید عروس چرا دسته گل در دست می گیرد؟

حتما شما هم شاهد پرتاب کردن دسته گلی که عروس به سمت مهمانان مجرد خود پرتاب می کند بوده اید. همان زمانی را که دست های افراد مجرد فامیل برای دریافت آن دسته گل بالا آمده و برای دریافت آن به شوخی و جدی تقلا می کنند.

شاید انتخاب دسته گل عروسی برای عروس و هماهنگی آن با سایر وسایل مراسم برای او از اهمیت برخوردار باشد؛ اینکه چه دسته گلی را در دست گرفته و با خود حمل کند برایش بسیار مهم است.

اما شاید تمام عروس ها ندانند که هر کدام از گل ها مفهوم خاصی را با خود به همراه دارند و مسلم است که هیچ عروسی مایل نیست که پیام اشتباهی را برای اطرافیان خود با گرفتن گل های نامربوط داشته باشد. واقعیت آن است که عروس آنقدر درگیر سایر مسائل مرتبط با مراسم عروسی خود است که کمتر به این موضوع فکر می کند یا لااقل انتخاب دسته گل عروسی جزو انتخاب های اولیه و مهم ترین انتخاب او نیست.

1

سنت در دست گرفتن گل به روم باستان بازمی گردد. گل ها اصلی ترین بخش تزئین مراسم عروسی در روم باستان به شمار می آمدند و سمبل آغاز، وفادارای و باروری بودند.

در قرون وسطی گیاهان جایگزین بیشتری برای گل ها بودند که در میان خصوصا از گیاهانی چون شوید و سیر استفاده می شد چرا که این تصور وجود داشت که این گیاهان شیطان را می رانند و بد یمنی را نیز را به دور می کنند.

گیاه شوید برای بالا بردن کیفیت معاشقه زوج جوان توصیه می شد. کاملا آشکار است که پیشینیان ما نیز به دنبال ترکیباتی برای افزایش قوای جنسی بودند.

در دوران ویکتوریا بود که استفاده از گل ها در مقایسه با گیاهان برای ابراز عشق کاربرد بیشتری پیدا کرد و گل ها با حفظ معنای عشق در مراسم ازدواج رواج پیدا کردند. اگر به زمان کنونی باز گردیم، گل ها اکنون نیز چنین رسالتی را به نشانه عشق بر عهده دارند و بسیاری از برنامه ریزان مراسم ازدواج آن را در مراسم و در دسته گل عروس از مصادیق مهم مراسم عروسی تلقی می کنند.

2

شایعه ای نیز در اینترنت پراکنده شده بود که در قرن ۱۵ ام میلادی عروس ها برای اینکه بوی بهتری داشته باشند این دسته گل ها را با خود حمل می کردند چرا که در آن زمان افراد تنها سالی یک بار به حمام می رفتند. البته این ادعا کاملا نقض شده و جای شکر آن باقی است که سندیتی برای واقعی بودن آن وجود ندارد و همان اندیشه اصلی رمانتیک و عاشقانه در پس در دست گرفتن دسته گل در مراسم عروسی تایید می شود.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود