یک نظر
کیش تور

خالکوبی که در سال های اخیر محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم دنیا داشته در حال ورود به مسیر جدیدی است که برخلاف گذشته، نه تنها جذاب و جالب به نظر نمی رسد، بلکه می توان ادعا کرد تا حدی چندش آور نیز هست.

اخیرا برخی از دوستداران تتو، از طراحی روی دست، صورت، پا و گردن خسته شده و سراغ خالکوبی یکی از حیاتی ترین و مهم ترین اعضای بدن خود، یعنی چشم هایشان رفته اند.

1

خالکوبی «چشم های گربه ای» که گرایش جدید جوانان شده، تزریق رنگ های تقریبا همیشگی به داخل چشم ها و تغییر رنگ سفیدی چشم به رنگ هایی همانند مشکی را شامل می شود.

2

مجریان این تاتو ادعا می کنند که تحقیقات لازم در جهت حفظ سلامت و بینائی افراد صورت گرفته است و این تاتو هیچ گونه مشکلی برای درخواست کننده در پی نخواهد داشت. اما این در حالی است که چشم پزشکان اعلام داشته اند افرادی که چنین خالکوبی هایی درون چشم های خود انجام می دهند، با آتش بازی کرده و ممکن است بینائی شان را از دست بدهند.

پایه گذار این گرایش نازیبا، هنرمندی موسوم به «لونا کبرا» بوده که نخستین بار با مشورت چشم پزشکان و پزشکان دیگر تصمیم می گیرد رنگ سفیدی صلبیه چشم خود را با جوهرهای غیر سمی تغییر دهد. وی در مصاحبه های خود بیان داشته که از ۱۰ سال پیش که برای نخستین بار به رنگ کردن چشم خود اقدام کرده تاکنون اطلاعات گسترده ای در رابطه با رنگ، سوزن تاتو، واکنش های بدن و … کسب کرده است.

5

این فرد رنگ چشم های خود را چندین بار تغییر داده که از جمله می توان به رنگ های قرمز، آبی یا مشکی اشاره کرد.

6

متاسفانه تعداد افرادی که به سمت اعمال این تاتو کشش دارند هر روز در حال افزایش یافتن است و در اینستاگرام  تصاویر هزاران نفر را می توان دید که چشم های خود را به صورت گربه ای تاتو و رنگ کرده اند.

7

از عوارض جانبی موقتی این امر می توان به سردرد یا حساسیت به نور اشاره کرد. اگرچه هنوز در رابطه با عوارض دایمی این تتو اطلاعاتی در دست نیست اما گمانه زنی می گردد که ممکن است به کوری یا عفونت و تخلیه چشم منجر گردد.

8

انجمن اپتومتریست های انگلستان در این رابطه به مشتاقان این خالکوبی هشدار داده و از آن ها خواسته اند دست کم پیش از اجرای این طرح در چشمان خود، به مراکز تخصصی چشم پزشکی مراجعه کرده و با متخصصان چشم پزشکی مشورت کنند.

در زیر می توانید ویدئوی این تتو را نیز مشاهده کنید.

منبع: dailymail
یک نظر

ورود

  • علی کاراگاه اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۶

    یه عکس در صفحه رو اشتباهی بارگذاری کردید چون هیچ ربطی به متن ندارد در مورد ماشین هستش