درمان های خانگی برای بیماری های پاییز که کاملا کاربردی هستند

درمان های خانگی برای بیماری های پاییز که کاملا کاربردی هستند

فصول پاییز و زمستان متهمان اصلی سرماخوردگی، گلودرد، آبریزش بینی، خشکی دست و بسیاری از مشکلاتی هستند که در روزهای سرد شیوع بیشتری دارند.

با وجود داروهای شیمیایی متنوع، شمار گسترده ای از مردم برای درمان برخی از این بیماری ها دست به دامن درمان های خانگی می شوند که از بزرگ ترهایشان شنیده اند. به طور مثال، برای درمان گلودرد، گفته می شود که آب نمک قرقره کنید. یا لیموترش و مقداری عسل را درون آب ولرم ریخته و هم بزنید و آن را بنوشید تا سرفه هایتان تمام شود.

اما فارغ از این موارد که اتفاقا بسیار کارساز و کاربردی هم هستند، می توان نمونه هایی را نام برد که در زیر به آن ها اشاره شده است. برای کسب اطلاع از این موارد توصیه می کنیم تا در ادامه مطلب با روزیاتو همراه باشید.

قرقره کردن آب سرد در گلو

آب سرد بهتر از آب نمک است

عموما شنیده ایم که آب نمک در گلو باید قرقره کرد. اما در یک آزمایش علمی، شرکت‌کننده‌ها به دو دسته تقسیم شدند، یک گروه آب نمک در گلو قرقره کردند و گروهی دیگر آب سرد. جالب است بدانید در نتیجه این تحقیق مشخص شد کسانی که آب سرد قرقره کرده اند، سه مرتبه کمتر از گروه دوم دچار سرماخوردگی شدند.

ترکیب اسپرایت و سرکه سفید برای عفونت گوش

درمان های خانگی بیماری های پاییز
سرکه سفید و اسپرایت را با نسبت ۱ به ۱ با هم مخلوط کنید

پزشکان درمان جالب و البته عجیبی برای رفع عفونت گوش ها پیدا کرده اند. سرکه سفید و اسپرایت را با نسبت ۱ به ۱ با هم مخلوط کنید. یک قاشق غذاخوری از این مخلوط را درون هر گوش بریزید و پس از گرم شدن گوش ها، باقی محلول را بیرون بریزید.

سبزیجات براتی سفید و سفت کردن دندان ها

خیار بخورید تا دندان های سفیدتری داشته باشید

احتمالا می دانید که با هویج می توان به استحکام هر چه بیشتر و سفیدی دندان ها کمک کرد. برای اطلاع بیشترتان باید بگوییم که خیار نیز همین خاصیت را دارد. این دو ماده خوراکی حاوی ویتامین های A و K و مقدار زیادی آنتی اکسیدان هستند.

کیسه یخ برای سردردهای میگرنی

کیسه یخ

این دستور نخستین بار در سال ۱۸۴۹ میلادی منتشر شد. با بستن کیسه یخ به گردن یا پشت سر خود می توانید دردهای میگرنی را کاهش دهید.

سیر برای از بین بردن زگیل گوشتی

سیر را له کنید روی زگیل بمالید

سیر تازه با کمی آب بهترین ضماد برای از بین بردن زگیل بشمار می رود. چندین حبه سیر را پوست کنده، له کنید و روی آن ها آب داغ بریزید. با یک دستمال نخی مقداری از مخلوط را برداشته و روی محل موردنظر قرار دهید. این کار را چندین بار در طول روز تکرار کنید تا زگیل به طور کامل از بین رفته و ناپدید شود.

عسل برای رفع سرفه و گلودرد

درمان های خانگی بیماری های پاییز
قبل از خواب ۲ قاشق چایخوری عسل میل کنید

برای از بین بردن سرفه، ۲ قاشق چایخوری عسل را به مدت ۳۰ دقیقه قبل از خواب میل کنید. این کار بیشتر از شربت های سرفه به نرمی گلو و کاهش درد کمک خواهد کرد. همچنین عسل به خواب راحت تر و از بین بردن نشانه های سرماخوردگی نیز کمک می کند.

ساخت سرم ضدقارچ با جوش شیرین و سرکه

درمان های خانگی بیماری های پاییز
سرم ضدقارچ خانگی

محلولی که از ترکیب جوش شیرین و سرکه بدست می آید برای از بین بردن قارچ و عفونت بسیار کاربردی است. البته برای استفاده این محلول باید مراقب موارد زیر باشید:

  • جای زخم، بریدگی یا سوختگی
  • واریکوسیتی
  • بیماری های قلبی و عروقی

آلوئه ورا و روغن بادام برای از بین بردن ترک های پوستی

آلوئه ورا و روغن بادام برای از بین بردن ترک های پوستی

برای از بین بردن این ترک ها از پشت بازو، ران یا شکم خود بهتر است ژل آلوئه ورا را با روغن بادام (به نسبت مساوی) مخلوط کنید و آن را روی محل ترک ها بمالید. ۱۵ دقیقه آن را به حال خود رها کنید. سپس بقیه کرم را از روی بدن پاک کنید. این کار را می توانید چند بار در روز تکرار نمایید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود