نقاشی روی چای کیسه‌ای؛ هنری به وسعت جهان

نقاشی روی چای کیسه‌ای؛ هنری به وسعت جهان

شما پس از نوشیدن چای کیسه‌ای، با آن چه می‌کنید؟ بدون شک آن را دور می‌اندازید، بدون لحظه ای درنگ! اما «روبی سیلویوس» این کار را نمی‌کند.

این هنرمند اصالتا فیلیپینی که در کشور آمریکا زندگی می‌کند، روشی استثنایی برای استفاده از تی‌بگ پیدا کرده است که در نوع خود بی‌نظیر است. او با آبرنگ، روی این کیسه‌های ظاهرا بی‌ارزش نقاشی می‌کند. نقاشی‌های بسیار زیبایی که تماما از مقاصد محبوب گردشگری جهان ملهم شده‌اند.

با اینکه بوم نقاشی‌های این هنرمند بسیار کوچک است، اما او از هیچ ظرافتی در طرح‌هایش فروگذار نمی‌کند و چشم‌اندازهای دیدنی را به‌گونه‌ای با آبرنگ روی این کیسه‌ها می‌کشد که با دیدنشان انشگت در بر دهان می‌مانید.

سیلویوس در مصاحبه با خبرگزاری سی‌ان‌ان گفته: «شما به‌عنوان یک هنرمند باید بدنبال روشی منحصربه‌فرد برای نمایش آثار خود باشید. اینجاست که همه دورریزهای جهان را می‌توانی به‌عنوان بوم نقاشی تصور کنی.»

جای شک ندارد که ایده این طرح پس از نوشیدن چای کیسه‌ای به ذهن سیلویوس رسیده است. او و خواهرش پس از صحبت با هم در این رابطه، اولین طرحشان را روی چای کیسه‌ای مصرف شده کشیدند. بعد از دیدن نتیجه کار که بسیار جالب از آب درآمده بود، همین روند را ادامه داده و دایره‌ی طرح‌هایشان را گسترده‌تر کردند.

در واقع ایده این خلاقیت در نتیجه سعی و خطا بدست آمده است. البته گفتنی است که این هنرمند تقریبا هیچ وسیله‌ای را دور نمی‌ریزد و اعتقاد دارد که می‌توان استفاده دوباره‌ای از آنها داشت.

سیلویوس در مورد کوچک و قابل حمل بودن کیسه‌های چای ابراز خرسندی کرده و گفته و این مساله برایش بسیار جالب و ارزشمند است. وی طرح‌های خود را در صفحه اینستاگرامش با علاقه‌مندان هنر به اشتراک می‌گذراد.

نقاشی‌های آبرنگ سیلویوس از خیابان‌های رنگارنگ کشور ایتالیا گرفته تا برج ایفل در فرانسه و تپه‌های ایتوشیما در ژاپن را شامل می‌شود.

البته او خودش هم یک ماجراجو و گردشگر حرفه‌ای است و به مناطق مختلفی از جهان سفر کرده است. او ماه‌ها در Itoshima ژاپن زندگی کرده است و به همین خاطر، جاذبه‌های زیادی از این کشور زیبا را می‌توان در آثار هنری وی مشاهده کرد.

هنرمند موردبحث در رابطه با آثارش بیان داشته که همیشه به طرح‌های مینیمالیستی علاقه زیادی داشته و همین علاقه را می‌توان در کارهایش مشاهده کرد. وی پیش از نقاشی کردن، چای‌ها را از کیسه خال می‌کند زیرا آنها پس از خشک شدن قابل جدا شدن نخواهند بود و نقاشی روی آنها نیز سخت است.

برای تماشای گوشه‌ای از هنر این خانم فیلیپینی از شما دعوت می‌کنیم تا ادامه مطلب را از نظر بگذرانید. خلاقیت و زیبایی در آثار این هنرمند موج می‌زنند.

Hyeres فرانسه
برج ایفل پاریس
ایتوشیما ژاپن
نوپولی ایتالیا
فرهنگ ژاپنی
ایتوشیما ژاپن
ایتوشیما ژاپن
ایتوشیما ژاپن

نوپولی ایتالیا
فرانسه
ایتالیا
نوپولی ایتالیا
ماکارون فرانسوی
فرانسه
فرانسه

منبع: cnn
بدون نظر

ورود