۱۹ نظر

آیا می دانید قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ چه کسانی هستند؟ با ما همراه باشید تا به جواب این سوال برسید. کاملاً طبیعی است که یک ورزشکار از لحاظ فیزیک بدنی شرایط مناسب تری نسبت به دیگر افراد جامعه داشته باشد اما در میان ورزشکاران نیز افرادی هستند که هیکل بسیار تنومندی داشته و این فیزیکی بدنی حتی فراتر از عرف رشته ورزشی آن هاست. تقریباً تمامی ورزشکاران امروزی درشت جثه تر، قوی تر و سریع تر از دیگر افراد و حتی ورزشکاران دهه های گذشته هستند. منظور ما این نیست که ورزشکاران گذشته ضعیف تر بوده اند اما ورزشکاران امروزی به طور متوسط نسبت به ورزشکاران قدیمی جثه بزرگتری دارند. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با تعدادی از  درشت جثه ترین و قوی هیکل ترین ورزشکاران تمام دوران آشنا کنیم که بدون شک خالی از لطف نخواهد بود.

۱- ولادیمیر کلیچکو: بوکس حرفه ای

قوی هیکل ترین ورزشکاران

کاملاً قابل درک است که یک بسکتبالیست با قد نزدیک به ۱۹۵ سانتیمتر ورزشکار بلندقدی در رشته خود محسوب نمی شود اما اگر شخصی در دنیای بوکس چنین قدی داشته باشد بیش از پیش خوفناک به نظر خواهد رسید. ولادیمیر کلیچکو یک بوکسور حرفه ای اهل اوکراین است که سال ها نفر اول این رشته بود. نکته جالب این که وی با قد ۱۹۸ سانتیمتر حدود ۴۵ سانتیمتر از همسر بازیگرش هایدن پانتیه بلندتر است و در مقابل او مانند یک غول بنظر می رسد. کلیچکو یکی از قوی هیکل ترین ورزشکاران فعال در تاریخ بوکس است.

۲-یان راوچ: بیسبال

قوی هیکل ترین ورزشکاران

شاید بتوان گفت که دنیای بیسبال جای قوی هیکل ترین ورزشکاران نیست اما یان راوچ قوانین این ورزش را تغییر داده است. وی با قد ۲٫۱۱ سانتیمتر به مدت ۱۱ سال یکی از بزرگ ترین پرتاب کننده های راست دست و بلندقدترین بازیکن این رشته در تاریخ بیسبال ایالات متحده بود.

۳- لوگان آندروسک: بیسبال

قوی هیکل ترین ورزشکاران

وقتی پای پرتاب کننده های بیسبال به میان می آید نمی توان از نام لوگان آندروسک بازیکن تیم سینسیناتی ردز گذشت. وی با بیش از ۲ متر قد و ۱۰۴ کیلوگرم وزن یکی از قوی هیکل ترین ورزشکاران این رشته است. مهم تر این که وی با این جثه خود می تواند توپ را با سرعت ۱۵۲ کیلومتر بر ساعت به سمت شما پرتاب کند که برای هر دریافت کننده ای خوفناک به نظر می رسد.

۴- آکیبونو تارو: کشتی

قوی هیکل ترین ورزشکاران

آکیبونو تارو یک ورزشکار سابق در رشته سامو در ژاپن بود که به دنیای کشتی کج حرفه ای روی آورد. وی با وزن ۲۵۰ کیلوگرمی خود رقبایش را در وحشت فرو می برد. اگر چه وی گاهی دست به کاهش وزن می زد اما از وزن قابل توجه خود نهایت استفاده را می برد. وی با این وزن حیرت انگیز و قد ۲ و متر و ۳ سانتی خود یکی از عظیم الجثه ترین و قوی هیکل ترین ورزشکاران تاریخ است.

۵- ماریوژ واچ: بوکس حرفه ای

قوی هیکل ترین ورزشکاران

به عنوان یکی از قوی هیکل ترین بوکسورهای تاریخ، ماریوژ واچ ۲ متر قد و بیش از ۱۱۳ کیلوگرم وزن دارد. همه این بوکسور لهستانی را به خاطر رویارویی اش در سال ۲۰۱۲ با ولادیمیر کلیچکو می شناسند که صدای ضربات مشت این دو در جهان پیچید. اما همین جثه و هیکل غول آسا نیز کمکی به واچ برای بدست آوردن عنوان قهرمان بوکس جهان نکرده و از کلیچکو شکست خورد.

۶- رونی کلمن: پرورش اندام

قوی هیکل ترین ورزشکاران

وقتی بیش از ۷ بار برنده مسابقات مسترالمپیا می شوید بدون شک جثه بزرگی دارید. رونی کلمن با وزنه زدن های سنگین توانست خود را به یک غول در دنیای پرورش اندام تبدیل کند. کلمن با قد ۱۸۰ سانتیمتر و وزن ۱۳۵ کیلوگرمی خود یکی از قوی هیکل ترین ورزشکاران رشته پرورش اندام بود. در دوران اوج حرفه ای رونی کلمن تنها ۶ درصد از حجم بدن او از چربی تشکیل شده بود که از او یک کوه عضله ساخته بود.

۷- کامرون لو: بیسبال

قوی هیکل ترین ورزشکاران

کامرون لو یک بازیکن بیسبال حرفه ای بود که با وزن ۱۱ کیلوگرمی و قد ۲۰۳ سانتیمتری اش یکی از قوی هیکل ترین ورزشکاران در دنیای بیسبال لقب گرفت. او در دوران فعالیت حرفه ای خود برای باشگاه های زیادی بازی می کرد.

۸- روی هیبرت: بسکتبال

قوی هیکل ترین ورزشکاران

روی هیبرت با قدی بیش ۲ متر و ۱۸ سانت به آقای عمودی و دراز بسکتبال ان بی ای شهرت داشت. علاوه بر این هیکل غول آسا وی پرش های بلندی نیز داشت که هیچ کس نمی توانست در برابر توپ های پرتابی او شانسی برای دفاع داشته باشد. هیبرت یکی از قوی ترین مدافعانی بود که ان بی ای سال هاست به چشم ندیده است.

۹- جو فینلی: هاکی

قوی هیکل ترین ورزشکاران

جو فینلی یک بازیکن دنیای هاکی روی یخ بود که کوهی از عضله و خشم لقب گرفته بود. وی با ۲۰۳ سانتیمتر قد و بیش از ۱۱۳ کیلوگرم وزن مانند یک عقاب روی یخ پرواز می کرد. فینلی کسی نبود که بازیکنان رقیب آرزوی مقابله با او را داشتند.

۱۰- اندی فوردهام: دارت

قوی هیکل ترین ورزشکاران

شاید دارت بازی فیزیکی مورد علاقه شما نباشد اما هنوز هم یک ورزش به شمار می آید. اندی فوردهام با ۱۹۳ سانتیمتر قد و وزن ۲۰۲ کیلوگرمی خود یکی از برترین دارت اندازهای تمام دوران بود. البته او اکنون برنامه های کاهش وزن را دنبال کرده و وزن خود را به ۱۲۵ کیلوگرم کاهش داده است.

۱۱- جاناتان براکستون: بیسبال

قوی هیکل ترین ورزشکاران

پرتاب کننده تیم سینسیناتی ردز شاید قوی هیکل ترین ورزشکار تاریخ باشگاه خود باشد. جاناتان براکستون با وزن ۱۳۶ کیلوگرم و قد ۱۹۳ سانتیمتری خود یک هیولا است که هنوز هم در دنیای بیسبال فعالیت دارد.

۱۲- جان دالی: گلف

قوی هیکل ترین ورزشکاران

جان دالی ۵۱ ساله بیشتر شبیه بازیکنان راگبی است اما جالب این که با ظاهر قوی هیکلش یکی از بهترین و مشهورترین گلف بازان تاریخ به شمار می آید. او ۱۶۸ کیلوگرم وزن و ۱۸۰ سانتیمتر قد دارد.

۱۳- نیت فریمن: راگبی

قوی هیکل ترین ورزشکاران

نیت فریمن با قد ۲۰۳ سانتیمتری و وزن ۱۱۳ کیلوگرمی یکی از قوی هیکل ترین ورزشکاران راگبی جهان است که از سال ۲۰۱۴ در لیگ راگبی مکزیک فعالیت می کند.

۱۴- باب سپ: بوکس حرفه ای

قوی هیکل ترین ورزشکاران

وقتی که در رینگ با یک غول ۱۹۶ سانتیمتری که ۱۷۷ کیلوگرم وزن دارد مواجه می شوید اولین فکری که به ذهنتان خطور می کند فرار است. اگر چه وی رکورد قابل توجهی در دنیای بوکس ندارد اما یکی از قوی هیکل ترین ورزشکاران رشته بوکس و یک هیولانی ترسناک است که اکنون در دنیای بازیگری فعالیت دارد.

۱۵- استفان استروو- مبارز ام ام اَی

قوی هیکل ترین ورزشکاران

با لقب «آسمانخراش»، استفان استروو یکی از شناخته شده ترین مبارزان دنیای ام ام اَی به شمار می آید. وی بیش از ۲۱۳ سانتیمتر طول داشته و از قد بلند خود به خوبی در دنیای کیک بوکسینگ استفاده کرده است.

۱۶- پاو گسول: بسکتبال

قوی هیکل ترین ورزشکاران

پاو گسول یکی از مشهورترین بازیکنان بسکتبال و قوی هیکل ترین ورزشکاران این رشته است. وی با قد ۲۱۳ سانتیمتری خود ۶ بار بهترین بازیکن ان بی ای شده است.

۱۷- جان کران: راگبی

قوی هیکل ترین ورزشکاران

جان کران از همان دوران دبیرستان یک غول پرطرفدار در دنیای راگبی بود. او با قد بیش از ۲۱۳ سانتیمتر و وزن ۲۰۰ کیلویی خود یک هیولای واقعی است که عنوان قوی هیکل ترین ورزشکار تاریخ ورزش راگبی را یدک می کشد.

۱۸- شان راجرز: راگبی

قوی هیکل ترین ورزشکاران

وقتی ۱۹۳ سانتیمتر قد و حدود ۱۶۰ کیلوگرم وزن داشته باشد بدون شک یک کوه عضله در میدان مسابقه به شمار خواهید آمد که هیچ کس توان مقابله با شما را ندارد. شان راجرز در دوران حرفه ای خود یک مدافع ترسناک ورزش راگبی برای حریفان بود.

۱۹- هونگ مان چوی: کیک بوکسینگ

قوی هیکل ترین ورزشکاران

هونگ مان چوی یک کیک بوکسر حرفه ای با قد ۲۱۸ سانتیمتر و وزن ۱۵۰ کیلوگرم است که در دنیای کیک بوکسینگ یک غول بی رقیب به شمار می آید. آن انقدر بلند قد است که به دنیای داستان های تخیلی و فانتزی تعلق دارد.

۲۰- ایو کارلوویچ: تنیس

ایو کارلوویچ یک تنیس باز حرفه ای با قدی در حدود ۲۱۰ سانتیمتر است که دست او به هرجای زمین تنیس می رسد. این غول کروات یکی از قوی هیکل ترین ورزشکاران رشته تنیس در تاریخ می باشد که مایه افتخار کرواسی شده است.

ده چیزی که ورزشکاران کره شمالی در المپیک زمستانی برای اولین بار دیدند

کُشتی با اختاپوس؛ ورزشی که به فراموشی سپرده شده

نگاهی به رژیم غذایی و تمرینات ورزشی «دواین جانسون» برای حضور در فیلم «سریع و خشمگین»

ورزشکاران سرشناس جهان از چه رژیم غذایی و نوشیدنی استفاده می کنند؟

منبع: gloriousa
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۹ نظر

ورود

 • یاس مرداد ۸, ۱۳۹۷

  اکثرا بوکسور بودن.

  • عباس بهمن ۵, ۱۳۹۷

   حالا نمیخواد طرفداری بوکسورارو بگیری 🙂 🙂 🙂 🙂

   • شادمهر تیر ۱۹, ۱۳۹۸

    خخخخخخ نه انصافا بوکسورها کارشون درسته،خیلی اسمین

  • شاپور بهمن ۵, ۱۳۹۷

   چه فایده که هیکلشون خوبه ولی مغزشون چون مشت خورده پر از بیماریه!

   • احسان تیر ۱۹, ۱۳۹۸

    نه بابا بوکس با این که مشت میخوره تو سر ولی اسیبهایش به اندازه کشتی و فوتبال نیست.
    گفته شده بوکس ورزش کم خطریه

   • ... تیر ۲۲, ۱۳۹۸

    اتفاقا بوکس یکی از کم خطر و کم اسیب ترین ورزشهای رزمیه جهانه و تازه باعث قوی شدن هوش و بدن میشه.

   • بسیج تیر ۲۲, ۱۳۹۸

    شاپور چی میگی بزای خودت،اتفاقا کشتی و فوتبال اسیب دیدگی سرشون بیشتر از بوکسه و اگر اینجوریه اوناها مغزشون مشکل داره.
    بوکس یکی که بهترین ورزشهای رزمیه و باعث قوی شدن بدن میشه

  • مانی فروردین ۱۱, ۱۳۹۸

   صد تا بوکسور نمیتونن از مبارزه با کشتی گیر جون سالم بدر ببرن چون کشتی گیرها خیلی قوین و خیلی حرفه ایی

 • حیدر بهمن ۵, ۱۳۹۷

  اکثرشون با مکمل بودن

 • مانی فروردین ۱۱, ۱۳۹۸

  صد تا بوکسور نمیتونن از مبارزه با کشتی گیر جون سالم بدر ببرن چون کشتی گیرها خیلی قوین و خیلی حرفه ایی

  • بهمن تیر ۱۹, ۱۳۹۸

   میخوای من برای هزارتا کشتی گیر رو ناک اون کنم!؟؟بوکس یکی از ورزشهای حرفه اییه جهانه و هیچ ورزش ار نظر قدرت به بوکس نمیرسه

  • زمستون تیر ۱۹, ۱۳۹۸

   ها زورت میاد که اکثر قوی هیکلها بوکسور بودند!؟؟؟
   هیچ ورزشی از نظر جذابیت به پای بوکس نمیرسه

 • جمشید فروردین ۳۱, ۱۳۹۸

  بوکسورها اگرم خوش هیکل باشن ولی بازم ضعیفن و علاوه بر قدرت کمشون به احتمال زیاد آسیب های زیادی در بدنشان هست مثلا بیماری مغزی و شکستگی دماغ.

  • سپهر تیر ۱۹, ۱۳۹۸

   نه نترس بوکسورها خیلی قوی هستند و هیچ مشکلی ندارند من خودم بوکسورم و دماغم شکسته ولی اصلا ضعیف نیستم.
   بوکس قوی ترین ورزش دنیاست

  • نیما تیر ۲۲, ۱۳۹۸

   ببین جمشید جان همه ورزشها اسیبهای خودشونو دارند،حتی شنا هم خطرات زیادی داره مثل پوکی استخوان،قارچ و عفونتهای ریوی و دکترهای زیادی گفتند که ورزش بوکس از نظر اسیبهای جسمی و روانی از بقیه ورزشها کم تره.
   بوکس یکی از ورزشهوی مفید برای بدنه

 • نیما اردیبهشت ۲, ۱۳۹۸

  تصویر کشتی گیر سومو مربوط به آکیبونو تارو نیست این تصویر متعلق به آقای کونیشیکی (سمت راست) است.

 • فربد خرداد ۲۸, ۱۳۹۸

  قد ولادیمیر کلیچکو ۱۹۸ سانتیمتره که شما اشتباه گفتی داداششم ۲مترو یک سانت ویتالی
  تایسون فیوری هم ۲مترو ۶ سانتی متر هستش موفق باشی

 • عثمان تیر ۱۹, ۱۳۹۸

  بوکسورها خیلی قوین و قدرت بدنی بالایی دارند

 • لیتو تیر ۲۲, ۱۳۹۸

  خداوکیلی بوکسورها خیلی حرفه ایی و قوین ولی چرا مایک تایسون،کلی و انتونی جاشوا نیستند!؟؟