سمفونی دریاها: بزرگ ترین و مجهزترین کشتی تفریحی جهان به آب انداخته شد

سمفونی دریاها: بزرگ ترین و مجهزترین کشتی تفریحی جهان به آب انداخته شد

بعد از ۳ سال طی کردن مراحل ساخت، بزرگ ترین کشتی تفریحی جهان از بندر بارسلونا در اسپانیا راهی اولین سفرهای خود به مقاصدی در دریای مدیترانه شد. اگر چه این کشتی، بزرگ ترین کشتی تفریحی جهان به شمار می آید اما این موضوع تنها موردی نیست که کشتی مذکور را رکوردار کرده است. کشتی تفریحی «سمفونی دریاها» (Symphony of the Seas) بلندترین سرسره آبی را در خود جای داده و دارای سریع ترین اینترنت دریایی و آثار هنری بسیار بیشتری نسبته به موزه لوور است. بعد از ۳۶ ماه طولانی، مراحل ساخت این کشتی تفریحی در کارگاه کشتی سازی اس تی ایکس در سنت نازار فرانسه به پایان رسید که علاوه بر موارد گفته شده در بالا، دارای بیشترین رستوران ها نسبت به هر کشتی تفریحی دیگری است.

کشتی تفریحی

سمفونی دریاها بیش از ۳۶۲ متر طول داشته و ۲۲ رستوران، ۲۴ استخر و ۲.۷۵۹ کابین را در خود جای داده است. بدین ترتیب این کشتی می تواند حدود ۶.۶۸۰ مسافر را در خود جای دهد که با احتساب ۲.۲۰۰ نفر خدمه،تعداد کسانی که در این کشتی تفریحی جای خواهند گرفت به ۹.۰۰۰ نفر خواهد رسید. ۸ مورد از ۱۰ کشتی تفریحی بزرگ جهان توسط کمپانی رویال کاریبین ساخته شده اند اما این یکی گل سرسبد همه آن ها به شمار می آید. با تمامی این شرایط و علیرغم حضور تعداد فراوانی مسافر بر روی این کشتی، به دلیل داشتن ۱۸ عرشه، ۲۴ آسانسور و ۷ بخش مسکونی-تفریحی بزرگ که هر یک ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند هیچگاه احساس شلوغ بودن فضا به مسافران دست نخواهد داد.

کشتی تفریحی

همچنین این کشتی دارای یک پارک مرکزی بسیار بزرگ است که بیش از ۲۰.۰۰۰ گیاه استوایی در آن کاشته شده و مراکز تفریحی متفاوت دیگری نیز برای اوقات فراغت مسافران تدارک دیده شده است. برای کسانی که دنبال هیجان و ماجراجویی هستند امکانات قابل توجهی در کشتی تفریحی «سمفونی دریاها» تدارک دیده شده است که از آن جمله می توان به دیوارهای سنگی مخصوص صخره نوردی، شبیه سازهای موج سواری و یک زیپ لاین (zip line) بلند در نهمین عرشه اشاره کرد. اما بزرگ ترین و منحصر به فردترین آیتم تفریحی این کشتی یک سرسره مارپیچ بسیار بزرگ به نام «نهایت ژرفا» (Ultimate Abyss) است که با قرار گرفتن در ارتفاع ۴۶ متری از سطح دریا، بلندترین سرسره آبی در کشتی های تفریحی به شمار می آید.

کشتی تفریحی

این سرسره مارپیچ از طبقه دهم کشتی و با شیب ۲۷ درجه ای به سمت پایین کشتی کشیده شده و تمامی مسافت از بالا تا پایین در عرض ۱۳.۱۴ ثانیه طی خواهد شد. از دیگر امکانات تفریحی این کشتی می توان به سالن های رقص و موسیقی و همچنین سالن تئاتر و البته بخش شیرجه و حرکات آکروباتیک در قسمت عقب کشتی اشاره کرد.

کشتی تفریحی

بخش خانوادگی کشتی از دو طبقه با امکاناتی باورنکردنی ساخته شده است که از آن جمله می توان به سرسره درون اتاق، سینمای خصوصی، میز پینگ پنگ و دیوار لگویی از کف تا سقف اشاره کرد. علاوه بر این هر خانواده می تواند یک پیشخدمت اختصاصی داشته و یک نفر نیز وظیفه عکاسی از خانواده در صورت نیاز را بر عهده خواهد داشت. این کشتی در تابستان سال کنونی به رم و ناپل سفر خواهد کرد.

۱۰ کشتی نفتکش غول پیکری که تاکنون جهان به چشم دیده است

پروژه مرموز و شگفت انگیز «هاباکوک»؛ مروری بر داستان کشتی سری بریتانیا که از یخ ساخته شده بود

۲۹ کشتی و زیردریایی نظامی شگفت انگیز و قدرتمند که آینده متعلق به آنها خواهد بود

کشتی ای معلق و الماس گون، بر فراز ساختمان شهری بندری؛ حاصل نبوغ زاها حدید

منبع: cnn
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود