۱۰ سریال دوست داشتنی و جذابی که تماشای چندین باره آن ها نیز لذت بخش است

۱۰ سریال دوست داشتنی و جذابی که تماشای چندین باره آن ها نیز لذت بخش است

این روزها سریال های تلویزیونی جدید زیادی وجود دارند که اگر همه وقتتان را به تماشای بهترین آن ها هم اختصاص دهید هیچ وقت نمی توانید درصدی کم از آن ها را تماشا کنید. سالانه صدها سریال دوست داشتنی جدید در ژانرهای مختلف ساخته می شوند که هر بیننده ای نظری متفاوت در مورد آن ها دارد. با این وجود گاهی سریال های جدید نمی توانند اندازه سریال های قدیمی جذاب باشند؛ به ویژه اگر در دوران طلایی تلویزیون ساخته شده و جزو سریال هایی باشند که همه می گویند باید ببینید. به جای این که اوقات فراغت خود را به فکر کردن و تصمیم گیری در مورد این که چه سریال جدیدی را تماشا کنید تلف نمایید می توانید به سراغ چند سریال دوست داشتنی بروید که شاید قبلاً هم آن ها را تماشا کرده اید.

تماشای یک سریال دوست داشتنی و محبوب که قبلاً هم آن را دیده اید مانند یک پتوی قدیمی راحت است که به آن عادت کرده اید. شاید سال های زیادی از آخرین باری که این سریال دوست داشتنی را تماشا کرده اید گذشته باشد یا شاید بخواهید جواب یکی از سوال هایتان در مورد آن را پیدا کنید. به هر ترتیب تماشای یک سریال محبوب قدیمی خالی از لطف نیست و در ادامه این مطلب شما را با تعدادی از این سریال های دوست داشتنی آشنا کنیم که بارها و بارها می توانید به تماشای آن ها نشسته و هر بار لذت برده و چیزهای جدیدی کشف کنید.

۱۰- بازی تاج و تخت

سریال های دوست داشتنی

وسعت داستانی سریال دوست داشتنی و بی نظیر «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) باعث شده که بارها و بارها ارزش تماشا کردن داشته باشد به ویژه اگر با کتاب های «ترانه ای از یخ و آتش» (A Song of Ice and Fire) نوشته جورج آر آر مارتین آشنایی نداشته باشید زیرا مدت زمان زیادی طول می کشد که شخصیت های متنوع داستان و قلمروهای پادشاهی را شناخته و با اسامی و اتفاقاتی که در داستان رخ می دهد آشنا شده و ارتباط برقرار کنید. با ده ها شخصیتی که در قلمروهای متعددی پراکنده شده اند، خطوط داستانی متنوعی که در موازات هم به پیش می روند، اتفاقات شوک آور، مرگ ها و پیچیدگی هایی که هر لحظه در داستان رخ می دهد، جای تعجب ندارد که بسیاری از جزییات کلیدی داستان را متوجه نشوید.

همچنین با توجه به این که بین انتشار فصول این سریال دوست داشتنی دستکم یک سال فاصله وجود دارد، هوشمندانه به نظر می رسد که اطلاعات مربوط به این سریال را قبل از تماشای فصل بعدی به خود یادآوری کنید و این کار تنها با تماشای دوباره و یا حتی چند باره این سریال ممکن است. حتی بعد از بارها تماشا کردن نیز جذابیت «بازی تاج و تخت» از بین نمی رود. پیچیدگی های داستانی و دسیسه ها چنان زیبا به تصویر کشیده شده اند، مناظر سریال چنان دیدنی هستند و شخصیت های داستان چنان شما را به خود جلب می کنند که خیلی زود خود را در دنیای وستروس گم خواهید کرد و بار اول یا بار پنجم تماشای یک فصل تفاوت چندانی از لحاظ جذابیت داستان و لذت بردن از آن برای شما نخواهد داشت.

۹- دختران گیلمور

سریال های دوست داشتنی

سریال «دختران گیلمور» (Gilmore Girls) بر روی رابطه یک مادر و دختر است که علیرغم زیبایی های خاصی که داشت هیچگاه آن طور که باید مورد توجه و تمجید قرار نگرفت. این سریال دستکم به خاطر بازی های فوق العاده بازیگران و دیالوگ های پرمعنی و جالبش باید مورد توجه بیشتری قرار می گرفت. این سریال تا فصل پایانی (هفتم) کیفیت خود را حفظ کرده و یک سریال دوست داشتنی و خوش ساخت است که بدون شک از تماشای آن لذت خواهید برد.

یکی از زیبایی های سریال در ساختار و حواشی شهر استارز هالو نهفته است که خود به یکی از شخصیت های داستان تبدیل می شود، بدین معنی که تماشای چند باره سریال باعث می شود از زیبایی های عجیب و غریب و شخصیت های دوست داشتنی آن بارها و بارها دیدن کنید. سریال دوست داشتنی «دختران گیلمور» بسیار آشفته اما گرم و جذاب است و تماشای مجددد آن باعث نمی شود که از آن خسته شوید. جالب این که با بالا رفتن سن، دیدگاه های متفاوتی نسبت به هر یک از شخصیت های داستان خواهید داشت که همین موضوع از جذابیت های تماشای چند باره سریال می باشد.

۸- کرم شب تاب

سریال های دوست داشتنی

یکی از دلایل دوست داشتنی بودن سریال «کرم شب تاب» (Firefly) حتی پس از چند بار تماشا نیز تراژدی موجود در آن است زیرا این سریال تنها دارای ۱۴ ایپزود است و ادامه ساخت آن کنسل شد. این سریال جذاب اما با عمر کوتاه در سال ۲۰۰۲ از شبکه فاکس پخش شد  قربانی برنامه ریزی ضعیف و نبود اعتماد به نفس گردید اما با همین یک فصل نیز یکی از بهترین و دوست داشتنی ترین سریال های علمی تخیلی تاریخ تلویزیون لقب گرفت. فصل دوم این سریال هیچگاه ساخته نشد اما تماشای چند باره تنها فصل سریال در صورتی که می دانستید پخش آن ادامه خواهد داشت بسیار بهتر می بود زیرا داستان سریال به شیوه غم انگیزی به پایان رسیده و ساخت فصل دوم باید صورت می گرفت تا نتیجه دلخواه بینندگان حاصل می شد.

دنیای سریال «کرم شب تاب» چنان کامل و دوست داشتنی است که شایستگی ادامه تا چندین فصل را نیز داشت. شخصیت های این سریال دوست داشتنی به بهترین شیوه پرداخت شده اند و با دیدن این سریال شاهد داستانی ترکیبی از اکشن، طنز و تنش های ماجراجویانه خواهید بود که شما را به هیجان خواهد آورد.

۷- بریکینگ بد

سریال های دوست داشتنی

بهترین سریال درام دوران خود و یکی از بهترین سریال های تاریخ تلویزیون، سریال دوست داشتنی و آموزنده «بریکینگ بد» (Breaking Bad) باعث شده بود که هیچ کس نتواند انتهای داستان را حدس بزند حتی زمانی که اپیزود پایانی به تصویر کشیده شد. برای درک بهتر و عمیق تر این سریال لازم است بارها و بارها آن را ببینید و البته این تکرار هیچوقت شما را خسته نخواهد کرد. ماهیت درگیر کننده سریال به نحوی است که با پایان هر اپیزود اشتیاق و نوعی حس کنجکاوی عمیق در شما به وجود می آید که شما را به سمت تماشای اپیزود بعدی سوق می دهد بدون این که بتوانید جلوی خود را بگیرید.

شخصیت پردازی سریال به بی نقص ترین شکل ممکن انجام گرفته و با درامی شبیه نمایشنامه های شکسپیر مواجه هستیم که هیچگاه خسته کننده نمی شود. با توجه به جزییات و دقت در هنگام تماشای این سریال هر بار متوجه چیزهای جدیدی در «بریکینگ بد» خواهید شد. شخصیت والت در فصل اول سریال می دانست که در فصل چهارم به چه شخصیتی تبدیل خواهد شد و این موضوع یکی از ویژگی های جالب شخصیت پردازی در این سریال است. می توانید به تماشای چند باره این سریال بنشینید و از زیبایی های بی نقص این شاهکار تلویزیونی لذت ببرید؛ از فیلمبرداری گرفته تا بازی ها.

۶- ۳۰ راک

سریال های دوست داشتنی

در روزگاری که سریال هایی مانند «اداره» (The Office) مورد تحسین و تمجید قرار می گرفتند به نظر نمی رسد که سریال دوست داشتنی و جذاب «۳۰ راک» (۳۰ Rock) به اندازه شایستگی هایش مورد توجه قرار گرفته باشد. در این کمدی ساخته تینا فی، به اندازه سریال های کمدی دوران خود به دیالوگ و مباحثه وابسته نیست اما به همان اندازه برای دیدن دوباره جذابیت دارد. این سریال هوشمندی سریال های گفته شده را دارد اما نکته مهم در مورد آن رویکردی متفاوتی است که در زمینه شوخی پردازی دارد و با سرعتی سرسام آور مانند یک مسلسل با فواصل زمانی بسیار کوتاه شما را آماج شوخی های جالبی قرار می دهد که به ندرت متوجه تمام آن ها خواهید شد. بر اساس برآوردها این سریال در هر دقیقه ۷.۴۴ شوخی بامزه در خود دارد و برخی این عدد را تا ۱۰ مورد نیز برآورد کرده اند.

به هر حال هر کدام از این اعداد نشان دهنده غنای کمدی در سریال دوست داشتنی «۳۰ راک» است که به شیوه های مختلف بیان شده و هیچ وقت دچار کلیشه و تکرار نمی شوند؛ طنز بصری، ارجاعات جالب به فرهنگ عامه، جوک های شخصیتی، طنزهایی در خدمت داستان و جوک هایی که جذابیت آن ها تداوم دارد. در سریالی که در هر ۸ ثانیه از آن شاهد یک جوک تازه خواهید بود باید دقت بسیاری در تماشای آن به خرج دهید زیرا در حالی که مشغول خندیدن به یک مقوله طنز در سریال هستید ممکن است چند مورد دیگر را که در ادامه می آیند از دست بدهید و این یعنی این که بدون شک با هر بار تماشای این سریال متوجه نکات طنز جدیدی خواهید شد. اگر هم این اتفاق نیفتد، جوک های قبلی خوشمزگی و جذابیت سابق خود را حفظ کرده اند.

۵- ساینفلد

سریال های دوست داشتنی

به عنوان یکی از پرتماشاگرترین سریال های تمام دوران، می توان ادعا کرد که سریال دوست داشتنی «ساینفلد» (Seinfeld) یکی از معدود سریال هایی است که قابلیت دیده شدن برای بارها و بارهای متوالی را دارد و البته با تماشای تنها چند اپیزود از این سریال کلاسیک با ادعای ما موافق خواهید بود. «ساینفلد» یکی از خنده دارترین و جذاب ترین سریال های تمام دوران است و در طول تمام اپیزودهای فراوان سریال شاهد تیزترین و به یاد ماندنی ترین طنزها خواهید بود.

هر چهار شخصیت اصلی داستان به زیبایی هر چه تمام تر یکدیگر را تکمیل می کنند و یک تعادل ۴ نفره بی نظیر شکل می گیرد. بدین ترتیب چنان حجمی از اتفاقات کمیک و طنزهای بدیع در این سریال دوست داشتنی وجود دارد که هر بار تماشای آن با خنده هایی از ته دل و بسیار طولانی همراه خواهد بود. اگر می خواهید از خنده روده بر شوید این سریال را از دست ندهید.

۴- بافی قاتل خون آشام ها

سریال های دوست داشتنی

یکی دیگر از سریال های بی نظیر جاس ودون که شاید بهترین اثر این نویسنده/کارگردان باشد، «بافی قاتل خون آشام ها» (Buffy The Vampire Slayer) سریالی است که علیرغم کلاسیک بودن هیچگاه کهنه نمی شود. تماشای این سریال برای دفعات متعدد جذابیت خود را حفظ خواهد کرد زیرا «بافی قاتل خون آشام ها» دارای جزییات فراوان و عمق عاطفی قابل توجهی است. به پایان رساندن دوران دبیرستان و نجات جهان از دست خون آشام ها به نظر ترکیب درست و موثری است. این سریال گاه اتفاقات دردناک و ترسناکی دارد اما این موضوع هم هیچگاه از جذابیت سریال نکاسته و مانع از علاقه شما به تماشای مجدد ان نخواهد شد.

جاس ودون همواره نشان داده که در زمینه دیالوگ نویسی تبحر خاصی دارد و دیالوگ های «بافی قاتل خون آشام ها» نیز بزرگ ترین نقطه قوت این سریال است. داستان اکشن سریال شما را به هیجان خواهد آورد و تنش موجود در داستان و ترس های واقعی گاه ب گاه بر این احساس خواهد افزود. علاوه بر این وقت گذاشتن برای شناخت شخصیت ها و درک احساسات آن ها کار لذت بخشی است زیرا با این کار روابط شخصیت ها و رشد آن ها را به خوبی متوجه خواهید شد.

۳- شنود

سریال های دوست داشتنی

می توان ادعا کرد که سریال «شنود» (The Wire) بهترین سریال تلویزیونی است که تاکنون ساخته شده است. در حالی که تماشای این سریال تا حدودی تجربه ای ویرانگر خواهد بود اما زیبایی انسانی داستان باعث می شود دردی که با تماشای سریال حس می کنید را به جان خریده و بارها به تماشای آن بنشینید. قابلیت خارق العاده دیوید سیمون در ساخت سریال هایی است که در مورد اجتماع و کلیت افراد است و نه شخصیت هایی خاص و «شنود» بهترین نمونه در این موضوع است. با هر یک از شخصیت های سریال که مواجه می شوید شخصیتی پیچیده است که نمی توانید قضاوت درست و کاملی در مورد او بکنید.

با هر بار تماشای این سریال که داستان هایی سربسته دارد متوجه چیزهای جدیدی خواهید شد. بدین ترتیب حتی وقتی که برای چندمین بار این سریال دوست داشتنی را تماشا می کنید وی می دانید داستان به کدام سمت می رود نیز بیشتر و بهتر تصمیمات شخصیت های پیچیده داستان را درک می کنید. تنها با چند بار تماشا کردن سریال «شنود» است که متوجه می شوید هر فریم یا هر دیالوگ کوچک تا چه اندازه می تواند در درک اتفاقات و شخصیت های داستان مهم باشد. از همه مهم تر این که تماشای بیش از یک بار سریال متوجه تاثیراتی که رفتارها و تصمیمات هر شخص بر سرنوشت دیگر شخصیت ها و کل شهر خواهد داشت می شوید.

۲- سیمپسون ها

سریال های دوست داشتنی

سریال کارتونی «سیمپسون ها» (The Simpsons) از آن دسته سریال هایی است که از تماشای آن خسته نمی شوید و جالب تر این که به سختی می توانید مانع تماشای مجدد آن شوید. به همین دلیل است که دهه های متوالی است سریال دوست داشتنی «سیمپسون ها» پخش شده و در حالی که همه در حیرتند فصل بعدی چه می خواهد بگوید، هر بار با داستانی تازه و جذاب مواجه می شوید. این سریال یکی از جذاب ترین، لایه دار ترین، هوشمندانه ترین و غنی ترین آثار فرهنگ عامه است که هر سریالی نمی تواند آن را روی پرده به نمایش بگذارد.

هر اپیزود این سریال پر است از نکات، جزییات و جوک های پنهان که ممکن است متوجه آن ها نشوید یا در سنین خاصی توانایی درک آن ها را داشت باشید. هر یک از شخصیت های زیبایی و تفاوت خاص خود را دارد. مهم نیست چند بار این سریال را تماشا کنید زیرا بسیاری از اپیزودهای این سریال چنان جذابیتی دارند که انگار برای بار اول است که به تماشای آن ها می نشینید.

۱- دوستان

سریال های دوست داشتنی

بهترین سریال شبکه NBC، دیدنی ترین سریالی است که می توانید بارها و بارها به تماشای آن بنشینید. بدون شک تماشای چندباره هیچ سریالی به  اندازه «دوستان» (Friends) لذتبخش نخواهد بود. این سریال گرم ترین و آرامبخش ترین سریالی است که می توانید به تماشای ان بنشینید و همزمان مقدار زیادی طنز و کمدی بر اشتیاق شما به تماشای آن خواهد افزود. حتی بعد از چند بار دیدن یک اپیزود نیز متوجه چیزهای جذاب جدیدی خواهید شد و هر بار به چیزهای متفاوت یا جوک های قدیمی خواهید خندید، به شخصیت های داستان دیدگاه متفاوتی خواهید داشت.

مهم تر این که به یاد دوران نوجوانی و جوانی خود افتاده و با رفقای قدیمی تان ارتباط مجدد برقرار خواهید کرد. سریال دوست داشتنی «دوستان» علاوه بر زیبایی، بسیار تاثیر گذار بوده و با تمام وجود با داستان آن ارتباط برقرار خواهید کرد. این سریال را همیشه داشته باشید زیرا دیر یا زود باز به سراغ آن خواهید رفت.

بهترین سریال های تلویزیونی سال ۲۰۱۷ که باید ببینید [قسمت اول]

سریال های تلویزیونی جذابی که در طول عمرتان باید حتما ببینید [قسمت اول]

نگاهی جامع به بهترین سریال های علمی تخیلی تاریخ تلویزیون از دیدگاه منتقدین

سریال های انیمه ژاپنی که بدون شک از دیدن آن ها لذت خواهید برد [قسمت اول]

منبع: whatculture
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۰ نظر

ورود

 • مسعود اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۷

  فرندز عالللللللی بود…من عاشقشم.مخصوصا چندلر لینک و جویی که واقعا خوب بودند

 • نیما اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷

  با وجود سریالی مثل ۳۰Rock ، قطعا باید HIMYM هم توی لیست باشه.
  این سریال هیچی از فرندز کم نداره. در خیلی جهات هم بهتر و دقیقتر ساخته شده.

  • سیامک اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷

   این سریالی که میگی یک کپی ناقص و بی مزه از سریال فرندزه و هیچ وقت نباید با این شاهکار مقایسه بشه

  • Mohammad مرداد ۱, ۱۳۹۷

   دقیقا به نظر من از فرندزم بهتر بود

 • سیامک اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷

  مگه میشه فرندز اول نباشه تو این لیست هر کی این سریالو ندیده باشه واقعا نصف عمرشو هدر داده

 • سیامک اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷

  کی یادشه این عکس از سریال فرندز واسه کدوم قسمتشه؟ یکی از بهترین قسمتهای این سریاله ببینم کی بلده

 • هادی تجلی زاده اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۷

  با اینکه ۴-۵ تا از سریال هایی که تو متن اسم برده شده بود رو کامل دیدم، اما بدون شک میگم تنها سریالی که ارزش چندین و چندبار دیده شدن داره فقط و فقط فرندز هست…واقعا دیوونه کننده هست و میشه گفت هروقت دلم یه سریال طنز میخواد بدون مکث میرم سراغ فرندز، به محض اینکه آخرین فصلش تموم میشه دوباره از اول شروع میکنم به دیدن و هیچ وقت هیچ وقت هم تکراری نمیشه…یجورایی میشه گفت با شخصیت هاش آدم زندگی میکنه…اگر بخوام حساب کنم توی ۱۰ سال اخیر، حداقل ۱۰ بار از اول دیدم این سریال رو و هر فرصت دیگه ای هم گیر بیارم شروع میکنم و فرندز میبینم…

 • alireza آذر ۱۳, ۱۳۹۷

  واکینگ دد و وایکینگز کو پس? واکینگ دد که دومین سریال پربیننده جهانه

 • ناشناس اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۹

  شاید باورتون نشه تقریبا تو ۵. ۶ ماه چهار بار فرندز رودیدم عاللیه لامصب هربار تازگی داره