نگاهی به داخل جت اختصاصی ۸۳ میلیون دلاری «منهتن»

تجربه پرواز با چشم‌انداز 360 درجه‌ای

نگاهی به داخل جت اختصاصی ۸۳ میلیون دلاری «منهتن»

از نقطه نظر بسیاری از ما جت شخصی مصداق توصیف شخصی و نمایش دارایی افراد متمول جامعه است. این طرز فکر کاملا صحیح است زیرا سازندگان هواپیماهای شخصی به خریدار اجازه می‌دهند تا جای ممکن سلیقه شخصی خود را در وسیله‌ای که قصد خرید آن را دارد، پیاده کند.

در میان برندهای مختلف، هواپیماهای Embraer Executive پا را فراتر گذاشته و در شخصی‌سازی جت‌های خود گشاده‌دستی کرده است.

این کمپانی برزیلی در طول سال‌های گذشته برای طراحی‌های بی‌نظیر و رویایی و ایده‌های خلاقانه‌ای که در کابین هواپیماهایش پیاده می‌کند شهرت جهانی داشته است. از جمله می‌توان به کشتی‌هوایی کیوتو که از فرهنگ ژاپنی ملهم شده و پنجره‌های رو به آسمان فوق‌العاده زیبای این شرکت اشاره کرد.

در سال گذشته ایمبرائر کشتی‌هوایی هالیوود را طراحی و عرضه کرد و امسال نیز به عنوان طرحِ خواهرِ «هالیوود»، جی بیور و ادی سوتو- تصویرگر سابق دیزنی –  با همکاری یکدیگر کشتی‌هوایی «منهتن» را طرح‌ریزی کرده‌اند.

هواپیمای منهتن (Manhattan) دارای ویژگی‌هایی همچون طراحی‌های چوبی است و تجسمی از ساختمان امپایر استیت با اتاق‌های رنگین‌کمانی است.

بیور و سوتو سعی کرده‌اند طراحی آرت‌دِکوی موجود در این ساختمان‌ها همچون مبلمان، جواهرات، ماشین‌ها و اوشن لاینرز مربوط به دهه‌های ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ میلادی را در این هواپیما پیاده‌سازی کنند.

از آنجا که کمپانی Embraer کاملا سفارشی کار می‌کند، مشتری‌ها می‌توانند همه پکیج را به طور کامل یا فقط بخش‌هایی از آن را سفارش دهند.

با این مقدمه از شما دعوت می‌کنیم تا در ادامه با ما به طراحی داخل کشتی‌هوایی منهتن  نگاهی داشته باشید. همراهمان باشید.

طراحی داخلی منهتن برای هواپیمای پرچمدار Lineage 1000E کمپانی Embraer در نظر گرفته شده است. این جت اختصاصی گنجایش ۱۳ تا ۱۹ مسافر و طی مسافتی حدود ۸ هزار و ۵۰۰ کیلومتر را دارد.

منهتن همانند یک Lineage 1000E استاندارد دارای بخش‌های گوناگون است. با این تفاوت که همه تجهیزات خدماتی همچون آشپزخانه به بخش انتهایی هواپیما منتقل شده‌اند.

بنابراین، وقتی سوار کشتی‌هوایی منهتن می‌شوید، به جای دیدن اتاق خوراکی‌ها در همان ورودی، شاهد یک اتاق مبله شده‌ی بسیار شیک و لوکس خواهید بود که دیوارهای آن به آسمان‌خراش‌های منهتن مزین شده است.

در کنار این اتاق، Cloud Club قرار دارد؛ محلی که مسافران می‌توانند نوشیدنی‌های موردنظر خود را سفارش دهند و بنوشند.

در قسمت کافه سه چهارپایه تاشوی شیک تعبیه شده است که مسافران راحتی بیشتری داشته باشند.

کفپوش‌های این هواپیما فوق‌العاده زیبا هستند.

کمی دورتر از کلوب ابر، یک پنجره زیبا رو به آسمان تعبیه شده است که طراحی انحصاری ایمبرائر محسوب می‌شود.

از این پنجره می‌توان چشم‌انداز بی‌نظیری از زمین را مشاهده کرد.

در فضاهای دیگر اتاق نشمین مسافران می‌توانند به تماشای فیلم بنشینند.

… یا به برگزاری جلسه بپردازند.

در بخش عقبی هواپیما اتاق کریستال تعبیه شده که گنجایش ۶ تن را دارد و به عنوان نشیمن مورداستفاده قرار می‌گیرد.

در بالای صندلی‌ها پنل‌های لمسی تعبیه شده‌اند که می‌توان بواسطه آن ها امکانات مختلف کابین را کنترل کرد. منهتن همچنین تجهیزاتی همچون تخت‌هایی در اندازه‌های استاندارد، حمام و تلویزیون نیز دارد. سیستم تقویت دید نیز برای خدمه پرواز در نظر گرفته شده است.

قیمت این هواپیما با همه امکانات ۸۳ میلیون دلار است که ۵۳ میلیون دلار آن برای جت Lineage 1000E است.

منبع: businessinsider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود