مخلوقات انیمه‌های ژاپنی به دنیای واقعی قدم خواهند گذاشت

گشایش پارک موضوعی استودیو جیبلی در سال 2022 در ژاپن

مخلوقات انیمه‌های ژاپنی به دنیای واقعی قدم خواهند گذاشت

دوستداران استودیو انیمیشن مشهور ژاپنی، «جیبلی» (Ghibli) احتمالا از شنیدن خبر اینکه قرار است این استودیو یک پارک موضوعی را در سال ۲۰۲۲ در کشور ژاپن افتتاح کند بسیار هیجان‌زده خواهند شد.

این خبر در روز چهارشنبه هفته گذشته به‌طور رسمی اعلام شد. بنا بر این خبر مخلوقات نیک‌نام «هایائو میازاکی» که برنده اسکار هم بوده‌اند قرار است به دنیای واقعی قدم گذاشته و علاقه‌مندان تعامل نزدیکی با آنها داشته باشند و از دنیای فانتزی این موجودات غرق در لذت شوند.

پارک موردبحث در نزدیکی ناگویا ساخته خواهد شد. انتظار می‌رود وسایل بازی این پارک بر اساس شخصیت‌های داستانی انیمه‌هایی همچون «همسایه من توتورو» و «شهر اشباح» ساخته شوند. ورودی اصلی پارک یادآور ساختمانی از فیلم انیمه‌ای «قصر متحرک هاول» خواهد بود.

در حال حاضر فقط نقشه اولیه پارک منتشر شده است که نشان دهنده‌ی برخی از وسایل بازی، جاذبه‌ها و مسیرهای جنگلی است. موضوع اصلی پارک شامل ساختمان‌هایی با آجرهایی به سبک معماری اروپایی است که در بیشتر فیلم‌های انیمه‌ای جیبلی می‌توان آنها را مشاهده کرد. همچنین مجسمه‌های خوک، عنکبوت و دیگر موجوداتی که تداعی‌کننده صحنه‌های رمزآلود و منحصربه فرد ژاپنی هستند را می‌توان در گوشه و کنار این طرح مشاهده کرد.

این پارک موضوعی همچنین مورد توجه دوستداران طبیعت هم قرار خواهد گرفت زیرا فضاهای سبز و مسیرهای طبیعی و زیبای زیادی برای آن در نظر گرفته شده است.

به گزارش مسئولین محلی، این پارک قرار است در اکسپو ۲۰۰۵ پارک یادبود آیچی در شهر ناگاکوته ساخته شود.

هایائو میازاکی، بنیانگذار جیبلی و مغزمتفکر کلایسک‌های بی‌نظیر و تکرارنشدنی همچون «پرنسس مونونوکه» و «لاپوتا قلعه‌ای در آسمان» است.

پارک موضوعی ژاپن قرار است به منظور بزرگداشت و تقدیر آثار موفق این کارگردان مشهور ژاپنی ساخته شود که یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین آفریننده‌های فیلم‌های انیمیشن در جهان نیز بشمار می‌رود.

فیلمی همچون «شهر اشباح» میازاکی در سال ۲۰۰۳ میلادی برنده اسکار بهترین انیمه سال شد. این نخستین باری بود که یک فیلم ژاپنی چنین عنوان و جایزه‌ای را دریافت می‌کرد.

گشایش پارک موضوعی استودیو جیبلی در سال 2022 در ژاپن

میازاکی در سال ۲۰۱۴ اعلام بازنشستگی کرد. البته وی گفته که احتمالا آخرین فیلم خود را در سال ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ میلادی خواهد ساخت. این هنرمند بزرگ در نظر دارد آخرین فیلم خود را به‌گونه‌ای بسازد که پس از مرگ، همچون میراثی ماندگار برای نوه‌اش باقی بماند.

در آخر هم بد نیست اشاره کنم که خبر ساخت این پارک موضوعی بلافاصله پس از انتشار خبر درگذشت «ایسائو تاکاهاتا»، اسطوره‌ای دیگر از کمپانی جیبلی رسانه‌ای شد که کارگردان فیلم‌هایی همچون «مدفن کرم‌های شب‌تاب» و «افسانه شاهدخت کاگویا» بود.

با اینکه تاکاهاتا نتوانست در زمان حیات خود به شهرتی که میازاکی دست یافت، برسد اما یکی از مهره‌های اصلی موفقیت و شهرت جهانی استودیو جیبلی بشمار می‌رفت. خوشبختانه در این پارک موضوعی در مقام تقدیر و ستایش آثار خلاقانه‌ی این هنرمند نیز تدابیری اندیشیده شده است.

گشایش پارک موضوعی استودیو جیبلی در سال 2022 در ژاپن

جیبلی، یک استودیوی پویانمایی مستقر در بخش کوگانی در منطقه تاما در توکیو پایتخت ژاپن است که بعد از موفقیت انیمیشن ناوسیکا از دره باد در ۱۹۸۴، در ژوئن ۱۹۸۵ توسط توکوما شوتن تاسیس شده‌است. شهرت استودیو بیشتر به دلیل تولید انیمه های سینمایی است. لوگوی این شرکت شخصیت توتورو (Totoro روح بزرگ جنگل) از فیلم همسایهٔ من توتورو ساختهٔ هایائو میازاکی است.

منبع: forbes
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود