با ۱۰ مورد از قوی ترین و مرگبارترین سلاح های انفرادی سال ۲۰۱۸ آشنا شوید

با ۱۰ مورد از قوی ترین و مرگبارترین سلاح های انفرادی سال ۲۰۱۸ آشنا شوید

این روزها دیگر در امان بودن به کاری بسیار سخت تر از قبل تبدیل شده است و همین موضوع باعث شده که بسیاری از افراد، بویژه در کشورهای غربی و کشورهای جنگ زده خاورمیانه و آفریقا ترجیح دهند یک سلاح انفرادی را برای محافظت از جان خود و عزیزانشان همیشه همراه داشته یا در خانه نگهداری کنند. سلاح های انفرادی از بهترین سلاح هایی هستند که می توانند جان یک فرد را در مقابل دشمنانش نجات دهند. به همین دلیل است که ارتش ها بیش از هر نوع سلاح دیگری روی سلاح های انفرادی خود سرمایه گذاری می کنند. بدین ترتیب تصمیم گیری در مورد این که بهترین سلاح انفرادی گرم ساخته شده تاکنون چه سلاحی است کار دشواری می باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ سلاح انفرادی و شخصی برتری که تاکنون ساخته شده اند آشنا کنیم.

۱۰- یوزی ساب

سلاح انفرادی

در ساخت اسلحه انفرادی خودکار یوزی از پیچ های تلکسوپی استفاده شده است که این موضوع باعث شده که خشاب در درون سیستم شلیک تفنگ قرار گرفته و بدین ترتیب طول اسلحه به میزان قابل توجهی کاهش یابد. در سال ۱۹۴۰، یک سرگرد اسراییلی به نام یوزی گال، اولین نمونه مسلسل دستی انفرادی یوزی را ساخت. این مسلسل خودکار را می توان برای نیروهای پیاده در میدان نبرد یا در حملات انفرادی به کار برد. این سلاح انفرادی با وزن ۳.۵ کیلوگرم و طول ۶۷ سانتیمتری خود در بیش از ۹۰ ارتش دنیا به کار گرفته شده است و یکی از معدود مسلسل هایی است که می توان روی آن صدا خفه کن نصب کرد. یوزی می تواند ۶۰۰ گلوله را در دقیقه شلیک کند و خشاب های آن از ۱۰ تا ۵۰ گلوله متغیر می باشد.

۹- کلت ام ۱۹۱۱ برونینگ

سلاح انفرادی

این سلاح انفرادی و کمری خارق العاده به خاطر سیستم برگشتی (عقب نشینی هنگام شلیک) خاص خود شناخته می شود که مهم ترین ویژگی این کلت به شمار می آید. این سلاح کمری قدرتمند در دوران جنگ های جهانی اول و دوم و همینطور جنگ ویتنام و کره مورد استفاده فراوان قرار گرفته و یکی از سلاح های کمری اصلی افسران آمریکایی بود. طراحی کلت ام ۱۹۱۱ نیز توسط جان براونینگ که یکی از مشهورترین طراحان و سازندگان اسلحه ایالات متحده و جهان می باشد در سال ۱۹۱۱ انجام گرفته است. مدل قدیمی این کلت ، برونینگ ۱۹۰۰ نام داشت و امروزه نیز حتی در رقابت های تیراندازی غیرنظامی نیز بهترین انتخاب محسوب می شود. کلت برونینگ ۱۹۱۱ سبک ترین سلاح کمری جهان (۱.۱۰۵ کیلوگرم با خشاب خالی) بوده اما در زمره یکی از خطرناک ترین سلاح های انفرادی قرار دارد. خشاب این کلت ۷ گلوله کالیبر با خشاب ۰٫۴۵ را در خود جای می دهد

۸- مسلسل ام جی ۴ هکلر و کخ

سلاح انفرادی

این سلاح خودکار فوق العاده توسط کمپانی مشهور آلمانی هکلر و کخ طراحی و ساخته شده است. ام جی ۴ یک سلاح نسبتاً سبک (با توجه به قدرت و نوع آن) است که گلوله ای ۵.۵۶ میلیمتری داشته و  از سال ۲۰۰۵ جایگزین سلاح انفرادی ام جی ۳ با گلوله ۷.۶۲ میلیمتری شده است. طراحی این سلاح دستی طوری است که بسیار ایمن و کارآمد بوده و حتی در شرایط دشوار نبرد نیز برتری خاصی به دارنده این سلاح می دهد. وزن این سلاح در نمونه های مختلف حدود ۶ کیلوگرم است. نمونه های مختلف این سلاح انفرادی قدرت شلیک ۷۷۵ تا ۹۲۰ گلوله در دقیقه را دارند.

۷- آ کا ۴۷ کالاشنیکف

سلاح انفرادی

سلاح انفرادی آ کا ۴۷ یک اسلحه خودکار با سیستم گازی است که توسط یک اسلحه ساز افسانه ای روسی به نام میخاییل کالاشنیکف در سال ۱۹۴۷ طراحی و ساخته شده است. سیستم آتش انتخابی این مسلسل باعث شده که بتوان به صورت نیمه خودکار و یا خودکار از آن استفاده کرد. اولین نمونه های این سلاح قابلیت تا شو نداشته و کاملاً فلزی بود. این سلاح به دلیل سبکی و قدرت مانور فراوان و همچنین کاربردی بودن آن در شرایط سخت به عنوان محبوب ترین سلاح انفرادی در میان ارتش های جهان و بویژه گروه های شبه نظامی شناخته می شود. طراحی آ کا ۴۷ بسیار ساده بوده و سایز کوچک و وزن نسبتاً ناچیز آن، آ کا ۴۷ را به اسلحه ای تبدیل کرده که نگهداری و حمل آن بسیار آسان باشد. خشاب این اسلحه از ۵ تا ۷۵ گلوله متغیر بوده و کالیبر اصلی آن ۷.۶۲ میلی متر است، هر چند کالیبرهای متفاوت دیگری از آن نیز وجود دارد

۶- اسلحه کمری گلاک کالیبر ۰.۴۵

سلاح انفرادی

این اسلحه کمری در ابتدا توسط مهندسی به ارنست دورهام طراحی و ساخته شده و علیرغم کوتاه و سبک بودن از قدرت بالایی برخوردار است. بدنه لوله و نوک اسلحه کمری گلاک طوری طراحی شده که امکان انفجار آن بسیار ناچیز است و ماشه آن نیز با تماس و فشار بسیار کمی عمل می کند. وزن گلوله اصلی این تپانچه تنها ۱۳ گرم بود.

۵-تفنگ تهاجمی اچ کی ۴۱۶ اَی ۵

سلاح انفرادی

این مسلسل خارق العاده نیز از ساخته های کمپانی اسلحه سازی هکلر و کخ در سال ۲۰۰۴ است. این سلاح نیز از حمله مسلسل های قدرتمند با طول لوله کم به شمار آمده و نمونه های مختلفی از آن توسط نیروهای ویژه ارتش ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته است. وزن نمونه های مختلف این اسلحه انفرادی بین ۳ تا ۴ کیلوگرم متغیر است. اچ کی ۴۱۶ توان شلیک ۷۰۰ تا ۹۰۰ گلوله در دقیقه را دارد و دارای خشاب های ۲۰، ۳۰ و ۱۰۰ گلوله ای است. وزن این سلاح بین ۳ تا ۴ کیلوگرم متفاوت بوده و بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ گلوله در دقیقه شلیک خواهد کرد. خشاب این سلاح نیز ۲۰،۳۰ یا ۱۰۰ گلوله ای می باشد و جالب این که در عملیات دستگیری و قتل بن لادن، نیروهای ویژه ارتش ایالات متحده از این سلاح استفاده نمودند.

۴- کلت عقاب صحرا

سلاح انفرادی

کلت نیمه اتوماتیک عقاب صحرا دارای طراحی منحصر بفرد و فوق العاده ای است که از آن میان می توان به شعله پوش بزرگ و لوله سه گوش اشاره کرد. طراحی اولیه این کلت نیز توسط یک کمپانی اسلحه سازی اسراییلی انجام گرفته است و طول کلی آن در بلندترین نمونه به ۳۷.۵ نیم سانتیمتر می رسد. وزن کلت عثاب صحرا کمتر از ۲ کیلوگرم بوده و بر اساس نمونه سلاح کالیبر آن کمی متفاوت است. خشاب های این اسلحه از ۷ تا ۹ گلوله در نسخه های متفاوت تشکیل شده است و برد مفید آن نیز به ۲۰۰ متر می رسد.

۳- روولور اسمیت و وسون

سلاح انفرادی

تیم رولوور سبک وزن و پر کاربرد توسط کمپانی اسلحه سازی اسمیت و وسون طراحی و ساخته شده است و در هر هر شرایطی امکان بهترین هدفگیری و تیراندازی را برای دارنده خود فراهم می آورد. به همین دلیل این سلاح کمری در میان نیروهای نظامی و پلیس های سراسر جهان سلاحی محبوب است. وزن این سلاح کمر از یک کیلوگرم بوده و سیلندر آن ۶ گلوله را در خود جای می دهد.

۲- تفنگ تک تیراندازی ای اس ۵۰

سلاح انفرادی

این سلاح انفرادی خودکار در واقع به عنوان سلاحی برای تیراندازی دقیق از راه دور استفاده می شود و ساخت کمپانی Accuracy International می باشد. تک تیراندازان می توانند از فاصله های دور با استفاده از گلوله های آتشزا و انفجاری با دقتی خارق العاده علیه افراد دشمن و تجهیزات آن ها استفاده کنند.این اسلحه با استفاده از فشار گاز عمل کرده و در مقایسه با نسخه اولیه از ضربه عقب نشینی کمتری برخوردار است. با داشتن یک تکیه گاه اضافی در قسمت قنداق اسلحه که توسط دست یا پا نگه داشته می شود و استفاده از پایه های دوگانه ان در زیر لوله، می توان تیراندازی دقیقی را با این سلاح نیمه خودکار تجربه کرد. وزن این سلاح انفرادی خارق العاده ۱۲.۲ کیلوگرم بوده و برد موثر آن نیز به ۱.۸۰۰ متر می رسد. علاوه بر تغذیه دستی می توان با خشاب های ۵ تا ۱۰ گلوله ای این اسلحه را تغذیه نمود.

۱- تفنگ با گلوله هدایت شونده

سلاح انفرادی

این سلاح تک تیرانداز بسیار دقیق از مسافت های دور تا برد موثرحدود ۱ کیلومتر طراحی شده و برای ساخت آن از تکنولوژی قفل موشکی و جت های جنگنده استفاده شده است. با استفاده از این سلاح دیگر اشتباه در هدفگیری به هر دلیلی، از بین خواهد رفت. سرعت گلوله این تفنگ به ۳۲ کیلومتر بر ثانیه خواهد رسید. این سلاح انفرادی علاوه بر استفاده توسط تک تیراندازان ماهر، مورد استفاده افرادی که به شکار می پردازند نیز قرار می گیرد زیرا از دقت بالایی برخوردار بوده و گلوله ان قابلیت هدایت دارد. حتی این اسلحه توانایی متصل شده به شبکه های محلی برای جمع آوری اطلاعات و استفاده از آن ها در روند شلیک به اهداف را داراست.

با ۱۰ سلاح عجیبی آشنا شوید که احتمالاً در جنگ های آینده مورد استفاده قرار خواهند گرفت

با تعدادی از پیشرفته ترین و مخرب ترین سلاح های آلمانی ها در دوران جنگ جهانی دوم آشنا شوید

با ۱۵ سلاح مخوف و فوق پیشرفته موجود در زرادخانه های تسلیحاتی روسیه آشنا شوید [قسمت اول]

با ۱۰ مورد از سلاح های نامتعارف و عجیب اتحاد جماهیر شوروی سابق آشنا شوید

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۱۰ نظر

ورود

 • masoud taghizadeh اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۷

  اسلحه آخری
  سرعت گلوله ۳۲ کیلومتر بر ثانیه است
  نه ساعت

  • حسین علی پناهی اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۷

   با تشکر اصلاح شد.

   • Daryoush اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷

    سلام و خسته نباشید توی منبع اصلی کیلومتر بر ساعت است که درست می باشد با سپاس

  • نیما2 آذر ۱۳, ۱۳۹۹

   با درود؛
   نمی‌دونم در متن اصلی چی نوشته. اما نه ۳۲ کیلومتر بر ساعت می‌تونه درست باشه (چون از سرعت یک دونده‌ی دو ۱۰۰ متر هم کمتره) و نه ۳۲ کیلومتر بر ثانیه درست هست (چون سرعت گریز از گرانش کره‌ی زمین هم نزدیک به ۱۱.۲ کیلومتر بر ثانیه هست.).
   بهترین ضدهوایی‌ها هم سرعتی کمتر از ۲ کیلومتر بر ثانیه (میان ۱ تا ۱.۵ کیلومتر بر ثانیه) دارند.

 • Ethan اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۷

  مقاله نسبتا خوبی بود اما ایراداتی داره مثل کلت عقاب یا همون دیزرت ایگل (کلت) برند و سازنده سلاح های جانبی و… است شما نباید اسم یک برند دیگر و کنار این مدل بیاورید دیسرت ایگل یک اسلحه ساخت اسرائیل است و ساید ارم یا پیستول در نظر گرفته میشود دقیقا مثل گلاک و ام ان پی و… هر سلاح جانبی نیمه اتوماتیکی کلت نیست .
  و رولور های اسمیت مدل های پلاس (۷) تیر و گاها ۸ الی ۱۰ تیر رو داره تو کالیبر های متفاوت تعغیر میکنه اما تو کالیبر محبوب و پرفروشش الان داره ۶_۷_۸ تیر تولید می کنه ۱۰تیر کالیبر ۲۲lr
  ۷_۸_۶ تیر .۳۵۷ مگنوم و .۳۸ اسپشیال
  ۶ تیر .۴۴ مگنوم
  ۵ تیر ۵۰۰s&w
  اینا یسری نمونه هاشن البته کالیبر های دیگر با تعداد دیگر هم هست . ممنون

  • فجر ۲۲۴ آذر ۲۲, ۱۳۹۷

   توف تو اون اطلاعاتت اسلحه شناس کی بودی تو ؟؟؟ خخخ

 • مهراد خرداد ۶, ۱۳۹۸

  پیشرفت

 • مسعود آذر ۲۶, ۱۳۹۹

  اسم اسلحه اخری چیه؟

 • ابوذر فروردین ۵, ۱۴۰۰

  اسلحه فقط کلاش نه روش اومده نه خاهد امد وسلام