برنامه کنسرت های «محمد علیزاده»، «رضا یزدانی» و «گروه روناک»

اردیبهشت داغ استیج های پایتخت با خوانندگان پاپ

برنامه کنسرت های «محمد علیزاده»، «رضا یزدانی» و «گروه روناک»

پیش از آغاز ماه رمضان، شاهد برگزاری کنسرت های متعددی از خوانندگان موسیقی سنتی و پاپ در تهران و مراکز استان های کشور هستیم که در گفتار امروز سرویس هنری روزیاتو، شما را با اجراهای اردیبهشت ماهی موسیقی ایران آشنا می کنیم.

با ما همراه باشید.

کنسرت گروه پیکلاویه

گروه موسیقی پیکلاویه، جدید ترین اجرای خود را پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه در سالن همایش های برج آزادی تهران روی صحنه می برد. قیمت بلیط این مراسم، ۵۰ هزار تا ۱۴۰ هزار تومان اعلام شده است.

کنسرت محمد علیزاده

محمد علیزاده، خواننده جوان موسیقی  پاپ نیز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت و پنج شنبه  ۲۰ اردیبهشت ماه  جدید ترین  اجرای سال ۹۷ خود را در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران اجرا خواهد کرد. بلیط این مراسم نیز ۵۰ هزار  تومان تا ۱۵۰ هزار تومان اعلام شده است.

کنسرت رضا یزدانی

رضا یزدانی، خواننده نوستالژیک خوان موسیقی پاپ ایران که به تازگی پدر خود را از دست داده است، سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه در مرکز همایش های برج میلاد تهران، نخستین اجرای سال ۹۷ خود را روی صحنه می برد. این اجرا در قالب دو سانس انجام می شود و بلیط هایی بین ۳۵ تا ۱۵۰ هزار تومان دارد.

کنسرت رحیم شهریاری

رحیم شهریاری هم  ۱۹ اردیبهشت ماه در مرکز همایش های برج میلاد تهران، نخستین اجرای سال ۹۷ خود را روی صحنه می  برد که قیمت بلیط های این کنسرت خواننده آذری خوان کشورمان،  بین ۳۵ تا ۱۵۰ هزار تومان خواهد بود.

گروه موسیقی سلیدون

گروه تازه تأسیس سلیدون  که سال ۹۶ در رویداد شب‌های جنوب اولین اجرایش انجام داد و حالا قرار است ۱۹ اردیبهشت‌ ماه، اولین اجرای مستقل خود را در سالن خلیج‌ فارس فرهنگسرای نیاوران روی صحنه ببرد. اعضای این گروه را حمزه یگانه (پیانو)، ابراهیم علوی (گیتار بیس)، شجاع الدین اشعری (عود)، مجید سالاری (خواننده)، مهرداد علیزاده و محمد جواد قریشی (پرکاشن)، تشکیل می‌دهند. سلیدون اعضای مشترکی با دیگر گروه‌ های جز-جنوبی مانند داماهی، کماکان و جالبوت دارد. از نظر موسیقی هم اشتراکاتی دارند اما جنس صدا و نوع خوانش مجید سالاری وجه تمایز اصلی گروه است.

سِلِیدون به معنای آشپزخانه‌ کشتی است و همان‌طور که غذا می‌خوریم تا شکم خود را سیر کنیم به موسیقی نیاز داریم تا روح خودمان را سیر کنیم. قطعاتی که در این کنسرت اجرا می‌شود ترانه‌ هایی از ابراهیم منصفی و شعرهای فلکولور بندرعباسی است. کنسرت گروه سلیدون به همت آموزشگاه موسیقی هترا در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ساعت ۲۱ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

چه خبر از گروه موسیقی روناک

گروه موسیقی روناک با اجرای آثاری از موسیقی فولکلور، سنتی، پاپ و موسیقی بین‌الملل تازه‌ترین کنسرت خود را در تالار سوره حوزه هنری تهران برگزار می‌کند. کیوان علی‌محمدی دف و خواننده محلی، کاویان علی‌محمدی کمانچه، حانیه علی‌محمدی تار و بم‌ تار، ندا رضائیان دهل، نقاره، دایره، مریم مرزبان دف و نقاره، حمیده سعیدی نیا عود همخوان، سجاد رضایی تار و مراژ، سانیا علیرضایی جاهد گیتار اسپانیش، تانیا بینایی گیتار اسپانیش، علیرضا رحیمی دارم، مجتبی شادابفر گیتارباس، پریوش پاکیده همخوان، وحید عبدالهی کیبورد و گیتار و خواننده ملل و ابراهیم امامی خواننده سنتی نوازندگان گروه را تشکیل می‌دهند.

این کنسرت روز ۲۱ اردیبهشت‌ماه ساعت ۲۰:۳۰ به تهیه‌کنندگی مجید فلاح‌پور در تالار سوره حوزه هنری برگزار خواهد شد.

جدید ترین اجراهای ارکستر ملی  ایران

ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی سالار عقیلی سیزدهم اردیبهشت‌ماه ساعت ۲۰ در سالن داریوش شهر بجنورد به اجرای برنامه می‌پردازد. در این برنامه ۱۴ قطعه اجرا می‌شود؛ دو قطعه ایران و تبریز در مه با اشعاری از افشین یداللهی و آهنگسازی بابک برزین، ایران جوان با آهنگسازی پیمان سلطانی و شعر بیژن ترقی، خوشه چین از روح‌الله خالقی  با شعر کریم فکور از قطعات این برنامه هستند.

در لیست قطعات اجرای ارکستر ملی ایران می‌توان به ساغر از همایون خرم و شعر معینی کرمانشاهی، از خون جوانان لاله دمیده از عارف قزوینی و جام مدهوشی از علی تجویدی با شعر بیژن ترقی، ۲ قطعه از تنهایی گریه مکن، مرا رها مکن ساخته ابوالفضل صادقی‌نژاد با اشعار محمدرضا یار، قطعه سپید و سیاه به آهنگسازی نسیم شاملو و ۳ قطعه بی‌کلام؛ سرود گل ،بیاد صبا- نغمه ترک و سبکبال از حسین دهلوی، اشاره کرد

کنسرت موسیقی طلوع

کانون موسیقی «چاهی» پس از موفقیت های متعدد در فستیوال های بین المللی در اروپا و اجراهای داخلی با مجموعه های مختلف در سالیان گذشته که از مجموعه های خبرساز در زمینه موسیقی ایرانی بوده است، تازه ترین کنسرت اش را با عنوان «طلوع» با حمایت شرکت فرمند طی تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه در سالن ایوان شمس شهر تهران به روی صحنه می برد.

طلوع در نوع خود می تواند جزء اولین کنسرت هایی باشد که شرکت های موفق تجاری، در قالب مسئولیت اجتماعی خود از آن حمایت و با یک مجموعه فرهنگی و آموزشی همکاری کرده است.

کنسرت سامان احتشامی در اصفهان

سامان احتشامی ۱۳ اردیبهشت ماه در سالن نقش جهان اصفهان کنسرت پیانو، تنبک و آواز را روی صحنه خواهد برد تا برای اولین بار میهمان دوستداران این سبک از موسیقی در اصفهان باشد. این کنسرت با هنرنمایی پیانوی سامان احتشامی، تمبک عمران فروزش و آواز امیر رفعتی در اصفهان روی صحنه خواهد رفت و در مایه‌های بیات ترک، دشتی، ابوعطا، و بیات اصفهان اجرا خواهد شد.

در این کنسرت قطعاتی از ساخته‌های سامان احتشامی، همایون خرم، علی تجویدی، پرویز یاحقی و… اجرا خواهد شد.  آثاری به صورت تک نوازی از استادان جلیل شهناز و استاد حسن کسایی به احترام مکتب ساز نوازی و مکتب نوازندگی اصفهان اجرا میشود.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود