نگاهی به ۱۹ مورد از ازدواج خاندان های سلطنتی با افراد عادی

نگاهی به ۱۹ مورد از ازدواج خاندان های سلطنتی با افراد عادی

روز گذشته بالاخره مراسم عروسی نوه ی ملکه ی بریتانیا، پرنس هری با مگان مارکل، هنرپیشه ی امریکایی برگزار شد. یکی از نکات جالب این ازدواج، وصلت خاندانی سلطنتی با یک فرد عادی بود. البته کیت میدلتون، همسر نوه ی دیگر ملکه یعنی پرنس ویلیام هم از خانواده ای سلطنتی نبود. اما این ها تنها موارد ازدواج خاندان های سلطنتی با افراد عادی نیستند. در ادامه نگاهی می اندازیم به ۱۹ مورد از ازدواج افراد عادی با خاندان های سلطنتی سراسر دنیا.

گریس کلی، پرنسس موناکو

گریس کلی از سال ۱۹۵۰ به عنوان بازیگر مشغول به کار شد اما در سال ۱۹۵۶ به دلیل ازدواج با رینیر سوم، پرنس موناکو بازیگری را رها کرد. آن ها در جریان فوتو شوتی در جشنواره ی فیلم کن سال ۱۹۵۵ با یکدیگر آشنا شدند. این زوج صاحب سه فرزند شدند.

در سال ۱۹۸۲، گریس در حین رانندگی دچار سکته ی مغزی شد و بر اثر برخورد خودرویش با خاکریزی مرتفع به شدت مجروح شد. گریس همان شب تصادف در بیمارستان از دنیا رفت.

شارلین ویتستاک، پرنسس موناکو

شارلین در گذشته از شناگران المپیکی افریقای جنوبی بود. او و پرنس آلبرت دوم (پسر گریس کلی) در سال ۲۰۰۰ در جریان مسابقه ی شنایی در موناکو با یکدیگر آشنا شدند، در سال ۲۰۱۱ ازدواج کردند و در سال ۲۰۱۴ صاحب دو قلو شدند.

کیت میدلتون، دوشس کمبریج

کیت میدلتون وقتی در سال ۲۰۰۱ با پرنس ویلیام آشنا شد، در دانشگاه سنت اندروز به تحصیل در رشته ی تاریخ مشغول بود. این زوج در سال ۲۰۱۱ با یکدیگر ازدواج کردند و میلیون ها نفر در سراسر دنیا مراسم عروسی آن ها را به طور زنده تماشا کردند. آن ها دو فرزند دارند: پرنس جورج متولد جولای ۲۰۱۳ و پرنسس شارلوت متولد می ۲۰۱۵.

سیلویا سامرلاث، ملکه ی سوئد

سیلویا وقتی در جریان المپیک تابستانی مونیخ با کارل، پرنس سوئد آشنا شد، به شغل مهمانداری مشغول بود. پرنس کارل بعد از مرگ پدربزرگش در سال ۱۹۷۳ به پادشاهی رسید. این زوج در سال ۱۹۷۶ با یکدیگر ازدواج کردند و حالا ۳ فرزند و ۵ نوه دارند.

دنیل وستلینگ، پرنس سوئد و دوک وستیوتلند

وقتی دنیل با پرنسس ویکتوریا، ملکه ی آینده ی سوئد آشنا شد به کار اداره ی باشگاه ورزشی و مربی گری مشغول بود. در سال ۲۰۰۱ وقتی پرنسس ویکتوریا در یکی از جلسات تمرینی دنیل حضور یافت آن ها با یکدیگر آشنا شدند. دنیل در سال ۲۰۰۶ یک شرکت ورزشی به نام «بلنس» را راه اندازی کرد اما از سال ۲۰۰۹ تنها مدیر عامل این شرکت است و فعالیت دیگری ندارد. این زوج در سال ۲۰۱۰ با یکدیگر ازدواج کردند و دارای ۲ فرزند هستند.

سوفیا هلکفیست، پرنسس سوئد و دوشس ورملند

سوفیا پیش از پرنسس شدن، مدل و مجری برنامه های تلویزیونی بود. پرنس کارل فیلیپ (پسر سیلویا سامرلاث و خواهر پرنسس ویکتوریا) و سوفیا در سال ۲۰۱۰ با یکدیگر آشنا شدند و در سال ۲۰۱۵ ازدواج کردند. این زوج دو فرزند دارند.

میچیکو شودا، امپراتریس ژاپن

میچیکو با همسر آینده اش پرنس آکیهیتو در سال ۱۹۵۷ در هنگام بازی تنیس آشنا شد. اگرچه بسیاری از مقامات از جمله مادر آکیهیتو یعنی امپراتریس آن زمان ژاپن، به دلیل اصل و نسب میچیکو با رابطه ی آن ها مخالفت کردند اما آن ها در سال ۱۹۵۹ با یکدیگر ازدواج کردند و به این ترتیب میچیکو اولین فرد عادی بود که با عضوی از خاندان امپراتوری ژاپن ازدواج کرد. این زوج سه فرزند دارند.

ماساکو اووادا، پرنسس ژاپن

ماساکو بعد از فارغ التحصیل شدن در رشته ی اقتصاد از دانشگاه هاروارد امریکا، در سال ۱۹۸۶ به ژاپن بازگشت تا در دانشگاه توکیو در رشته ی حقوق تحصیل کند. همان سال، او در جریان مراسم چایی که برای دوشس لوگو (از اعضای خاندان سلطنتی اسپانیا) برگزار شده بود با پرنس ناروهیتو (پسر میچیکو شودا)، امپراتور آینده ی ژاپن آشنا شد.

ماساکو بعد از دو بار درخواست ازدواج از سوی پرنس ناروهیتو سرانجام پیشنهاد ازدواج او را پذیرفت و آن ها در سال ۱۹۹۳ با یکدیگر ازدواج کردند و صاحب یک دختر شدند. زمانی که پرنس ناروهیتو به پادشاهی برسد، ماساکو امپراتریس ژاپن خواهد شد.

مکسیما زورگیتا، ملکه ی هلند

مکسیما در رشته ی اقتصاد تحصیل کرده است و وقتی در سال ۱۹۹۹ با پرنس ویلم الکساندر آشنا شد، معاونت بخش فروش سازمانی بانک «دویچه» در شهر نیویورک را به عهده داشت. آن ها در اسپانیا و در جریان نمایشگاه بهاره ی «سویلا» با یکدیگر آشنا شدند و پرنس خود را به او تنها با نام «الکساندر» معرفی کرد. مکسیما می گوید بعدها پی برده بود که او یک پرنس است.

آن ها در سال ۲۰۰۲ با یکدیگر ازدواج کردند و صاحب ۳ فرزند شدند. اگرچه مکسیما را یک فرد عادی می دانند اما او در حقیقت، از سمت پدری از نوادگان شاه آفونسوی دوم، از پادشاهان پرتغال است.

لتیزیا اورتیز، ملکه ی اسپانیا

لتیزیا پیش از ازدواج با پرنس فلیپه ی ششم، به کار خبرنگاری و گویندگی خبر مشغول بود. پرنس فلیپه و لتیزیا در سال ۲۰۰۴ ازدواج کردند (این ازدواج دوم لتیزیا بود) و صاحب ۲ دختر شدند. پرنس فلیپه بعد از کناره گیری پدرش از قدرت، در سال ۲۰۱۴ به پادشاهی رسید و لتیزیا تبدیل به ملکه ی اسپانیا شد.

ماسناته موهاتو سیسو، ملکه ی لسوتو

ماسناته که در گذشته با نام آنا کارابو موتسننگ شناخته می شد، در سال ۱۹۹۷ مشغول تحصیل در دانشگاه ملی لسوتو بود و در سال ۱۹۹۰ با شاه لتسی سوم نامزد کرد. آن ها در سال ۲۰۰۰ ازدواج کردند و صاحب ۳ فرزند شدند.

مری الیزابت دونالدسون، پرنسس دانمارک و کنتس مونپزات

مری الیزابت در جریان المپیک تابستانی سال ۲۰۰۰، در کافه ای در شهر سیدنی استرالیا با پرنس فردریک آشنا شد. او در سال ۲۰۰۲ به دانمارک نقل مکان کرد و نزدیک به یک سال به عنوان مشاور پروژه با شرکت مایکروسافت همکاری کرد. مری و پرنس فردریک در سال ۲۰۰۴ با یکدیگر ازدواج کردند و صاحب ۴ فرزند شدند.

مری آگاته اودیل کاوالیر، پرنسس دانمارک

مری وقتی برای اولین با پرنس یواکیم (برادر پرنس فردریک) در مهمانی یکی از دوستان مشترک شان آشنا شد، در کار خود یعنی بازاریابی بسیار موفق بود. اگرچه او در ابتدا برای ازدواج با خاندان سلطنتی دچار تردید بود، اما آن ها سرانجام در سال ۲۰۰۸ با یکدیگر ازدواج کردند و صاحب ۲ فرزند شدند. علاوه بر این، مری مادرناتنی ۲ پسر دیگر پرنس یواکیم از ازدواج اول او هم هست.

تاتیانا بلاتنیک، پرنسس یونان و دانمارک

تاتیانا در سال ۲۰۰۳ در رشته ی جامعه شناسی از دانشگاه جورج تاون امریکا فارغ التحصیل و همان سال با پرنس نیکولاس آشنا شد. تاتیانا به عنوان برنامه ریز با طراح مدی به نام دایان وون فوستنبرگ همکاری داشت تا آنکه در سال ۲۰۱۰ به دلیل ازدواج کار خود را رها کرد. تاتیانا و پرنس نیکولاس در سال ۲۰۱۰ با یکدیگر ازدواج کردند.

سونیا هارلدسن، ملکه ی نروژ

سونیا اولین بار هارلد، پرنس نروژ را در سال ۱۹۵۹ ملاقات کرد. نه سال بعد یعنی در سال ۱۹۸۶، پادشاه نروژ به آن ها اجازه ی ازدواج داد و سونیا و پرنس هارلد در همان سال ازدواج کردند. آن ها دارای ۲ فرزند هستند. سونیا بعد از به پادشاهی رسیدن همسرش، تبدیل به ملکه ی نروژ شد.

مته ماریت شسم هوبی ، پرنسس نروژ

مته ماریت با پرنس هاکون، ولیعهد نروژ در یک مهمانی در جریان فستیوال کوارت (بزرگ ترین فستیوال موسیقی راک در نروژ) آشنا شد. وقتی آن ها سال ها بعد دوباره با یکدیگر ملاقات کردند، مته ماریت از ازدواج نافرجام اولش صاحب فرزند شده بود. مته ماریت و پرنس هاکون در سال ۲۰۰۱ با یکدیگر ازدواج کردند و از آن زمان دو فرزند دیگر به خانواده ی آن ها اضافه شده است.

رانیا عبدالله، ملکه ی اردن

رانیا پیش از ازدواج با عبدالله بن حسین، در بخش بازاریابی سیتی بانک مشغول به کار بود و بعدها با شرکت اپل در عمان همکاری کرد. او همسر آینده اش را در ضیافت شامی در سال ۱۹۹۲ ملاقات کرد و آن ها در سال ۱۹۹۳ با یکدیگر ازدواج کردند.

عبدالله بن حسین بعد از مرگ پدرش در سال ۱۹۹۹ به پادشاهی رسید و رانیا ملکه ی اردن شد. آن ها ۴ فرزند دارند.

جتسون پما، ملکه ی بوتان

طبق شایعات، جتسون پما اولین بار در ۷ سالگی و زمانی که جیگمه کسار نامگیل وانگچوک ۱۷ ساله بود، در جریان یک پیک نیک با همسر آینده اش آشنا شد و جیگمه با جتسون عهد کرد وقتی بزرگ شود با او ازدواج خواهد کرد. جیگمه در سال ۲۰۰۸ بعد از کناره گیری پدرش از قدرت، به پادشاهی رسید. این زوج در سال ۲۰۱۱ با یکدیگر ازدواج کردند (جتسون در آن زمان ۲۱ ساله بود)  و در سال ۲۰۱۶ صاحب فرزند شدند.

مگان مارکل، دوشس ساسکس

مگان مارکل هنرپیشه، طراح مد و کارآفرین است. او همچنین به عنوان فعال حقوق زنان در برنامه ی «مشارکت سیاسی و رهبری زنان» سازمان ملل فعالیت دارد.

گفته می شود پرنس هری بعد از دیدن مگان مارکل در سریال امریکایی «دادخواست ها» (Suits) به او علاقمند شده بود. آن ها بعدها توسط یک دوست مشترک به یکدیگر معرفی شدند و ظاهرا در جریان یک ملاقات جمعی خودمانی علاقه ی زیادی میان مگان و پرنس هری شکل گرفت.

این زوج دیروز، ۱۹ می، طی مراسمی باشکوه در کلیسای سنت جورج قصر ویندزور با یکدیگر ازدواج کردند.

منبع: thisisinsider
بدون نظر

ورود