تئاتر گردی هفتگی: از «بیژن و منیژه» تا «داستان تهی سران»

برنامه سالن های نمایش تهران تا هفته اول تیر

تئاتر گردی هفتگی: از «بیژن و منیژه» تا «داستان تهی سران»

تئاتر های تهران در روزهای گرم اخر بهار، اگر چه تحت الشعاع استقبال گسترده پایتخت نشین های از پخش رقابت های مهیج جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در سالن های سینما قرار گرفته اند، اما به نظر می رسد که پایان ماه رمضان فرصت خوبی برای تئاترگردها و گالری گردهای تهرانی باشد تا از این فرصت گردشگری شهری استفاده کنند. تئاترهای تهران در آخرین روزهای بهار و اوایل تیرماه، بیش  از ۳۰ برنامه را در اختیار عاشقان هنرهای نمایشی صحنه ای قرار داده که در گزارش امروز سرویس هنری روزیاتو همچون روال هفته های قبل به بررسی شماری از آن ها می پردازیم. اگر تماشاگر تئاترهای پایتخت هستید، نظرات خود را از طریق کامنت در اختیار ما قرار بدهید.

نمایش داستان تاسیس

عمارت نوفل لوشاتو تهران در سالن شماره ۱خود تا ۳۱ خرداد ماه نمایش داستان تاسیس به کارگردانی آرش میر طالبی را روی صحنه می برد. مدت نمایش این اجرا نیز ۸۰ دقیقه و هزینه بلیط نیز ۳۵ هزار تومان اعلام شده است.

: آرش میر طالبی و : امین طباطبایی، ابوذر ساعدی، مهناز ذبیحی، فرهاد داوری کیا، الیاس نادری، پریسا نکوقدم است. : امیر عالمی و : بهار نصرتی بوده و طراحی گریم توسط ثمین سالک انجام شده است. این نمایش برنده جایزه اول متن, کارگردانی و بازیگری در سه نقش از جشنواره نمایش نامه خوانی جایزه بزرگ استاد ناظر زاده کرمانی است. در خلاصه داستان آمده است:‌ داستان تاسیس یک طباخی در B612 به جهت بار گذاشتن کله پاچه حیوان ناطق توسط انسان زبان بسته به زبان تخریب.

نمایش سرزمین تهی سران

تا ۳۱ خرداد در خانه نمایش مهرگان روی صحنه می رود. مدت این نمایش ۷۵ دقیقه و بهای بلیط نیز ۳۰ هزار تومان اعلام شده است. داستان دهکده ایست که همه بر اثر نفرینی خود خواسته دیوانه شده اند به در خواست یکی از اهالی دهکده معلمی به روستا دعوت شده تا به دختری درس بدهد …معلم به نفرین پی برده و درصدد باطل کردن نفرین بر می‌آید اما خود هم دچار نفرین میشود.

نمایش سرزمین تهی سران

: روزبه اختری و : بابک قادری، پناه باقریان، نسترن ابراهیم زاده، زکیه سیف، محمد عزیزی، مازیار مهرگان، شهرام حیاتی، دانیال چاووشی، روزبه اختری، امیرحسین زمانی، معصومه عبادپور، یوسف محوی هستند.

نمایش چشم برهم زدن

تا ۱۶ تیر ماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۸۰ دقیقه در تالار حافظ روی صحنه می رود. بهای بلیط نیز ۳۵ هزار تومان می باشد. : محمد زارعی و : محمد زیکساری است. : (به ترتیب ورود به صحنه) ابراهیم عزیزی، سرور عرب پور، علی پویا قاسمی، نسترن پارسائیان، رعنا قادری، کامیار دریاکناری، سروش شاکر، مهرداد مصطفوی، ملینا پورکاظمی، پرهام یداللهی، هانیه نجفی، بهنوش ناصرپور هستند.

تئاتر بیژن و منیژه

نمایش بیژن و منیژه تا ۸ تیر ماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۶۰ دقیقه در تماشاخانه فانوس تهران روی صحنه می رود و بهای بلیط اجرا نیز ۲۵ هزار تومان است. گروه هزاران جمعی است از نقالان نوجوان که داستانهای برگرفته از شاهنامه را همراه با اجرای موسیقی روایت میکنند. این گروه تاکنون سه نمایش: زال و سیمرغ، زال و رودابه، و رستم و اسفندیار را در سالن تاتر کانون پرورش فکر کودکان و نوجوانان به روی صحنه برده است. بیژن پهلوان جوان ایرانی برای نبرد با گرازان به سمت توران می رود و در آن سرزمین دل به منیژه دختر افراسیاب می بندد و…

نمایش بدن مقدس

نمایش بدن مقدس تا ۱۴ تیر ماه در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان تهران روی صحنه می رود. بهای بلیط ۲۵ هزار تومان و مدت نمایش نیز ۶۰ دقیقه است.  : شبنم عالی و : کیارش عالی و : مهدی محمدی و
: سعید آرین مجد می باشد. در خلاصه داستان آمده است:‌در جریان جنگ جهانی دوم و تجاوز ارتش نازی به خاک فرانسه، راهبه های یک کلیسا در یک روستای مرزی در فرانسه در مقابل رئیس کلیسا که همان مادر روحانی است می ایستند چراکه او برای تامین امنیت خود و کلیسا اقدام به همکاری با آلمانها کرده است و سعی میکنند او را به نسبت به اشتباهاتش آگاه کنند.

نمایش زنبور

نمایش زنبور در سالن شماره ۲ خانه نمایش مهرگان تا ۶ تیر ماه هر شب ساعت ۱۸ بهمدت ۴۰ دقیقه روی صحنه می رود. بهای بلیط نیز ۲۰ هزار تومان است. شخص کبوتر بازی به نام زنبور که قصد خراب کردن خانه اجدادیش را دارد، از کودکی خود می‌گوید. زنبور یک مونولوگ (تک گویی) است این بار از زبان کبوتر بازی از قشر کوچه و بازار که از مشکلاتش و از عشق نافرجامش، می‌گوید و….

 نمایش پلاس پلاس به توان ۲

در سالن سایه تئاتر شهر هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۱ ساعت با بهای بلیط ۳۰ هزار تومان روی صحنه می رود. : سینا شفیعی و : (به ترتیب ورود به صحنه) مصطفی ساسانی، سحرناز عباس زاده، عبدالرضا یعقوبی، محمدرضا محمدپور، حمیدرضا معدن کن، سترگ رضایی و محمد امیری است.

نمایش مرد شده

نمایش مرد شده در سالن استاد سمندریان تئاتر ایرانشهر تا ۱۵ تیر ماه هر شب ساعت ۱۹ روی صحنه می رود. بهای بلیط نیز ۳۰ هزار تومان است. خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنر، جنب خانه هنرمندان، تماشاخانه ایران‌شهر .

نمایش گرگ سیاه و زشت

گرگی صاحب حیوانات را می دزدد و به حیوانات می گوید اگر می خواهند که صاحبشان آزاد شود یکی از حیوانات باید به جای او اسیر شود. تالار هنر تا ۱۰ تیر ماه هر روز ساعت ۱۸ تئاتر گرگ سیاه و زشت را روی صحنه می برد. این تئاتر برای ژانر کودکان و نوجوان مناسب خواهد بود.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود