۸ کاری که افراد موفق هر روز انجام می‌دهند اما مردم عادی به آنها بی توجه هستند

۸ کاری که افراد موفق هر روز انجام می‌دهند اما مردم عادی به آنها بی توجه هستند

موفق بودن هدفی است که تقریبا همه مردم جهان شبانه‌روز برای آن تلاش می‌کنند. همه دوست داریم در زندگی به درجات عالی برسیم و علاوه بر موفقیت در زندگی شخصی در شغل و حرفه خود نیز پیروزی‌های همیشگی داشته باشیم.

برای رسیدن به این مرتبه باید هوشمندانه تلاش کرد و برای آینده‌ای بهتر نقشه راه کشید. اما چگونه می‌توان مطمئن شد که روش انتخابی ما صحیح است و ما را در مسیر صحیح موفقیت قرار می‌دهد؟ یکی از فاکتورهای کسب اطمینان این است که سبک زندگی انسان‌های موفق و پیروز را سرلوحه برنامه‌ریزی‌های خود قرار دهیم.

با کنکاش در زندگی انسان‌های موفق می‌توانیم عادت‌های خوبی به زندگی خود اضافه کنیم و با بهره‌گرفتن از تجربه آنها، با سرعت و اطمینان بیشتر در راه موفقیت قدم بگذاریم.

در همین راستا، در ادامه ۸ عادت افراد موفق را برایتان برشمرده‌ایم که می‌توانید در فهرست کارهای در دست انجام خود قرار دهید و به واسطه آنها به سمت پیروزی‌های بیشتر قدم بردارید.

برای این منظور تا انتهای مطلب با روزیاتو همراه باشید.

8 کاری که افراد موفق هر روز انجام می‌دهند اما مردم عادی به آنها بی توجه هستند
افراد موفق مطالعه و یادگیری را در اولویت اصلی زندگی روزانه خود قرار داده‌اند.

۱- افراد موفق همیشه دغدغه بهتر شدن دارند

شما هیچ وقت نمی‌بینید مدیر یا فردی که واقعا موفق است، از خود راضی یا راحت‌طلب باشد. این افراد همیشه در حال آموختن مسایل و دانش جدید هستند و دایما مهارت‌های خود را با مطالعه، ارتباط‌های اجتماعی و تلاش بیشتر می‌کنند.

با مطالعه داستان زندگی افراد موفقی همچون مارک زاکربرگ، بیل گیتس، اپرا وینفری، وارن بافت و …. متوجه خواهید شده که همه آنها مطالعه و یادگیری را در اولویت اصلی زندگی روزانه خود قرار داده‌اند. یعنی یک شب را بدون خواندن چند صفحه کتاب یا مقاله علمی سر بر بالش نمی‌گذراند.

در اینجا می‌توانید لیست کتاب‌هایی که در زمینه موفقیت هستند را مشاهده کنید. 

۱۰۰ کتاب مفید روانشناسی شخصیت، موفقیت، رشد، بلوغ و زناشویی

۲- آنها با افراد موفق و کسانی که به اهدافشان نائل شده‌اند معاشرت می‌کنند

مدیران موفق همیشه سعی دارند با کسانی در رفت‌وآمد و معاشرت باشند که در زندگی خود دستاوردهای مهمی داشته‌اند. جیم ران، کارآفرین و سخنران انگیزشی در این رابطه گفته: «شما به‌طور میانگین شبیه ۵ نفری هستید که بیشترین زمان خود را با آنها سپری می‌کنید.»

به همین خاطر بسیار مهم است اطراف خود را با انسان‌هایی پر کنید که همیشه حرفی برای گفتن دارند؛ افرادی که شخصیتی مشابه با آرزوهای شما دارند و به درجات بالایی در زندگی خود رسیده‌اند. هرگز وقت ارزشمند خود را با افراد منفی، معترض و کسانی که روحیه بد دارند سپری نکنید.

تاثیرات منفی دوستی با افرادی که همیشه نیمه خالی زندگی می‌بینند را در این مطلب می‌توانید مطالعه کنید.

از انسان های منفی دوری کنید

از انرژی های منفی فرار کنید

۳- افراد موفق پذیرفته‌اند که پیشرفت و بهتر شدن در گرو تلاش مستمر و همیشگی است

مدیران موفق همیشه صبور و باحوصله هستند. آنها می‌دانند که یک شبه نمی‌توان ره صدساله را پیمود. در عوض، به این باور رسیده‌اند که اگر هر روز یک گام هر چند کوچک بردارند، سریع‌تر به موفقیت دست پیدا خواهند کرد. افراد موفق این را می‌دانند که برای دستیابی به نتیجه بهتر باید صبور باشند و برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشند. گذر زمان بهترین فاکتور برای پیروزی است.

8 کاری که افراد موفق هر روز انجام می‌دهند اما مردم عادی به آنها بی توجه هستند
شما به‌طور میانگین شبیه ۵ نفری هستید که بیشترین زمان خود را با آنها سپری می‌کنید.

۴- افراد موفق انتقادپذیر هستند و به بازخورد کارها و رفتار خود توجه ویژه دارند

بیشتر کسانی که ما به عنوان افراد موفق می‌شناسیم انسان‌های فهمیده‌ای هستند که خودسازی و برطرف کردن عیوب رفتاری خودشان را در اولویت کارها قرار داده‌اند. این افراد به این باور رسیده‌اند که بدون کنار گذاشتن رفتارهای نادرست و افکار ناسالم نمی‌توانند در مسیر پیشرفت حرکت کنند. به همین خاطر، انتقادپذیر هستند و برای نظرات دیگران ارزش و احترام قائل می‌شوند.

۵- آنها عقاید تعصبی ندارند و در برابر خشک‌اندیشی مقاومت می‌کنند

مدیران موفق همیشه اعتمادبه‌نفس کامل برای به چالش کشیدن عقاید و باورهای بعضا مغرضانه خود و دیگران را دارند. آنها اغلب از اینکه دنباله‌رو افکار دیگران باشند پرهیز می‌کنند و بیشتر بدنبال محقق کردن عقاید سالم خود هستند. در عین حال افراد موفق به خوبی می‌دانند که سرسختی و غیرقابل انعطاف بودن در آینده می‌تواند برایشان مشکل‌ساز شود.

۶- مدیران موفق با ترس‌های خود روبه‌رو می‌شوند

مدیران موفق به خوبی می‌دانند که در مسیر موفقیت گام برداشتن به شک و ترس و دلهره‌هایی همراه است. این افراد هم مثل بقیه بعضی مواقع حال و احساس خوبی ندارند اما این را می‌دانند که باید همیشه در حرکت به سمت جلو بود و نباید این ترس‌ها آنها را از ادامه راه منصرف کنند.

چشم در چشم ترس‌ها به سمت هدفی که برای خود تعیین کرده‌اند پیش می‌روند و دو دل شدن‌ها مانعی برای پیشرفتشان نخواهد بود.

افراد موفق انتقادپذیر هستند و برای نظرات دیگران ارزش و احترام قائل می‌شوند.

۷- کارآفرین‌های موفق به چشم‌انداز و اهداف خود ایمان دارند

استارت‌آپ از گروهی تشکیل شده که به آینده‌ای که هنوز وجود ندارد، ایمان دارند. مدیران موفق همیشه چشم‌انداز واضح و کاملی برای آینده کاری خود دارند و با تکیه بر همین اعتماد به نفس، تیم خود را به سوی پیشرفت هر چه بیشتر تشویق می‌کنند.

۸- افراد موفق اهداف بلندمدت برای خود تعیین می‌کنند

کارآفرین‌های موفق این را می‌دانند که برای رسیدن به اهداف خود باید صبر داشته باشند و نمی‌توانند در کمترین زمان، به بیشترین بازدهی برسند. آنها می‌دانند که آهسته اما پیوسته قدم برداشتن در مسیر خواسته‌ها، بهترین و مطمئن‌ترین روش است. به این ترتیب می‌توانند آینده خود را تضمین کنند.

کلام آخر

با شناخت و آگاهی کسب کردن در مورد عادات و روش‌های زندگی انسان‌های موفق، شما هم می‌توانید در سبک زندگی خود تغییرات مثبتی ایجاد کنید و بیشتر از قبل به سمت موفقیت و پیشرفت قدم بردارید. وقتی دوستان خود را از میان کسانی انتخاب کنید که سبک زندگی سالم و دستاوردهای زیاد و موفقیت‌آمیز دارند، بدون شک یک قدم جلوتر از بقیه هستید. زیرا انسان‌ها خواسته یا ناخواسته تحت تاثیر افکار و عقاید اطرافیان خود قرار دارند.

به همین خاطر است که همیشه توصیه می‌شود دوستان خود را از میان انرژی‌مثبت‌ها و انسان‌هایی انتخاب کنید که شاد و شکرگزار و موفق هستند.

منبع: inc
بدون نظر

ورود