قهرمان اروپا، مقهور یوزها شد: شب عالی پرتغالی ایرانی ها با ستایش ۸۰ میلیونی

۲۰۰ هزار کامنت در اینستاگرام رونالدو و بیرانوند

قهرمان اروپا، مقهور یوزها شد: شب عالی پرتغالی ایرانی ها با ستایش ۸۰ میلیونی

حماسه سارانسک، دیشب ایران را منفجر کرد. تساوی یوزها در برابر یاران کریستانو رونالدو، قهرمان یورو ۲۰۱۶ و بخت فینال رقابت های ۲۰۱۸ روسیه، خیابان های سارانسک تا تهران و دیگر استان های ایران را به محفل جشن و پایکوبی ایرانیان تبدیل کرد. هنرنمایی های فوق العاده بیرانوند در بازی دیشب، تیتر نخست روزنامه های ورزشی و خبرگزاری های جهان شده است. لیورپول، باشگاه متمول انگلیسی ها همچنان پس از بازی دیشب سنگربان تیم ملی ایران که در طول رقابت  ها تنها ۲ گل دریافت کرد، خواهان به خدمت گرفتن این دروازه بان پرسپولیسی ها شده است.

تیتر اول پر تیراژ ترین روزنامه ورزشی ایران
وقتی حسرت طارمی، حسرت ۸۰ میلیونی شد

اگر آخرین حمله طارمی روی دروازه پرتغالی ها در شب تاریخ سازی یوزها به ثمر می نشست، یکی از اتفاقات مهم در ایران پس از انقلاب را میتوانستیم در عرصه ورزشی و اجتماعی شاهد باشیم. اگر چه تساوی در مقابل برترین های جهان، جهان را شگفت زده قدرت فوتبال و هنر مدیریتی کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی ایران کرد، اما نباید فراموش کرد که تیمی که اشک رونالدو و یاران پیکه را در ۱۸۰ دقیقه درآورد، با کمترین بازی تدارکاتی، رهسپار رقابت ها شد و خوش بینانه ترین پیش بینی ها هم در انتظار چنین نتایج حیرت انگیزی نبود.

جدید ترین پست اینستاگرامی کارلوس کیروش در صفحه اینستاگرام ۲۰۰ هزار فالوری خود در تمجید علی پروین و ناصر حجازی

پیش از بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، بسیاری از کارشناسان حتی نخبه های فوتبالی کشور که بعضا آن ها را در شبکه های مختلف سیما مشاهده میکنیم، حتی شانس تساوی هم برای ایران در مقابل مراکش قائل نبودند چه برسد تساوی در برابر قهرمان اروپا! اما جهان به نظم تیمی و تکنیک لژیونرهای ایرانی یقین پیدا کرد و در گام اول، قهرمان آفریقا مقهور شد و در گام سوم، قهرمان اروپا. قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ هم با خوش شانسی توانست از سد یوزهای قهرمان عبور کند. قهرمانی که در بازی دیشب در برابر مراکش، در دقایق آخری، از شکست فرار کرد و به تساوی راضی شد.

تساوی ایران در برابر پرتغال در بازی بامداد امروز، بازتاب گسترده ای در رسانه های ایران و جهان داشته است. پس از اتمام بازی، کامنت ها و پست های اینستاگرامی کاربران ایرانی و بین المللی در  تحلیل بازی دیشب و تمجید تیم ملی، آغاز شد و ایران را به خط یک رسانه های مجازی جهان تبدیل کرد. کریستیانو رونالدو، کاپیتان پرتغالی ها ساعاتی پس از اتمام بازی با انتشار عکس بالا در صفحه اینستاگرام ۱۳۴ میلیون فالوری خود، حضور در مرحله بعدی رقابت ها را تبریک گفت. تبریکی که با بیش از ۱۰۰ هزار کامنت شماری از کاربران ایرانی این شبکه مواجه شد.

صدها هزار کامنت توسط کاربران ایرانی و خارجی اینستاگرام پای آخرین پست های علیرضا بیرانوند، دروازه بان تاریخ ساز ایران در جام جهانی

میلیون ها کامنت پس از اتمام بازی دیشب روی صفحه اینستاگرامی طارمی، بیراوند، سردار آزمون، کارلوس کیروش و دیگر بازیکنان تیم ملی منتشر شده است که نشان دهنده این واقعیت است که حماسه سارانسک، برای سالها در خاطر ملت ایران باقی خواهد ماند و شب زنده داری ایرانیان در ۵ تیر ماه ۹۷، فراموش نخواهد شد.

پس از پیروزی تیم ملی ایران، رییس جمهور، سران نظام و بسیاری از شخصیت های فوتبالی و هنری کشور در فضای مجازی، نسبت به این پیروزی واکنش نشان دادند که در زیر شماری از آن ها را مشاهده میکنید.

ستایش اینستاگرامی حسن روحانی رییس جمهور از تیم ملی و سرمربی موفق آن
ستایش اینستاگرامی مهناز افشار از هنرنمایی تاریخی بیرانوند: چطوری کریس؟
ایران
بهنوش بختیاری و ستایش از تیم ملی و کیروش

موفقیت ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ۵ درس خیلی خیلی بزرگ داشت:

  • اهمیت برنامه ریزی و کار علمی و اعتماد به تجربه و مشورت از نیروهای داخلی و خارجی نخبه.
  • فوتبال، صنعت تبلیغات است و این صنعت، نیاز به صنعتگران حرفه ای دارد تا ایران را به دنیا معرفی کند.
  • باید روی ورزش های تیمی بیشتر کار کنیم.
  • باید سرمایه گذاری ملت و دولت روی ورزش بیشتر شود.
  • باید ورزش را به حرفه ای ها بسپاریم.

 یک ملت، یک ضربان

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود