«روزی روزگاری در هالیوود»؛ اطلاعات کامل در مورد بازیگران سرشناس فیلم و نقش‌های آن‌ها

«روزی روزگاری در هالیوود»؛ اطلاعات کامل در مورد بازیگران سرشناس فیلم و نقش‌های آن‌ها

آخرین اثر کوئنتین تارانتینو با عنوان «روزی روزگاری در هالیوود» یکی از پرستاره ترین فیلم های او و شاید پرستاره ترین آن هاست. این فیلم که تعداد قابل توجهی از ستاره های هالیوود را در کنار هم گرد آورده است وارد مرحله تولید شده و باید منتظر شاهکاری دیگر از کوئنتین تارانتینو بود. فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» از همان ابتدا به خاطر موضوع جالبش و پرداختن به جنایات خانواده مانسون مورد توجه قرار گرفت و اکنون پس از پیوستن بازیگرانی سرشناس به این پروژه بسیاری از خود می پرسند که این همه بازیگر درجه یک قرار است چه نقش هایی در این فیلم داشته باشند.

روزی روزگاری در هالیوود

داستان فیلم در سال ۱۹۶۹ در لس آنجلس، کالیفرنیا رخ می دهد و فیلم به طور ویژه ماجراهای یک بازیگر تلویزیونی به نام ریک دالتون (لئوناردو دی کاپریو) و بدلکار و دوستش کلیف بووث (برد پیت) را روایت می کند که تلاش دارند خود را با هالیوودی که دیگر با آن احساس آشنایی و راحتی ندارند مطابقت داده و بار دیگر به اوج بازگردند. تلاش آن ها برای رسیدن به شهرت دوباره با ماجراهای جنایات خانواده مانسون و به طور ویژه قتل شارون تیت (مارگو رابی) همسر باردار رومن پولانسکی و تعدادی از دوستانش توأمان می شود. اگر چه هنوز بیش از یک سال تا اکران فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» باقی مانده است. تارانتینو گفته که بعد از این فیلم تنها یک فیلم دیگر خواهد ساخت و برای همیشه از دنیای کارگردانی بازنشسته خواهد شد.

روزی روزگاری در هالیوود

اولین و تنها تصویر منتشر شده از فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» و نقش های برد پیت و لئوناردو دی کاپریو

به همین دلیل جای تعجب ندارد که وی چرا آنقدر در انتخاب بازیگران و عوامل وسواس به خرج داده و تعدادی از بهترین های هالیوود را برای این پروژه دور هم گرد آورده است. در میان بازیگران این فیلم می توان بازیگرانی را دید که در کارهای قبلی تارانتینو نیز با او همکاری های متعددی داشته اند و برخی نیز برای اولین بار با این کارگردان با استعداد و نابغه کار می کنند و آن ها نیز مانند ما در حیرتند که این کارگردان برنده چند باره جایزه اسکار چه حقه ای برای آن ها در آستین دارد. در حالی که در روزهای اخیر اولین تصویر از شمایل لئوناردو دی کاپریو و برد پیت در نقش های جدیدشان در این فیلم منتشر شده است، در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با نقش هایی که هر یک از بازیگران سرشناس این فیلم بر عهده خواهند داشت آشنا کنیم.

لئوناردو دی کاپریو در نقش ریک دالتون

روزی روزگاری در هالیوود

اگر چه سناریو فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» در مرود شخصیت هایی واقعی با داستان هایی واقعی است اما شخصیت ریک دالتون یکی از شخصیت هایی ساختگی این فیلم به شمار می آید. او یک بازیگر است که در یک سریال وسترن پرطرفدار اواخر دهه ۵۰ و اوایل دهه ۶۰ میلادی به نام «قانون جایزه بگیران» (Bounty Law) حضور داشته است. وی به دنبال حضور در هالیوود به عنوان یک بازیگر حرفه ای بوده و جدای از این که با شارون تیت همسایه است، معلوم نیست که او با قتل های خانواده مانسون ارتباطی دارد یا خیر. دی کاپریو قبلاً نیز در فیلم «جانگوی آزاد شده» (Django Unchained) با تارانتینو همکاری داشته است.

برد پیت در نقش کلیف بووث

روزی روزگاری در هالیوود

شخصیت کلیف بووث در واقع دوست، همخانه ای و بدلکار سابق دالتون بوده و در واقع در تلاش او برای رسیدن به شهرت در هالیوود، این کلیف است که نقش دست راست و همه کاره او را بازی می کند. هنوز معلوم نیست که آیا او خود نیز قصد دارد بار دیگر به عنوان بدلکار در هالیوود فعال شود یا خیر اما نقش مهمی در تصمیمات و اقدامات شخصیت دالتون برای رسیدن به هدفش دارد. پیت قبلاً در فیلم «حرامزاده های بی شرف» (Inglourious Basterds) و همچنین «عشق واقعی» (True Romance) که تارانتینو نویسندگی آن را بر عهده داشت با وی همکاری داشته است.

آل پاچینو در نقش ماروین شوارتز

روزی روزگاری در هالیوود

آل پاچینو در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» نقش داستانی مدیر برنامه های دالتون به نام ماروین شوارتز را ایفا می کند که هنوز اطلاعات زیادی در مورد شخصیت او فاش نشده است. «روزی روزگاری در هالیوود» اولین تجربه همکاری پاچینو و تارانتینو بوده و به نظر می رسد که نتیجه همکاری آن ها به خلق شاهکاری برای هر دوی آن ها منتهی خواهد شد.

دیمین لوییس در نقش استیو مک کوئین

روزی روزگاری در هالیوود

استیو مک کوئین به عنوان یکی از بزرگ ترین و سرشناس ترین بازیگران دهه ۱۹۶۰ که در فیلم هایی مانند «فرار بزرگ» (The Great Escape) و «بولیت» (Bullitt) بازی کرده بود با آرایشگری به نام جی سبرینگ دوست بود که او خود از دوستان شارون تیت بوده و همراه با او توسط خانواده مانسون به قتل رسید. استیو مک کوئین نیز در شب قتل ها به خانه تیت دعوت شده بود اما نتوانست در این مهمانی حاضر شود. این اولین همکاری دیمین لوییس با کوئنتین تارانتینو خواهد بود.

لوک پری در نقش وین ماوندر

روزی روزگاری در هالیوود

وین ماوندر یک بازیگر مشهور سریال های تلویزیونی دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ بود که در برخی از پرطرفدارترین سریال های آن دوران حضور داشت. به نظر می رسد که او شخصیتی باشد که دالتون با او رقابت کرده و می خواهد جای او را بگیرد. «روزی روزگاری در هالیوود» اولین تجربه همکاری لوک پری با کوئنتین تارانتینو است.

نیکولاس هاموند در نقش سم وانامیکر

روزی روزگاری در هالیوود

سم وانامیکر یک بازیگر آمریکایی-استرالیایی بود که برای بازی در سریال درام «هولوکاست» (Holocaust) در کنار مریل استریپ در سال ۱۹۷۸ نامزد دریافت جایزه امی شد. وانامیکر هیچ ارتباط مستقیمی با موضوع قتل های خانواده مانسون ندارد از این رو می توان حدس زد که وی با داستان و شخصیت ریک دالتون در ارتباط باشد. وانامیکر در چند فیلم نیز در نقش مقابل آرنولد شوارتزنگر بازی کرده است و این اولین تجربه همکاری او با کوئنتین تارانتینو به شمار می آید.

اسکوت مک نیری در نقش بیزینس باب گیلبرت

روزی روزگاری در هالیوود

بیزیتس باب گیلبرت نیز یک شخصیت داستانی است که در سریال های وسترن بازی می کند و هنوز جزییات زیادی از نقش او و نحوه ارتباط او با شخصیت های فیلم فاش نشده است. با توجه به نقش او در سریال های وسترن به نظر می رسد که وی نیز از همان شخصیت هایی است که ارتباطی مستقیم با ریک دالتون دارد. «روزی روزگاری در هالیوود» نیز اولین همکاری مک نیری با کوئنتین تارانتینو خواهد بود.

مارگو رابی در نقش شارون تیت

روزی روزگاری در هالیوود

شارون تیت، بازیگر، مدل و همسر سابق رومن پولانسکی بود که توسط اعضای خانواده مانسون به طرز فجیعی به قتل رسیده و همان قربانی است که بسیاری شخصیت مانسون را به خاطر قتل او می شناسند. تیت در زمان مرگ باردار بوده و تنها چند روز تا وضع حمل خود فاصله داشت و البته او کسی نبود که به طور آگاهانه توسط خانواده مانسون کشته شود. در واقع او در خانه ای زندگی می کرد که به یک تهیه کننده موسیقی به نام تری ملچر تعلق داشت که از کمک به مانسون در زمینه موسیقی امتناع کرده بود و مانسون نمی دانست که خانه او در زمان قتل ها در اختیار شخصی دیگر غیر از خود اوست. مارگو رابی نیز برای اولین بار همکاری با تارانتینو را در این فیلم تجربه خواهد کرد.

داکوتا فنینگ در نقش لینت جیغ جیغو فروم

روزی روزگاری در هالیوود

اگر چه لینت فروم در زمان قتل شارون تیت و دوستانش در محل حضور نداشت اما نقش برجسته ای در حلقه خانواده مانسون بر عهده داشت. وی نه تنها با چارلز مانسون زندگی می کرد بلکه ۶ سال پس از قتل های معروف خانواده مانسون به دلیل تلاش برای ترور جرالد فورد، رییس جمهور وقت ایالات متحده، به زندان فرستاده شد. «روزی روزگاری در هالیوود» اولین تجربه همکاری فنینگ با تارانتینو به شمار می آید.

امیل هیرش در نقش جی سبرینگ

روزی روزگاری در هالیوود

جی سبرینگ یک آرایشگر مشهور فعال در هالیوود بود که ارتباط دوستانه نزدیکی با شارون تیت و رومن پولانسکی داشت. قبل از این که شارون تیت با پولانسکی ازدواج کند، وی و سبرینگ برای مدت کوتاهی نامزد بودند. بر اساس گزارش ها او اولین قربانی خانواده مانسون در آن شب تلخ بود و از مهاجمان خواسته بود که به دلیل باردار بودن تیت از کشتن او خودداری کنند.بازی در این نقش نیز اولین همکاری امیل هیرش با کوئنتین تارانتینو خواهد بود.

برت رینولدز در نقش جورج اسپان

روزی روزگاری در هالیوود

جورج اسپان یک مزرعه دار تقریباً نابینا بود که قبل از جنایات خانواده مانسون، مزرعه خود را به آن ها اجاره داده بود و ظاهراً از کارهای مجرمانه این خانواده بی اطلاع بود. وی به طور مرتب مزرعه اش را در اختیار استودیوهای فیلمسازی قرار می داد و بسیاری از فیلم های وسترن و به طور خاص فیلم های «زورو» و «رنجر تنها» در مزرعه او فیلم برداری شده اند. اسپان در ازای انجام برخی کارهای مزرعه، اتاق های خود را در اختیار خانواده مانسون قرار داده بود و در فیلم مستند «مانسون» ساخته رابرت هندریکسون نیز که در همین مزرعه فیلم برداری شده و اعضای خانواده مانسون در آن حضور دارند نیز بازی کرده بود. «روزی روزگاری در هالیوود» اولین تجربه همکاری برت رینولدز و تارانتینو به شمار می آید.

روزی روزگاری در هالیوود

علاوه بر این نقش های عمده، نقش های دیگی نیز وجود دارد که توسط بازیگرانی سرشناس ایفا می شوند و هنوز اطلاعاتی در مورد آن ها منتشر نشده است. از این نقش ها می توان به نقش ارنستو مکزیکی واکورو با بازی کلیفتون کالینز و لند پایرت کیت با بازی کیت جفرسون اشاره کرد که هنوز اطلاعات موثقی از جزییات نقش های آنان در دست نیست. ارنستو می تواند با رستوران مکزیکی در ارتباط باشد که شاروت تیت و دوستانش قبل از مرگ در آنجا شام خورده بودند هرچند این فرضیه تاکنون تایید نشده است. «روزی روزگاری در هالیوود» اولین همکاری کلیفتون کالینز با تارانتینو بوده اما جفرسون قبلاً نیز در فیلم های «جانگوی آزاد شده» و «هشت نفرت انگیز» (The Hateful Eight) با تارانتینو همکاری داشته است.

روزی روزگاری در هالیوود

چارلز مانسون

از دیگر بازیگران سرشناسی که در فیلم جدید تارانتینو حضور داشته ولی هنوز جزییات نقش های آنان مشخص نشده می توان به کرت راسل، تیم روث، مایکل مدسن، زوئی بل و تیموتی اولیفنت و جیمز ماردسن اشاره کرد که دو نفر آخر اولین همکاری های خود را با تارانتینو تجربه می کنند اما دیگر بازیگران دستکم در دو فیلم دیگر با تارانتینو به عنوان بازیگر همکاری داشته اند. هنوز مشخص نیست که آیا این بازیگران نقش های اعضای خانواده مانسون یا حتی خود مانسون را بر عهده خواهند داشت یا نقشی دیگر به آن ها سپرده خواهد شد. فیلم پرستاره «روزی روزگاری در هالیوود» قرار است ۹ آگوست ۲۰۱۹ (۱۸ مرداد ۱۳۹۸) اکران شود.

چارلز مانسون خبیث و خانواده اش؛ پروژه جدید و پر از خشونت کوئنتین تارانتینو

بزرگترین فیلم های کالت تاریخ سینما که دیدنشان را به شما توصیه می کنیم

۱۰ فیلم وسترن دارای شاخصه های مدرن که از دیدن آن ها لذت خواهید برد

منبع: screenrant
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • آرش خرداد ۲۲, ۱۳۹۹

    استیو مک کویین بهترین بازیگر جهان بود و بهترین بازیگر فیلمهای ضد قهرمانی بود