اقامت در آمستردام در سوئیت‌های جذاب دو نفره روی آب

اقامت در آمستردام در سوئیت‌های جذاب دو نفره روی آب

هیچ چیز بهتر از تماشای شلوغی و ازدحام کانال‌های آمستردام از روی پل‌های این شهر نیست. به واسطه پروژه جدید SWEETs Hotel، دوستداران این شهر زیبای اروپایی می‌توانند یک قدم به آب نزدیک‌تر شوند و تجربه‌ای جدید از اقامت در آمستردام داشته باشند.

به موجب خلاقیت جدید گروهی از معماران و هتل‌داران هلندی، خانه‌های نقلی و کوچکی که به نام خانه‌های پلی در آمستردام شهرت دارند به سوئیت‌های شیک با طراحی محلی اما لوکس تبدیل شده‌اند.

این خانه‌های قوطی‌کبریتی اولین بار در دهه ۱۶۰۰ میلادی به منظور کنترل ترافیک قایق‌ها در داخل و خارج از شهر ساخته شدند.

تا چندی پیش بیشتر این اتاقک‌ها خالی از سکنه بودند و استفاده‌ای نداشتند. اما به لطف همکاری موسسه معماری  Space and Matter و بنیانگذاران سفارت فرهنگ و هتل  Lloyd، این ساختمان‌های نقلی مورد بازسازی قرار گرفته‌اند و با توجه به محیط اطراف خود به هتل‌های لوکس تغییر کاربری داده‌اند و به محلی شیک برای اقامت در آمستردام تبدیل شده‌اند.

اقامت روی آب یکی از جذاب‌ترین تجربه‌ها برای گردشگران بین‌المللی بشمار خواهد آمد. با اینکه این هتل‌ها بسیار کوچک هستند اما نزدیک بودن به ازدحام کانال‌های آب در شهر آمستردام می‌تواند توریست‌های بسیاری را به سمت خود جذب کنند.

تاریخچه هتل‌های نقلی آمستردام

هتل‌های نقلی و شیک آمستردام

موسسه معماری Space and Matter و تیم هتل‌های Lloyd آمستردام به مدت ۷ سال روی این پروژه کار کرده‌اند.

هدف اولیه این گروه مشترک این بود که هر ۲۸ خانه پلی این شهر را به سوئیت‌های لوکس دو نفره تبدیل کنند. آنها همچنین در نظر داشتند طراحی داخلی این سوئیت‌ها منطبق بر فضای بیرونی هر ساختمان اما به شکلی کاملا لوکس و مدرن باشد.

هدف از این کار نیز این بود که گردشگران تجربه اقامت در فضای تاریخی شهر آمستردام را بدست بیاورند. این پل‌ها از سال ۱۶۷۳ میلادی روی کانال‌های این شهر محبوب اروپایی ساخته شده‌اند و نمادی از تاریخ آن بشمار می‌روند.

خوب است بدانید که هستهٔ اصلی شهر تاریخی آمستردام در قرون وسطا بوجود آمد و در قرن شانزدهم توسعه یافت و تبدیل به مهم‌ترین بندر تجاری اروپا شد.

در قرون هفدهم و هجدهم که دوران شکوفایی اقتصاد استعماری هلند بود، خانه‌های اعیان نشین بسیاری در حاشیهٔ کانال‌های بیرونی ساخته شدند که بسیاری از آنها هنوز هم پابرجا هستند.

آمستردام یکی‌از محبوب‌ترین هدف‌های گردشگری در اروپا است و سالانه بیش‌از چهار میلیون بازدیدکننده از سراسر جهان دارد.

بخش مرکزی آمستردام بافت فشرده و زیبای قدیمی خود را به خوبی حفظ کرده‌ و شبیه به یک موزهٔ روباز و دیدنی است. به همین خاطر یکی از جاذبه‌های گردشگری در آمستردام، قایق‌سواری در کانال‌های داخل شهر است که از مقابل بسیاری از ساختمان‌های زیبای شهر می‌گذرد.

تنها راه دسترسی به این خانه‌ها نیز فقط قایق‌سواری است و به همین خاطر ایده تبدیل آنها به هتل بسیار مبتکرانه و جذاب به‌نظر می‌رسد.

در گذشته، نگهبانان پل قفل این خانه‌ها را برای مسافران باز یا بسته می‌کردند.

اقامت در هتل‌های نقلی و بسیار شیک در کانال‌های شهر آمستردام
پل‌های بسیار زیادی در سرتاسر شهر آمستردام وجود دارند و مسافران می‌توانند در هر گوشه‌ای که دوست دارند در این شهر اقامت داشته باشند.
با توجه به دوره‌های تاریخی متفاوت، هر کدام از این پل‌ها به سبک‌های متفاوتی ساخته شده‌اند. طراحی آنها بازگو کننده نحوه ساخت این شهر اروپایی است.

البته این تنوع و تفاوت برای گروه معماران چالش‌هایی را بدنبال داشته. آنها باید برای ساخت هر خانه این سوال‌ها را از خود می‌پرسیدند که معماری این خانه چه چیزی به ما ارائه می‌دهد؟ چگونه می‌توان این طرح را ادامه داد؟ چگونه می‌توان با حفظ ویژگی‌های کنونی، ایده‌های جدید را به آن افزود؟

اقامت در خانه‌های نقلی شهر آمستردام

همین مسایل باعث شده تا همه این سوئیت‌ها طراحی‌های متفاوت از هم داشته باشند.

اقامت در هتل‌های نقلی و بسیار شیک در کانال‌های شهر آمستردام
این خانه‌های کوچک از دهه ۱۶۰۰ میلادی در کانال‌های شهر آمستردام وجود دارند.
اقامت در خانه‌های پلی آمستردام
امروزه این خانه‌های قدیمی به هتل‌های سوئیتی شیک و مدرن تغییر کاربری داده‌اند.
هتل‌های نقلی آمستردام
ایده این کار حدود ۷ سال پیش مطرح شد و همکاری موسسه معماری  Space and Matter و بنیانگذاران سفارت فرهنگ و هتل  Lloyd به مرحله اجرا درآمد.
اقامت در آمستردام
حدود ۲۸ خانه پلی تاکنون به سویئت‌های لوکس تبدیل شده‌اند که برای داشتن اقامت در آمستردام گزینه‌های مناسبی هستند.
این هتل‌ها در سراسر شهر وجود دارند و طراحی همه آنها با هم متفاوت است.
در زمان‌های گذشته، نگهبانان پل و کانال‌های شهر مسئول محافظت از این خانه‌ها بودند.
هتل‌های آمستردام
اولین خانه در سال ۱۶۷۳ میلادی روی کانال‌های آمستردام ساخته شد.

منبع: cnn
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • فاطمه تیر ۲۴, ۱۳۹۷

    آمستردام شهر خیلی خوبیه بین شهر هایی که من در تور لحظه آخری به اروپا دیدن کردم، ارزون تر بود و مردمان خونگرمی باشد