درآمد قابل توجه و باورنکردنی دواین «راک» جانسون از دنیای بازیگری در سال ۲۰۱۸

درآمد قابل توجه و باورنکردنی دواین «راک» جانسون از دنیای بازیگری در سال ۲۰۱۸

دواین جانسون (Dwayne Johnson) بازیگر سرشناس و پرکار این روزهای هالیوود و به ویژه فیلم های اکشن که بیشتر با نام «راک» (The Rock) شناخته می شود اکنون یکی از گرانقیمت ترین ستارگان هالیوود است. بر اساس برآوردهای رسمی از درآمدهای سال گذشته او، مشخص شده که دواین جانسون تنها در سال گذشته بیش از ۱۲۴ میلیون دلار درآمد داشته است. این بازیگر عضلانی و غول پیکر از زمان حضور در دنیای کشتی تا به امروز راه دراز و پرفراز و نشیبی را طی کرده است و این روزها نیز یکی از سوپراستارهای هالیوود به شمار می آید که حضورش در هر فیلم می تواند تضمین کننده فروش قابل توجه آن باشد.

درآمد دواین جانسون

وی در سال های اخیر در فیلم های پرفروشی مانند «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» (Jumanji: Welcome to the Jungle)، «آشوب» (Rampage) و تعدادی فیلم دیگر بوده که هر کدام فروش های قابل توجهی را تجربه کرده اند. علاوه بر این وی در آینده ای نزدیک در فیلم های برگرفته از داستان های کمیک بوکی مانند «آدام سیاه» (Black Adam) و «انتقام شازم» (the nemesis of Shazam) نیز ظاهر خواهد شد.

راک در فیلم هایش معمولاً دیالوگ های بلندی ندارد و بیشتر به خاطر ظاهر عضلانی و ورزیده و البته حرکات و بدلکاری های خارق العاده اش شناخته می شود. دواین جانسون همچنین یکی از شناخته شده ترین چهره ها در رسانه های اجتماعی است که میلیون ها نفر فالوور در فیسبوک و توئیتر دارد و تعداد فالوورهای او در اینستاگرام به ۱۰۰ میلیون نفر بالغ می شود.

درآمد دواین جانسون

شهرت او به حدی است که حتی خبرهایی در مورد نامزد شدن او برای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده هم مطرح شده است. علاوه بر این، جانسون نحوه کسب درآمد از رسانه های اجتماعی را نیز یاد گرفته و بازاریابی در هالیوود را با رویکرد جدید خود به کلی تغییر داده است. فهرست تهیه شده توسط مجله فوربس از پردرآمدترین شخصیت های دنیای سرگرمی، دواین جانسون را در رتبه پنحم قرار داده است که بر اساس گزارش های این مجله از ژوئن ۲۰۱۷ تا ژوئن ۲۰۱۸ بیش از ۱۲۴ میلیون دلار درآمد داشته که تقریباً ۲ برابر درآمد ۶۵ میلیون دلاری او در یک سال قبل از آن است.

درآمد دواین جانسون

این میزان درآمد باعث شده که دواین جانسون پردرآمدترین بازیگر کنونی هالیوود باشد و تاکنون هیچ بازیگری نتوانسته در یک سال به چنین درآمدی در حوزه بازیگری دست یابد. جورج کلونی در همین مدت زمانی بیش از ۲۳۹ میلیون دلار درآمد داشته و بالاتر از دواین جانسون قرار گرفته اما این درآمد تنها در حوزه بازیگری نبوده و بخش بزرگی از آن از طریق فعالیت های تجاری و اقتصادی بدست آمده و نه بازی کردن در فیلم ها.

درآمد دواین جانسون

در مصاحبه ای که مجله فوربس با دواین جانسون داشته مشخص شده است که درآمدهای وی تنها به دستمزد بازی در فیلم ها و درصدهای تعیین شده از فروش کلی فیلم ها نیست بلکه بخشی از ثروت او از طریق حساب های رسانه های اجتماعی او تامین می شود که روز به روز نیز در حال افزایش است. وی علاوه بر دریافت دستمزد توافقی خود با تهیه کنندگان و درصدی از فروش کلی فیلم، مبلغی نیز به خاطر تبلیغ این فیلم ها در اکانت های رسمی خود در رسانه های اجتماعی دریافت می کند به نحوی که تنها این مبلغ یک عدد دستکم ۷ رقمی بوده است (فراتر از یک میلیون دلار).

درآمد دواین جانسون

این بازیگر سرشناس خود در این باره چنین می گوید:” رسانه های اجتماعی برای من به ضروری ترین عنصر بازاریابی یک فیلم  تبدیل شده اند. من یک سرمایه رسانه ای را با مخاطبانم در سراسر دنیا به اشتراک گذاشته ام که چیزی که من برای آن ها قرار می دهم دارای ارزش است”. این شیوه جدید بازاریابی، روش های سنتی بازاریابی برای فیلم ها را دگرگون ساخته و باعث شده که سلبریتی ها روش های جدیدی برای درآمدزایی از طریق رسانه های اجتماعی خود داشته باشند.

درآمد دواین جانسون

از قبل نیز سلبریتی ها با گذاشتن پست هایی خاص در اکانت های خود درآمدهای قابل توجهی از شرکت های طرف قرارداد خود دریافت می کردند اما سبک بازاریابی به کار گرفته شده توسط دواین جانسون در اکانت های رسانه ای خود باعث شده که بسیاری از کمپانی های فیلمسازی روش های تبلیغاتی سنتی خود را تغییر داده و از شیوه های مشابه استفاده کنند که درآمد بسیار بیشتری را نصیب بازیگران فیلم ها می کند.

درآمد دواین جانسون

مصاحبه ها و تورهای تبلیغاتی رسانه ای از دیرباز جزو روش های تبلیغاتی کارآمد برای تهیه کنندگان و درآمدزا برای بازیگران بوده است اما سبک جدیدی که دواین جانسون در پیش گرفته باعث شده که درآمد بازیگران به مقدار قابل توجهی افزایش یابد و به میلیون ها دلار بالغ شود.

همچنین می توانید در این لینک فهرست پردرآمدترین ستارگان هالیوود در سال ۲۰۱۸ که توسط مجله فوربس منتشر شده را مطالعه نمایید.

داستان راک؛ چگونه دواین جانسون از یک فوتبالیست معمولی به گرانترین بازیگر هالیوود تبدیل شد؟

نگاهی به رژیم غذایی و تمرینات ورزشی «دواین جانسون» برای حضور در فیلم «سریع و خشمگین»

مجله فوربس اسامی ۱۰۰ چهره مشهور با بیشترین دستمزد دریافتی سالانه را منتشر کرد

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود