چگونه از روی ظاهر افراد به شخصیت درونی آنها پی ببریم؟

تا مرد سخن نگفته باشد، عیب و هنرش نهفته باشد

چگونه از روی ظاهر افراد به شخصیت درونی آنها پی ببریم؟

تقریبا همه ما وقتی با کسی صحبت می‌کنیم می‌توانیم تا حدی از شخصیت و طرز فکر او آگاه شویم. اما مذاکره ‌کننده‌های قهار آموخته‌اند پیش از اینکه فردی دهانش را باز کرده و حرفی به زبان بیاورد، شخصیت واقعی او را کشف و بر همان اساس با طرف مقابل خود ارتباط برقرار کنند.

اگر کنجکاو هستید بدانید چگونه چنین کاری را انجام می‌دهند، توصیه می‌کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید. با روزیاتو همراه باشید.

۱- به طرز لباس پوشیدن طرف مقابل توجه کنید

چگونه از روی ظاهر افراد به شخصیت درونی آنها پی ببریم؟

آیا لباس‌هایشان جلب توجه می‌کند؟ آیا روی بخشی از تیپ، زیورآلات یا لباس خود تاکید خاصی دارند؟ آیا راحت به‌نظر می‌رسند؟ اگر شرکت شما قوانین پوششی خاصی دارد و به طرف مقابل محدودیت‌ها را گوشزد کرده‌اید، آیا به درستی آنها را رعایت کرده است؟

۲- چالش درست کنید

تشخیص شخصیت

در اتاق یا مکانی با او قرار بگذارید که صندلی کافی برای نشستن وجود ندارد. یا اصرار کنید که ملاقات شما در یک اتاق به‌هم‌ریخته، شلوغ و کثیف صورت بگیرد. سپس ببینید این فرد چه واکنشی از خود نشان می‌دهد؟

۳- آنها را در سکوت مطلق گرفتار کنید

چگونه از روی ظاهر افراد به شخصیت درونی آنها پی ببریم؟

گاهی می‌توانید با قرار دادن افراد در شرایط خاص و مشاهده واکنش‌هایشان مسایل زیادی در مورد شخصیت درونی‌شان کشف کنید. به‌طور مثال، فردی که با او قرار کاری دارید را در موقعیتی بگذارید که سکوت مطلق حکم‌فرماست. ببینید چقدر طول می‌کشد تا او این سکوت را بشکند؟ آیا می‌تواند همانند یک رهبر یا پیگیر اجتماعی رفتار کند؟

۴- به ناخن‌هایشان توجه کنید

آیا ناخن‌های خود را جویده است؟ آیا ناخن‌ها تمیز هستند؟ زیر ناخن‌ها سیاه است؟ رسیدگی به ناخن کاری است که همه ما هر چند روز یک بار انجام می‌دهیم. اما اگر فردی ذاتا شلخته و بی‌نظم باشد، برایش عادی است که ناخن‌های کثیف و نامرتبی داشته باشد.

۵- به کفش‌هایشان نگاه کنید

تشخیص شخصیت

آیا کفشی که پوشیده‌اند پر زرق و برق است یا ساده؟ آیا کفش‌هایشان تمیز است؟ آیا کفش‌ها مناسب موقعیتی که در آن حضور دارند هست یا خیر؟ اگر دوست دارند خیلی مرتب و تمیز برسند، آیا در این کار موفق بوده‌اند؟ پس از مشاهده همه این موارد شخصیت او را موردبررسی قرار دهید.

۶- به بینی و گوش‌های آنها توجه کنید

چگونه از روی ظاهر افراد به شخصیت درونی آنها پی ببریم؟

شاید عجیب به نظر برسد، اما از آنجا که گوش و بینی اعضایی از بدن هستند که چندان موردتوجه قرار ندارند، افرادی که ذاتا نامرتب هستند احتمالا توجهی به آنها نخواهند داشت. ببینید آیا موهای بینی آنها بلند است و دیده می‌شود؟

۷- یک کار غیرمنتظره انجام دهید

به‌طور مثال، طرف مقابل را دوستانه در آغوش بگیرید. آیا آنها در برابر این حرکت یکه خورده و عقب‌نشینی می‌کنند؟ آیا به آغوش شما می‌آیند؟ یا مثلا جوک تعریف کنید و ببینید آیا می‌خندند یا خیر. واکنش افراد در برابر فعالیت‌های ناخواسته تا حدی بازگو کننده شخصیت واقعی آنهاست.

۸- برخورد آنها با دیگر کارمندان را مشاهده کنید

وقتی فرد مدنظر منتظر ملاقات با شماست، به رفتارهای او دقت کنید و ببینید آیا با بقیه افراد معاشرت می‌کند؟ آیا یواشکی به بقیه نگاه می‌کند؟ سعی می‌کند خود را بی‌توجه به اطراف نشان دهن؟ آیا با احترام با بقیه رفتار می‌کند؟

۹- به آنها نوشیدنی تعارف کنید

چگونه از روی ظاهر افراد به شخصیت درونی آنها پی ببریم؟

آیا آنها لیوان یا بطری آبی که برایشان آورده‌اید را دست‌نخورده کنار گذاشته‌اند؟ یا مثلا می‌توانید نوشیدنی‌های غیرنرمال به آنها پیشنهاد دهید، مثلا شیرنارگیل یا آب‌میوه‌های ترش یا … ببینید آیا قبول می‌کنند؟

۱۰- بخندید

سعی کنید فردی که با او قرار ملاقات دارید را بخندانید و واکنش‌هایش را تحت نظر بگیرید. ببینید آیا همگام با شما می‌خندد یا جدی و خشک برخورد می‌کند؟

منبع: inc
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • Amoo مرداد ۱۰, ۱۳۹۷

    من با افراد در یک مکان عمومی قرار ملاقات میگذارم بعد از دور رفتارشون رو بررسی میکنم ، عموما ملاقات های حضوری و رو در رو خیلی بهتر از گفتگوهای مجازی و مکاتبه‌ای هست ، میشه افراد رو سوال پیچ (بازجویی) کرد و فرصت رو ازشون گرفت و واکنش هاشون رو عینی دید

  • سجاد مرداد ۱۰, ۱۳۹۷

    مطلب خیلی خوبی بود.ممنونم.