با هیجان‌انگیزترین سرسره‌های آبی جهان آشنا شوید؛ ترس و شادی در کنار هم

با هیجان‌انگیزترین سرسره‌های آبی جهان آشنا شوید؛ ترس و شادی در کنار هم

در این روزهای گرم مردادماه هیچ چیز اندازه استخر و پارک آبی نمی‌تواند لذت‌بخش باشد. یعنی در واقع لذت آب‌تنی زیر نور خورشید به هر تفریح دیگری در تابستان می‌چربد و به همین خاطر بازار پارک‌های آبی در این روزها داغ و صف دوستداران هیجان در پشت گیشه‌های بلیط طولانی.

در ایران پارک‌های آبی متنوعی وجود دارد که هر کدام با امکانات خاص خود، پذیرای علاقه‌مندان به ورزش‌ها و تفریحات آبی هستند. اما ما در این مطلب قصد نداریم در مورد پارک‌های آبی کشورمان صحبت کنیم و به‌طور اختصاصی به سراغ هیجان‌انگیزترین سرسره‌های آبی جهان رفته‌ایم.

سرسره‌هایی که ارتفاع و طول زیادی دارند و سوار شدن به آنها نیازمند شهامت زیاد است.

برای آشنایی با ۷ نمونه از جذاب‌ترین سرسره‌های آبی در گوشه و کنار جهان در ادامه با روزیاتو همراه باشید.

۱- قله سقوط در دیزنی‌ورلد

سرسره آبی در دنیای دیزنی در اورلاندو فلوریدا حدود ۳۷ متر است و با سرعت نزدیک به ۹۰ کیلومتر در ساعت شما را به سمت زمین می‌برد. از آنجا که این سرسره روزباز است، سوار شدن به آن شهامت زیادی را می‌طلبد.

۲- ماموت در هالیدی ورلد و سافاری Splashin

بزرگ ترین ترن هوایی آبی دنیا که در سانتا کلاز، ایندیانا قرار دارد با صندلی‌های ۴ سرنشینه دوستداران آدرنالین را از ارتفاع ۱۰ متری با زاویه ۴۵ درجه و در عرض ۲.۵ دقیقه به پایین می‌برد. طول این مسیر حدود دو کیلومتر است و هیجان وصف‌ناپذیری را برای گردشگر به جا می‌گذارد.

۳- پیچ در پیچ دوقلو F5 در شیلتربن

دو سرسره دوقلو که به هم تنیده‌شده‌اند و سازه‌ای پیچ در پیچ را تشکیل داده‌اند، با پمپاژ ۹۰۰ گالن آب در هر دقیقه دوستداران هیجان و لذت را با سرعت ۵۶ کیلومتر در ساعت به پایین سر می‌دهند.

۴- سرسره آبی اینسانو در بیچ‌پارک برزیل

یکی از بلندترین سرسره‌های جهان با ارتفاعی معادل ساختمان ۱۴ طبقه، افرادی که شهامت سوار شدن به آن دارند را با سرعت ۱۰۵ کیلومتر در ساعت به پایین پرت می‌کند. از بالا تا پایین این سفر آبی فقط ۵ ثانیه طول می‌کشد. همین کافیست تا بدانید سوار شدن به این سرسره چه هیجان و ترسی به همراه دارد.

۵- سرسره آبی جمیرا در پارک آبی وحشی وادی در شهر دبی

این سرسره بلند با طول ۱۲۷ متر، گردشگران پارک آبی را از ارتفاع ۳۲ متری با سرعت ۸۰.۴ کیلومتر در ساعت پایین می‌برد. همزمان با پایین آمدن می‌توانید چشم‌انداز ساحل دبی را هم مشاهده کنید. البته این کار باید با سرعت بسیار بالا انجام شود زیرا در عرض چندین ثانیه به پایین خواهید رسید.

۶- کاسه عظیم در پارک آبی چیملونگ

گردشگران از بالای سرسره ۲۰ متری و سوار بر تیوب‌های چهار نفره داخل فضای کاسه‌ای‌شکل غول پیکری می‌افتند و با سرعت بسیار درون آن می‌چرخند. همه این مراحل فقط ۲۰ ثانیه طول می‌کشد اما لذت و هیجان بسیار زیادی دارد.

۷- برج سرسره Wiegand Maelzer در منطقه ۴۷

این برج حدود یکصد متر ارتفاع دارد و در اوئتزل اتریش واقع شده. سرسره این برج هیجان‌انگیز سقف ندارد و شما در معرض هوا و با هیجان زیاد از بالا به پایین می رسید.

منبع: cntraveler
بدون نظر

ورود