۹ قاتل سریالی که در فصل دوم سریال «شکارچی ذهن» به آن ها پرداخته خواهد شد

۹ قاتل سریالی که در فصل دوم سریال «شکارچی ذهن» به آن ها پرداخته خواهد شد

وقتی که سریال «شکارچی ذهن» (Mindhunter) سال گذشته توسط سرویس استریمینگ نتفلیکس منتشر شد همه را حیرت زده کرد. این سریال با خاطر بازی های خیره کننده جاناتان گراف، هالت مک کالنی و آنا تورف و همچنین کارگردانی بی نقص دیوید فینچر و سبک و تُن مسحور کننده خود مورد ستایش منتقدان و سریال دوستان قرار گرفت. اخیراً نیز جزییاتی از فصل دوم این سریال منتشر شده که سرنخ هایی را در مورد قاتلین سریالی که در فصل دوم به آن ها پرداخته می شود افشا می کند.

سریال Mindhunter

اگر چه کل داستان فصل او این سریال در سال ۱۹۷۷ رخ می داد، مشخص شده که فصل دوم مربوط به اتفاقات چند سال بعد از آن خواهد بود و موضوعاتی مربوط به اواخر دهه ۱۹۷۰ و اوایل دهه ۱۹۸۰ مرکزیت داستان را تشکیل خواهند داد. در حالی که فصل اول سریال «شکارچی ذهن» ما را با تعدادی از مخوف ترین قاتلین سریالی تاریخ ایالات متحده آشنا کرد، در فصل دوم شاهد داستان هایی مربوط به دستکم ۹ قاتل سریالی دیگر خواهیم بود. بدین ترتیب با توجه به این که قاتلین سریالی مشهوری نیز در میان این گزینه ها دیده می شود می توان انتظار داشت که فصل دوم در زمینه جذابیت و زیبایی حتی گوی سبقت را از فصل اول نیز برباید.

سریال Mindhunter

اگر چه قصد نداریم داستان فصل دوم این سریال دیدنی را اسپویل کنیم اما اگر با این ۹ قاتل سریالی آشنایی کافی ندارید از شما دعوت می کنیم که با قاتلین سریالی که فورد و تنچ در فصل دوم سریال «شکارچی ذهن» با آن ها روبرو می شوند آشنا شوید.

اخطار: ممکن است در این مطلب بخشی از داستان فصل دوم سریال «شکارچی ذهن» اسپویل شود که از این بابت پیشاپیش از شما عذرخواهی می کنیم.

۹- وین ویلیامز

سریال Mindhunter

اگر چه وین ویلیامز تنها به خاطر قتل دو مرد در سال ۱۹۸۱ محکوم شد اما بسیاری او را در قتل بیش از ۲۸ کودک در جریان قتل های زنجیره ای آتلانتا در سال های ۱۹۷۹ تا  ۱۹۸۱ مظنون اصلی می دانستند. می دانیم که اعضای تیم تهیه کننده سریال «شکارچی ذهن» در تلاشند بازیگرانی را برای ایفای نقش اعضای خانواده بسیاری از قربانیان منتسب به او و همچنین تعدادی از افسران پلیس که درگیر این پرونده شده بودند انتخاب نمایند. دیوید فینچر گفته که ممکن است پرونده قتل های زنجیره ای مربوط به کودکان در آتلانتا بخش قابل توجهی از فصل دوم سریال را به خود اختصاص داده و حتی تاثیر قابل توجهی روی تغییر سبک سریال داشته باشد.

وی در این باره چنین گفته است:” سال آینده ما به موضوع قتل های کودکان آتلانتا خواهیم پرداخت، از این رو موسیقی آفریقایی-آمریکایی بسیار بیشتری نیز خواهیم داشت که بسیار عالی خواهد بود. این موسیقی متحول شده خواهد بود. این موسیقی نقش حمایتی را برای آنچه که در سریال می گذرد خواهد داشت و باعث می شود که سریال در طول فصل های مختلف تفاوت هایی فاحش داشته باشد”. براحتی قابل تصور است که مواجهه دن ویلیامز با فورد و تنچ هنگام مصاحبه بسیار تکان دهنده اما مهیج خواهد بود.

۸- چارلز مانسون

سریال Mindhunter

پس از آن که فورد در فصل اول سریال «شکارچی ذهن» تلاش کرد با چارلز مانسون، رهبر بدنام خانواوده مانسون دیدار کند، صحبت ها و حدس و گمان های زیادی بین طرفداران سریال در مورد پرداختن به قتل های این خانواده و به خصوص قتل شارون تیت در فصل دوم براه افتاد. با توجه به اطلاعات بدست آمده به احتمال فراوان در فصل دوم این اتفاق رخ خواهد داد و فورد و تنچ حدود یک دهه پس از محکوم شدن مانسون به خاطر ۹ قتل فجیع که وی در جولای و آگوست ۱۹۶۹ نقش تاثیرگذاری در وقوع آن ها داشت با او ملاقات خواهند کرد.

در حالی که انتظار می رود فصل دوم این سریال سال آینده میلادی (۲۰۱۹) منتشر شود بدون شک تقریباً با اکران فیلم معروف و پرسروصدای در حال تولید کوئنتین تارانتینو با نام «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon A Time In Hollywood) همزمان شده و سینما و تلویزیون برای به تصویر کشیدن ماجرای قتل های خانواده مانسون با هم متحد خواهند شد؛ هر چند در فیلم تارانتینو، داستان قتل های این خانواده تنها بخشی فرعی از کلیت داستان است. باید دید که در سریال «شکارچی ذهن» نقش چارلز مانسون خبیث به چه کسی سپرده خواهد شد و با توجه به انتخاب هایی که در فصل اول سریال صورت گرفت باید انتظار داشت که بجای یک بازیگر معروف، چهره ای ناشناخته نسل این شخصیت را بر عهده بگیرد.

۷- تکس واتسون

سریال Mindhunter

تکس واتسون یکی از اعضای خانواده مانسون بود که در کنار رهبر گروه، در فصل دوم به داستان مشارکت او در قتل های فجیع این فرقه پرداخته خواهد شد. واتسون نه تنها یکی از عاملان قتل شارون تیت و مهمانانش بود بلکه در قتل لنو و رزماری لابیانکا که روز بعد از کشتار اصلی رخ داد نیز مقصر اصلی شمرده می شد. واتسون به خاطر قتل در سال ۱۹۷۱ به زندان رفت و پرداختن به دخالت های او در این قتل ها می تواند تکمیل کننده وقایع وحشتناکی باشد که مانسون و اعضای فرقه اش در تابستان سال ۱۹۶۹ رقم زدند. برخلاف مانسون، واتسون هنوز هم زنده و سرحال است و دوران حبس ابد خود را در زندان ریچارد جی داناوان در سن دیگو، کالیفرنیا می گذراند.

۶- المر وین هنلی

سریال Mindhunter

المر وین هنلی در سال ۱۹۷۴ به خاطر نقشش در قتل های زنجیره ای هیوستون که در آن هنلی نوجوان و یک نوجوان دیگر به دین کورل کمک کردند که دستکم ۲۸ مرد جوان را بین سال های ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۳ ربوده، شکنجه کرده و پس از تجاوز به قتل برساند. در کمال ناباوری این خود هنلی بود که به این کشتار پایان داد و در حین تلاش های کورل برای کشتن دو نوجوان دیگر او را به ضرب گلوله به قتل رساند. پس از آن بود که هنلی خود و همدستش، دیوید اوون بروکس، را به مقامات معرفی کرد.

در زمان این قتل ها، هنلی بخش از مرگبارترین مورد قتل های سریالی در تاریخ ایالات متحده برشمرده می شد و بدین ترتیب قاضی او را به ۶ دوره ۹۹ ساله پیاپی- به خاطر هر یک از ۶ قتلی که مرتکب شده بود- زندان محکوم کرد. ماهیت هولناک و منحصربفرد این قتل ها، سنین پایین قربانیان، تعداد فراوان این قربانیان و تصمیم نهایی هنلی برای کشتن رهبر گروه مرگ، همه باعث می شوند که اپیزود وی یکی از جذاب ترین و در عین حال هولناک ترین اپیزودهای فصل دوم سریال «شکارچی ذهن» باشد.

۵- دیوید برکوویتز

سریال Mindhunter

شاید کمتر کسی در میان علاقمندان به دنیای قاتلین سریالی باشد که دیوید برکوویتز با نام مستعار «پسر سمَ» را نشناسد، مرد جوانی که از اواسط سال ۱۹۷۶ تا اواسط ۱۹۷۷ رعب و وحشت بی سابقه ای در شهر نیویورک با تیراندازی های تصادفی مرگبار خود ایجاد کرده بود، تیراندازی هایی که در نهایت به مرگ ۶ نفر و زخمی شدن ۷ نفر دیگر منجر شد. پسر سم با نامه های هولناک و گمراه کننده خود به پلیس به سرعت به تیتر رسانه های خبری جهان تبدیل شده و مردم نیویورک سیتی را بیش از پیش در وحشت فرو برد.

اما با دستگیری برکوویتز وصحبت های عجیب و ترسناکش در مورد قتل ها بود که وی بیش از پیش به شهرت رسید؛ وی خود را سگی عنوان می کرد که توسط شیطان تسخیر شده و این شیطان او را به سمت قتل ها سوق داده است. داستان قتل های برکوویتز قبلاً نیز در دنیای سینما با فیلم «تابستان سم» (Summer of Sam) به کارگردانی اسپایک لی در سال ۱۹۹۹ به تصویر کشیده شده که نقش او را مایکل بادالوکو بازی کرد. اما حضور این قاتل سریالی در «شکارچی ذهن» بدون شک پرداختی عمیقتر به شخصیت برکوویتز و قتل های او خواهد بود.

۴- ویلیام هنری هانس

سریال Mindhunter

ویلیام هنری هانس سربازی بود که در سال ۱۹۷۸ به خاطر قتل سه زن در حوالی پایگاه های نظامی محکوم شد. پیش از دستگیری وی سعی داشت کارآگاهان را گمراه سازد. هانس وانمود می کرد که یکی از اعضای گروه سفید پوستان موسوم به «نیروهای شیطان» (Forces of Evil) است؛ گروهی که اعلام می کرد در صورتی که یک قاتل سریالی دیگر به نام کارلتون گری با لقب «خفه کننده جوراب بلندها» (Stocking Strangle) دستگیر نشود به کشتن زنان سیاهپوست ادامه خواهند داد.

هانس در نهایت توسط یک افسر اف بی آی حرفه ای در دستگیری قاتلین سریالی به نام رابرت کی رسلر دستگیر شد که بعدها باعث شکل گیری شخصیت بیل تنچ در سریال «شکارچی ذهن» گردید. بدین ترتیب مواجهه تنچ و هانس در فصل دوم سریال بسیار هیجان انگیز خواهد بود. هانس در سال ۱۹۹۴ روی صندلی الکتریکی نشست و اعدام شد.

۳- پل بیتسون

سریال Mindhunter

پل بیتسون در سال ۱۹۷۷ به جرم قتل یک منتقد فیلم به نام اَدیسون وریل محکوم شد که باعث گردید کارآگاهان وی را قاتل پشت پرده قتل های مشهور موسوم به «قتل های کیسه ای» بدانند، قتل هایی که در جریان آن ۶ مرد همجنس باز کشته و تکه تکه شدند. اگر چه بیتسون تنها به خاطر قتل ادیسون وریل محکوم شد اما ویلیام فریدکین، کارگردان مشهور سینما، با وی ملاقات کرده و مصاحبه با این قاتل مخوف کمک زیادی به ساخت فیلم تریلر «گشت زنی» (Cruising) با بازی آل پاچینو در سال ۱۹۸۰ کرد.

البته ملاقات این دو یک تصمیم ناگهانی نبود زیرا چند سال قبل از قتل ها، بیتسون نقش فرعی دستیار جراح در صحنه انجام آنژیوگرافی شخصیت ریگان (لیندا بلر) در بیمارستان را در فیلم «جن گیر» (The Exorcist) ایفا کرده بود. هنوز معلوم نیست که در داستان بیتسون که در فصل دوم سریال «شکارچی ذهن» به آن پرداخته خواهد شد اسمی از «جن گیر» نیز برده می شود یا اخیر اما به احتمال فراوان چنین اشاره ای به فیلم فریدکین اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. بیتسون در سال ۲۰۰۴ و به دلیل این که پلیس نتوانست مدرکی دال بر دخالت داشتن او در قتل های کیسه ای پیدا کند از زندان آزاد شد.

۲- ویلیام پیرس جونیور

سریال Mindhunter

در سال ۱۹۷۰ با عفو مشروط ویلیام پیرس جونیور موافقت شد، هر چند هشدارهای زیادی وجود داشت که وی بعد از آزاد شدن بدون شک مرتکب قتل هایی وحشتناک خواهد شد. بدین ترتیب وی تنها یک ماه پس از آزادی کشتار خود را شروع کرده و تنها ۱۰ ماه پس از آزادی بار دیگر به خاطر قتل هایش بازداشت شد.

اگر چه روش های خشن و غیرقانونی برای اعتراف گرفتن از پیرس استفاده شد- از جمله بریدن و سوزاندن آلت تناسلی او- اما وی در نهایت به خاطر ۳ مورد از قتل ها به حبس ابد محکوم شد. ماهیت جنجال برانگیز اعترافات پیرس و این که ظاهراً ضریب هوشی او به سختی به ۷۰ می رسید می تواند او را به مصاحبه شونده ای چالش برانگیز برای فورد و تنچ در فصل دوم سریال «شکارچی ذهن» تبدیل کند.

۱- دنیس ریدر

سریال Mindhunter

و در آخر به دنیس ریدر می رسیم که با نام مستعار «قاتل بی تی کی» (BTK Killer) در برخی از اپیزودهای فصل او سریال به صورت سطحی و تحت عنوان نام «خدمتکار ای دی تی» (ADT serviceman) به وی پرداخته شد. مورد دنیس ریدر به واقع یکی از هیجان انگیزترین و جالب ترین موارد به تصویر کشیده شده در کلیت این سریال خواهد بود زیرا در واقع او تا سال ۲۰۰۵ دستگیر نشد. بدین ترتیب می توان گفت که شوربختانه فورد و تنچ فرصتی برای مصاحبه با او را نخواهند داشت مگر این که شاهد یک پرش زمانی بزرگ در فصل دوم سریال باشیم که به نظر، دستکم در فصل دوم، غیرمحتمل می رسد.

سریال Mindhunter

ریدر در طول ۱۷ سال بیش از ۱۰ نفر را در کانزاس به قتل رساند و با نامه های هولناک خود که شباهت بسیاری به مورد قاتل زودیاکی در سال های پیش از آن داشت، کارآگاهان و رسانه ها را گیج کرده بود. به نظر می رسد که کوین برایت، برادر یکی از قربانیان قتل های سریالی در سال ۱۹۷۴ به نام کاترین برایت، برای ایفای نقش در این داستان فرا خوانده شده است که می تواند مصاحبه ای جالب را با افسران اف بی آی در پی داشته باشد.

البته باید انتظار داشت که بار دیگر به دوران جوانی ریدر پرداخته شود و اگر سریال «شکارچی ذهن» برای فصول بعدی نیز ادامه داشته باشد می توان گفت که در نهایت به دوره دستگیری او نیز خواهیم رسید. در این سریال و با توجه به حضور کارگردانی مانند دیوید فینچر امکان هر چیزی وجود دارد حتی پرش زمانی.

سریال جنایی و مهیج «شکارچی ذهن» را می توانید از طریق این لینک دانلود نموده و از تماشای آن لذت ببرید.

نقد فصل اول سریال «شکارچی ذهن»: شاهکاری هوشمندانه، نظام مند و جسورانه

«آیلین وورنوس»؛ از دختربچه‌ای معصوم تا خوفناک‌ترین قاتل سریالی زن تاریخ

کارل پانزرام؛ داستان غم انگیز و خوفناک خونسرد ترین قاتل سریالی تاریخ

با ۱۰ نفر از درنده خوترین قاتلین سریالی آدمخوار تاریخ آشنا شوید [قسمت اول]

منبع: whatculture
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود