محسن ابراهیم زاده کیست؟ نسل جدیدی از دنباله‌روهای مرتضی پاشایی

محسن ابراهیم زاده کیست؟ نسل جدیدی از دنباله‌روهای مرتضی پاشایی

محسن ابراهیم زاده یکی از پرکارترین و یا شاید بتوان گفت پرکارترین خواننده این روزهای کشور است. این خواننده ۳۲ ساله متولد ۱۷ شهریور ماه سال ۱۳۶۶ است و و در کمتر از ۶ ماه توانسته به محبوبیتی فوق العاده دست پیدا کند به طوری که آوازه صدای او در کل ایران طنین انداز شده و گستره کنسرت‌هایش از پایتخت به شهرهایی چون نور، اراک، یاسوج، درود، مریوان، بانه، سقز، بیجار، کرمان، دلیجان، بندرعباس، بوشهر، تاکستان، رودهن، میاندوآب، آبیک و بندر انزلی نیز کشیده شده است و همین دیروز کنسرت او در شهر مراغه هم در دو سانس اجرا شد و ۶ شهریور ماه هم در آسمانخراش تهران دو اجرا برای طرفداران خود در پیش دارد.

محسن ابراهیم زاده

محسن ابراهیم زاده تا مدت‌ها ساکن شهر کرج بود و امروز در محله قلعه حسن خان زندگی می‌کند،‌ جایی که احتمالا با سیل کنسرت‌های پیش رویش نیز به زودی تغییر پیدا کند و او را ساکن یکی از مناطق خوب پایتخت کند چرا که تمامی بلیت‌های این خواننده در عرض چند ساعت به اصطلاح Soldout شده و تمدید پشت تمدید برای اجراها در نظر گرفته می‌شود؛ تمدیدهایی که آنها هم در عرض چند دقیقه پر می‌شوند! اما این شهرت و محبوبیت یکباره از کجا آمده و به کجا خواهد رفت؟

محسن ابراهیم زاده

جامعه پاپ موسیقی ایران افرادی چون محسن ابراهیم زاده را به کرات به چشم خود دیده و شهرت‌های ناگهانی و ردیف کنسرت‌ها برای خوانندگان بسیاری از جمله حامد همایون و یا پیش‌تر از او برای افرادی چون مهدی مقدم و فرزاد فرزین و… نیز پیش آمده است. این شهرت‌های ناگهانی بعد از مدتی فروکش خواهند کرد و فعالیت خوانندگان نیز کمتر خواهد شد اما برای محسن ابراهیم زاده، شاید نتوان چنین حدس و گمانی را صد در صدی دانست چرا که از قضا مسیر هنری او با شخصی به نام مهدی کرد درآمیخته شده است.

محسن ابراهیم زاده

مهدی کرد و محسن ابراهیم زاده تاکنون حاضر به گفتگو با رسانه‌های مختلف کشور نشده‌اند و تلاش روزیاتو نیز برای صحبت با آنان بی‌فایده بود اما به نظر می‌رسد که مهدی کرد قصد دارد تا این خواننده نسل جوان را، جایگزین استعدادی که پیش‌تر توسط او کشف شده بود کند. مهدی کرد کسی بود که مرحوم مرتضی پاشایی را کشف کرد و پشت او ایستاد و مدیریت برنامه‌ها و کنسرت‌هایش را بر عهده گرفت و رسما ثابت کرده که مارکت موسیقی در ایران و نبض مخاطب را مثل کف دست خودش می‌شناسد.

محسن ابراهیم زاده

مهدی کرد بعد از فوت پاشایی چندان به ادامه همکاری با خوانندگان دیگر تمایل نداشت و از مصاحبه‌های خبری هم دوری می‌جست. به نظر می‌رسید او هم مثل میلیون‌ها طرفدار دیگر بعد از مرگ نابهنگام پاشایی دچار یک افسردگی شده و همکاری‌های معدودی که با مهدی احمدوند و یا مهدی یراحی هم انجام داد باعث بازگشت شکوهمند او به صحنه موسیقی پاپ نشد.

محسن ابراهیم زاده

گفته می‌شود که مهدی کرد، محسن ابراهیم زاده را از طریق شبکه‌های اجتماعی شناخته و با او ارتباط برقرار کرده و بعد از مدتی که به استعداد او در خوانندگی پی برده، تصمیم گرفته که مدیر برنامه‌های او بشود. بعد از این تصمیم در زمستان سال گذشته بود که تور کنسرت‌های ابراهیم زاده از کرج و سپس پایتخت شروع شد و روشی مشابه با برگزاری کنسرت‌های پشت سرهم و متعدد در سرتاسر ایران پاشایی، در دستور کار این خواننده جدید قرار گرفت. روشی که قبلا بازخورد مثبت خود را پس داده و این بار هم با صدای حرفه‌ای ابراهیم زاده، احتمالا بتواند کار از پیش ببرد.

محسن ابراهیم زاده

محسن ابراهیم زاده از ۱۴ سالگی آموختن قرآن را فراگرفته و بعد از آشنایی با مسایلی چون صوت و ترتیل، به خوانندگی علاقه مند شده است.او در سن ۱۷ سالگی نگاهی جدی‌تر به موسیقی داشت و در سال ۸۸ به طور جدی وارد کلاس‌های آکادمیک موسیقی و آواز شد و پرورش صدا را نزد استاد مهدی شمس نیکنام یاد گرفت.

محسن ابراهیم زاده

استاد نیکنام که در طول دوران حرفه‌ای خود نگاه ویژه‌ای به استعدادهای ساکن شهرستان و شهرهای کوچکتر نسبت به پایتخت داشته، آوازخوانی را به ابراهیم زاده آموخت و با اینکه امروزه روز این خواننده به سبک موسیقی پاپ شهرت دارد، ولی صدایی قوی در زمینه موسیقی سنتی ایرانی را هم داراست و این استعداد نهفته خود را چندی پیش با حضور خود در یک برنامه تلویزیونی زنده در شبکه شما نشان داد که مورد استقبال کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت و منجر به لب به تحسین گشودن منتقدان وی شد.

کمی بعدتر در سال ۹۴ و در آستانه ۲۸ سالگی، قطعه هنوزم که بازخوانی آواز به یاد ماندنی استاد تورج شعبانخانی بود را اجرا کرد و توانست با همین قطعه برای خود طرفدارانی پیدا کند. اما شهرت اصلی او به خواندن تیتراژ پایانی برنامه شام مهتاب (پخش شده از شبکه تهران) با نام سال نو در سال ۹۶ برمی‌گردد و بعد از این برنامه بود که نام او بر سر زبان‌ها افتاد.

محسن ابراهیم زاده

محسن ابراهیم زاده سپس فعالیت گسترده‌ای در شبکه اجتماعی اینستاگرام آغاز کرد و امروز صفحه شخصی او چیزی بیش از ۹۲۰ هزار نفر دنبال کننده دارد. از طریق همین صفحات مجازی بود که با مهدی کرد آشنا شد و بسیاری از مخاطبان او در پست‌هایش او را مرتضی پاشایی جدید ایران نامیدند؛ لقبی که تا امروز خودش به آن واکنش خاصی نشان نداده است.

محسن ابراهیم زاده

محسن ابراهیم زاده تا چند روز دیگر ۳۲ ساله می‌شود و هنوز ازدواج نکرده و مجرد است و به شدت پرسپولیسی است به طوری که در یکی از کنسرت‌های اخیرش بازیکنان پرسپولیس به عنوان مهمان شخص او حضور یافتند و او به این شکل از بازیکنان مورد علاقه خود تقدیر و تشکر کرد. ارتباط او با ورزشکاران دیگر کشورمان هم یک ارتباط قوی و خوب است به طوری که تاکنون بازیکنانی از تیم ملی بسکتبال و والیبال کشورمان نیز بارها و بارها در اجراهای زنده او حضور داشته‌اند و او را تشویق کرده‌اند.

محسن ابراهیم زاده

راهی که محسن ابراهیم زاده به همراه Agent یا همان مدیر برنامه‌های خود، مهدی کرد، پیش می‌رود حساب شده و دقیق‌تر از راهی است که خوانندگان یک شبه معروف شده طی می‌کنند. نفوذ مهدی کرد و علم او بر بازار موسیقی پاپ و همچنین رشد شبکه‌های اجتماعی و تاثیرات آنها در مارکتینگ هر بازار هنری از جمله کتاب و موسیقی و… نیز باعث شده که طیف مخاطبان ابراهیم زاده بسیار گسترده باشد و احتمالا آینده‌ای درخشان را برای مسیر هنری خود رقم بزند و به گفته خودش روزی جدا از موسیقی پاپ و مردمی، آثاری در زمینه موسیقی سنتی ایرانی را نیز خلق خواهد کرد.

از محسن ابراهیم زاده تاکنون آلبومی به صورت مجزا منتشر نشده و تک‌آهنگ‌هایی از این خواننده به مرور انتشار یافته که نام برخی از آنها بدین شرح است: دونه دونه، عاشق شدن، گرداب، میشی فداش،تیمار،بهونه،پای ثابتم و…

محسن ابراهیم زاده

نکته مهمی که درباره این خواننده نباید فراموش کرد اینست که او جدا از خواننده، آهنگساز و ترانه‌سرای اکثر قطعات خودش هم هست و همین مساله ارزش کار هنری او را دوچندان می‌کند. او افتخار همکاری با استادانی چون رضا لمعانی، مدرس برجسته گیتار موسیقی کشور را هم دارد و لمعانی در تور چند ماهه اخیر او نقش رهبری گروه ارکسترش را ایفا کرده است.

محسن ابراهیم زاده

موزیک ویدیو جدید دونه دونه محسن ابراهیم زاده را می‌توانید در زیر تماشا کنید، موزیک ویدویی که شعر و آهنگ و ملودی آن نیز توسط خود ابراهیم زاده نوشته شده است:

برای گوش دادن به دیگر آثار او به طور قانونی و رایگان می‌توانید به اینجا سر بزنید.. توجه داشته باشید که برخی قطعات قدیمی‌تر این هنرمند مجوزهای قانونی از وزارت ارشاد را ندارند و برای همین هم در مارکت‌های خرید و پخش موسیقی آنلاین، بعضی از آنها برای دانلود وجود ندارد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۸ نظر

ورود

 • سمانه بهمن ۲۹, ۱۳۹۷

  چرا اتفاقا ازدواج کرده. اسم همسرش هم رژین هست. اینطوری می گن که طرفدارای دخترش ریزش نکنه. این کار خیلی زشته. بدون شوخی واقعا این وسط مسطا ممکنه خیلی ها عاشقش بشن که اگه بگه زن داره واقعا ممکنه اتفاقای ناگوار برای قلب خیلی ها نیفته. خوبه زنشم برای پول و شهرت قبول کرده پنهان بمونه. ن که از وقتی فهمیدم حالم بد شده از این همه بی صداقتی

 • محسن اسفند ۱۰, ۱۳۹۷

  دوست عزیز اصلا هم اینطور که میگی نیست من خودم از نزدیک با خواهر ایشون و آقای گل محمدی که بادیگارد ایشون بودن صحبت کردم و اونها گفتن این غضیه رژین الهام همش الکی و فیکه. من خودم فتوشاپ کار هستم و میدونم که درست کردن اون عکسای فیک و نور پردازی های راحت میشه یه صورتو برداشت و یه صورت دیگه جاش گذاشت. وقتی خواهرش میگه الکیه فیکه دروغ که نمیگه دوست عزیز! در برابر شایعات هشیار باشیم!

  • سارا اسفند ۱۶, ۱۳۹۷

   دوست عزیز بذارید من خدمت شما عرض کنم که بدجور بازی خوردید. چرا که اتفاقا من خودم از دوستان نزدیک تر ایشون پرسیدم که اتفاقا همین خانم همسرشون هستن. حتی تصاویر واقعی و واضح با همسر آقای کرد هم موجود هست. تصاویر دست تو دست واضح از محسن ابراهیم زاده با همون خانوم هست. ویسی هم موجوده که یکی از دوستان مبنی بر مزدوج بودن ایشون ضبط کردن هست. فعلا نمیخوان رو کنند. اما جالب هست بدونید که پیج های فیکی که تصاویرشون رو منتشر می کنند رو ریپورت نمی کنند به یک علت، برای اینکه کم کم می خوان از همسرشون رونمایی کنند. و جالب هست بدونید که تا به امروز دروغ گفتن که مجردن و چندین سال هست که ازدواج کردند. به نظرم زیاد به حرفای خواهرشون اعتماد نکنید. اینا همش بازیه متاسفانه.

   • M.S.H دی ۶, ۱۳۹۹

    اتفاقاً باید بگم که خودشون یکبار استوری گذاشتن . در اون استوری ، اسکرین شات یک پیج رو به نمایش گذاشته بودن و روش نوشته بودن: از این پیج داره سو استفاده میشه و از طرفدارانشان خواستن که اون پیج رو بلاک کنند

   • محسنی خرداد ۳, ۱۴۰۰

    خاک عالم بر سرت
    الان تقریبا ۶ سال میشه که محسن خواننده پر طرفدار شده
    اگه زن داشت تا الان رو میکرد

 • سهیل اسفند ۲۷, ۱۳۹۷

  اره بابا زن داره. عکسای اوایلشو ببینید انگشتر دستشه. از یه جا به بعد دیگه دستش نیست :))))))))))))))))))))))))

 • فرشته هاشمی تیر ۱۲, ۱۳۹۸

  سلام به همه .
  داشتن همسر یا نداشتن همسر ربطی به زیبایی صدایی کسی و کاهش علاقه نسبت به او ندارد .
  نکاح سنت پیامبر است که فرد با انجامش ایمان خود را تکمیل میکند و اگر کسی به هر دلیلی نمی خواهد آنرا در صفحاتی انترنتی اشکار کند دلیلی برای این حرف ناشایسته (کاهش هوداران دختر ) نمیشود .
  گیریم که دختران عاشق محسن ابراهیم زاده اند ایا این دختر ها گاهی از خود پرسیده اند که امکاناتی برای این ازدواج وجود دارد؟ یا میتوانند با محسن ازدواج کنند یا نه ؟
  به نظر من این حرف شما ضربه محکمی به حیثیت همه هوادارن دختر ابراهیم زاده است که به گفته شما این قدر فضول اند که معیار نزد آنها فقد چهره و تیپ طرف است قدر سرمایه هایتان را بدانید ای کاش محسن افغان میبود تا بجای چرندیات گفتن به او تقدیرش میکردیم.

 • دریا-بانوی آبی ها تیر ۲۳, ۱۳۹۸

  اصلامحسن ازدواج کرده باشه یا نکرده باشه به ما چه…
  چرا دارین الکی باهم بحث میکنین… اصلا بگین ببینم این عکسایی که شما دیدین کجان که ما تاحالا ندیدیمشون!؟؟؟ ?

 • صبا مرداد ۱۹, ۱۳۹۸

  سلام ممنون از سایتتون به نظر منم زن داره چون تو یکی از عکساش انگشتر دستشه

 • سینا دی ۹, ۱۳۹۸

  سلام من نمی دونم ازدواج محسن چه به ما اگر ازدواج کرده بود که ترسی نداشت عکس زنش تو اینستا می نداخت مثل دیگر خوانندگان مثل جاستین بیبر که باهیلی ازدواج کرد بعد عکسش تو اینستا انداخت و طرفداران دختر زیادی هم داره و از روز قبل هم بیشتر شده

 • بهار اسفند ۷, ۱۳۹۸

  این حرف شما کاملا غلط هستش سمانه خانم انقدر درباره اقای ابراهیم شایعه درست نکنید. اگه میشه بهمون ثابت کنید.وگرنه ماهم بلدیم حرف بزنیم.

 • ناشناس هستم مهر ۲۲, ۱۳۹۹

  هوادارای عزیز در زمانی نامشخص خواهید فهمید که جناب آقای ابراهیم زاده متاهل هستند
  اما بنا به دلایلی ازدواج خود را از دیگران پنهان کرده اند

 • دخی محسنی آذر ۱, ۱۳۹۹

  برو بابا زن چیه کم مونده با یه دختر بچه بره کنسرت بگه بچمه هه محسن زن نمیگیره خنگ نباشین

 • M.S.H دی ۶, ۱۳۹۹

  دروغ محضه. حتی خودشم استوری گذاشت و گفت که شایعه سازی نکنید. ویس های نزدیک ترین رفقاش مثل محمود گل محمدی و فرید نزدیک بین موجود هست که گفتن اینا همش شایعه اس

 • ناشناس دی ۲۶, ۱۳۹۹

  بابا شما چی میگید محسن هنوزه ازدواج نکرده حتی خودش هم گفته که من قصد ازدواج ندارم و می‌خواهم به خوانندگی ادامه بدم دیگه این چرت پرت از کجا میارین و این عکسای انگوشتره که شما میگید
  یعنی فقط اونا ایکه از دواج می‌کنند انگشتر می‌کنند به دستشون

 • محسنی خرداد ۱۳, ۱۴۰۰

  لطفا این شایعات رو برای اقای ابراهبم زاده درست نکنین ایشون این شایعات رو تکذیب کردند و گفتند که قصد ازدواج ندارند و تا حالا عاشق نشدن و شکست عشقی هم نخوردن در ضمن اگر ازدواجی در کار بود حتما عکسی از خودشون و همسرشون تو اینستا منتشر میکردند چون پنهون کردن ازدواجشون براشون نفعی نداره پس ازدواجی در کار نیست در ضمن اگر کسی تو هر عکسی انگشتر دستش باشه به این معناست که ازدواج کرده؟ نه پس شایعه سازی نکنید