گشتی در ۲ فرودگاه جالب هندوستان: سرزمین شگفتی ها

گشتی در ۲ فرودگاه جالب هندوستان: سرزمین شگفتی ها

هندوستان، سرزمین شگفتی های قاره کهن، سالهاست یکی از مقصدهای گردشگری مهم آسیا بوده و دنیایی از شگفتی های طبیعی و فرهنگی را در اختیار جهانگردان لاکچری گرد تا طبیعت گرد و هنر دوست قرار می دهد. گزارش امروز سرویس گردشگری روزیاتو نگاهی دارد به ۲ فرودگاه جالب هندوستان. یکی فرودگاه کوچین و دیگری فرودگاه چاتراپاتی شیواجی. با فرودگاه گردی امروز ما در سرزمین شگفت انگیز هندوستان همراه باشید.

گشتی در فرودگاه کوچین: نخستین فرودگاه خورشیدی

فرودگاه بین المللی کوچین هند (Cochin International Airport) در شهرستان کوچی، در ایالت کرالا Kerala هند قرار دارد که اگر قصد سفر به هند دارید می تواند اولین مقصد ورودی شما به این کشور باشد. این فرودگاه در منطقه ندوم باساری که ۲۰  کیلومتر تا شهر کوچی فاصله دارد و شمال شرقی این شهرستان است واقع شده و در نهایت با نزدیک به ۱۰۰۰۰ هزار سرمایه گذار از ۳۰ کشور جهان توانست پیشرفت شایانی داشته باشد.

پنل های خورشیدی برای تامین انرژی فرودگاه کوچین هندوستان

در واقع این فرودگاه یکی از بهترین مکان ها برای سرمایه گذاری مردمی بود. فرودگاه کوچین هند هم اکنون، شلوغ ترین و بزرگترین فرودگاه در ایالت کرالا که از سال ۲۰۱۷، حدود ۶۳٫۸۶ درصد از کل مسافران هوائی ایالت کرالا را در اختیار خود دارد و جا به جا می کند. این فرودگاه، چهارمین فرودگاه شلوغ و پرتردد در هند از نظر ترافیک بین المللی و در کل هفتمین فرودگاه پرتردد هند است. در سال ۲۰۱۷، فرودگاه حدود ۱۰٫۲ میلیون مسافر را با مجموع ۶۸۸۹۸ هواپیمای مسافربری جا به جا نمود.

این فرودگاه اساس فرودگاه های پایه برای عملیات های هوایی سریع السیر است که اتفاقا درون شهر هم قرار گرفته است. وسعت این فرودگاه بیشتر از ۶۰۰ هزار متر مربع در این منطقه بوده که در نتیجه از نظر وسعت و بزرگی چهارمین فرودگاه هند محسوب می شود. ترمینال شماره ۳ این فرودگاه، هم چهارمین ترمینال بزرگ و طویل هند است. در تاریخ ۱۸ آگوست ۲۰۱۵، فرودگاه بین المللی کوچین هند اولین فرودگاهی در جهان شد که به طور کامل از انرژی خورشیدی بهره برد و در آن، نیروگاه خورشیدی افتتاح گردید. در تاریخ ۲۶ ژوئیه ۲۰۱۸، این فرودگاه برای انتخاب جایزه قهرمان زمین کاندید شده و بالاترین امتیاز و پاداش را از طرف سازمان زیست محیطی ملل متحد دریافت کرد.

گردشگری هندوستان

سایت فرودگاه کوچی هندوستان

برای آشنایی بهتر و بیشتر با این فرودگاه به سایت اینترنتی آن رجوع کنید.

گشتی در فرودگاه چاتراپاتی شیواجی

علاوه بر کوچین، یکی دیگر از فرودگاه های قابل ملاحظه سرزمین شگفتی های آسیا، فرودگاه چاتراپاتی شیواجی است. ه برخی از مسافرینی که به هند سفر می کنند، مقصد خود را به سمت این فرودگاه تنظیم می کنند تا بتوانند شاید برای چندمین بار از این فرودگاه بازدید کنند.

فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی در شهر بمبئی قرار گرفته است. بمبئی به عنوان پایتخت مهم تجاری کشور هند، یکی از مهم ترین درگاه های ورود و خروج به پایتخت تمدن رنگارنگ هندی هاست. ایرانی ها این شهر را از قدیم الایام به عنوان یکی از مقصدهای گردشگری و تحصیلی و تجاری خود می شناسند و فیلم پر فروش سلام بمبئی هم در معرفی این شهر زیبا در سال های اخیر موثر بود. در واقع نقش سینما در توسعه گردشگری را نباید فراموش کرد.

حال تصور کنید که این فرودگاه را به عنوان دروازه ی ورود به این شهر چه خصوصیات زیباشناختی و فنی باید داشته باشد. چنین شهری باید یک دروازه ی بسیار باشکوه برای خود داشته باشد و دقیقا هم با همین رویکرد، فرودگاه چاتراپاتی شیواجی دیگر خود به عنوان یک جاذبه ی مجزا برای این شهر محسوب می گردد.

نام قبلی فرودگاه چاتراپاتی شیواجی، فرودگاه سحر بوده و در سال ۱۹۴۲ میلادی تاسیس شده است. دوست دارید تا بدانید که علت این تغییر نام چه بوده است؟ شیواجی در واقع، یکی از امپراطوران مارات ها بوده است و برای هندی ها شخصیتی بسیار قابل احترام محسوب می شود از این رو برای ادای احترام به این شخصیت تاریخی هندی، مسئولان این فرودگاه با دریافت موافقت های لازم، نام این فرودگاه را به نام فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی تغییر داده اند.

گردشگری هندوستان

سایت فرودگاه بین المللی CHATARAPATI SHIVAJI MAHAJI

در سال ۲۰۱۵، این فرودگاه به عنوان سی و پنجمین فرودگاه پرتردد جهان انتخاب شد و در کشور خودش، بعد از فرودگاه بلین المللی دهلی در رده ی دوم فرودگاه های شلوغ قرار گرفته است. فرودگاه چاتراپاتی شیواجی حتی در سالیان اخیر موفق شده است تا جایزه ی بهترین فرودگاه آسیای مرکزی را هم دریافت نماید و از این حیث در رده ی بهترین فرودگاه های قاره ی آسیا و جهان قرار بگیرد.

دکوراسیون فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی

گردشگری هندوستان

طراحی دکوراسیون داخلی جذاب فرودگاه چاتراپی شیواجی هندوستان که الهامی از هنر و فرهنگ هندوها است

الی گشت با برگزاری تورهای مختلف هند، این امکان را برای شما به وجود می آورد تا هم سفری فوق العاده به این کشور داشته باشید و هم به این فرودگاه زیبا و جذاب بروید تا از نزدیک ببیبنید که این فرودگاه چقدر جذاب و دیدنی است. فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی دارای ۲ ترمینال مجزا از یکدیگر است که یکی از آن ها مخصوص پروازهای داخلی و دیگری برای پروازهای خارجی می باشد.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود