«هیولای سیاه»؛ کادیلاک لیموزین جدید و زرهی دونالد ترامپ در سفر به نیویورک

«هیولای سیاه»؛ کادیلاک لیموزین جدید و زرهی دونالد ترامپ در سفر به نیویورک

در حالی که امروز بسیاری انتظار سخنرانی دونالد ترامپ در سازمان ملل و عواقب آن را می کشند، رییس جمهور ایالات متحده از خودرو جدید مخصوص خود رونمایی کرد. بعد از ۱۰ سال خدمت، بالاخره لیموزین کادیلاک قدیمی ریاست جمهوری آمریکا که لقب «هیولا» (The Beast) را داشت به طور رسمی بازنشسته شد و با ورود دونالد ترامپ به شهر نیویورک برای شرکت در مجمع عموی سالیانه سازمان ملل، از خودرو زرهی جدید او رونمایی شد. بر اساس تصاویر منتشر شده، ظاهر این خودرو تفاوت ساده ای نسبت به مدل قبلی دارد و آن را شبیه سدان های مدل Escalade  ساخته اند.

دونالد ترامپ

چیزی که در همین روز اول می توان در مورد این خودرو گفت این است که هیولای سیاه جدید ریاست جمهوری آمریکا بزرگ و بلند است. درست مانند هیولای سابق، این کادیلاک جدید نیز بر اساس پلتفرم وانت های جنرال موتورز و بسیار محکم و با قابلیت های حفاظتی پیشرفته ساخته شده است. وزن آن بین ۱۵.۰۰۰ تا ۲۰.۰۰۰ پوند (۶.۸۰۰ تا ۹.۱۰۰ کیلوگرم) بوده و نمی توان در مورد قابلیت های حفاظتی آن در شرایط کنونی صحبت کرد اما بدون شک از بروزترین تکنولوژی های زرهی در آن استفاده شده است. کار بر روی لیموزین جدید رییس جمهور ایالات متحده از سال ۲۰۱۳ آغاز شد اما جزییات بسیاری در مورد این خودرو سری نگه داشته شده است. این خودرو جدید همانند نسخه قبلی از ترکیب صندلی ۲+۳+۲ برخوردار است.

دونالد ترامپ

از این خودرو به طور خاص و عمده برای انتقال دونالد ترامپ از محل فرود هواپیما یا هلی کوپتر مخصوص ریاست جمهوری تا مقصد او در طول روزهای رسمی خدمت استفاده خواهد شد. خودرو جدید رییس جمهور ایالات متحده برای اولین بار روز یکشنبه در باند فرود هلی کوپتر وال استریت در منهتن رویت شد. برای ساخت این خودرو، دولت ایالات متحده در سال ۲۰۱۴ قراردادی به ارزش ۱۵.۸ میلیون دلار با جنرال موتورز منعقد کرد که شامل ساخت چندین خودرو لیموزین در فازهای سه گانه خواهد بود. ولادیمیر پوتین نیز چند ماه پیش از اولین خودرو وطنی مخصوص رییس جمهور روسیه رونمایی کرده و استفاده از لیموزین های مرسدس بنز مخصوص خود را رها کرد. شی جین پینگ نیز اخیراً لیموزین جدید خود را دریافت کرده و در سفر قبلی خود به آفریقا در ماه گذشته از آن استفاده نمود.

دونالد ترامپ

اما خودرو موسوم به «هیولا» نقش نمادین بیشتری در میان دیگر خودروهای رهبران جهان دارد و بسیاری از علاقمندان حوزه خودرو در سراسر جهان اخبار مربوط به آن را دنبال می کنند. حتی کیم جونگ اون، رهبر جوان کره شمالی، که گفته می شود علاقه زیادی به انواع خودروهای لوکس و مجهز داشته و ناوگانی از این خودروها در اختیار دارد نیز هنگام ملاقات با دونالد ترامپ در سنگاپور، نگاه خاصی به خودرو رییس جمهور ایالات متحده انداخت.

دونالد ترامپ

وی نیز از ناوگانی از خودروهای مرسدس پولمن گارد استفاده می کند که متعلق به سال های ابتدای دهه کنونی هستند. از ویژگی ها و امکانات خارق العاده خودرو جدید رییس جمهور ایالات متحده که طبقه بندی شده نیستند می توان به زره ضخیم آن در انواع مختلف و لایه هایی که می توانند حمله مستقیم را دفع کنند، قابلیت مقاومت در برابر مین و طراحی خاص بدنه برای مقاومت در برابر حملات شبیخونی اشاره کرد که باعث شده وزن و حجم این خودرو به شدت افزایش یابد.

دونالد ترامپ

سیستم تعلیق پیشرفته خودرو مذکور باعث شده که این قلعه متحرک بسیار مطمئن و چابک بوده و در مواقع خطر، راننده بتواند عملیات پیچیده فرار و مانورهای تهاجمی مانند پیچش های J شکل در فضاهای تنگ را به راحتی انجام دهد. یک سیستم سرکوب آتش سوزی در درون خودرو تعبیه شده که باعث می شود حتی در بدترین حوادث و تصادفات نیز سرنشینان دچار سوختگی نشده و در درون یک پیله حفاظت شده زنده بمانند. تایرها با رشته های کولار تقویت شده و امکان پنچر شدن آن ها وجود ندارد و بدین ترتیب لیموزین رییس جمهور ایالات متحده حتی پس از مورد اصابت قرار گرفتن نیز به مسیر خود ادامه خواهد داد.

دونالد ترامپ

اسکلت این خودرو بسیار محکم و تقویت شده است تا بتواند وزن سنگین آن را تحمل نماید. بدنه خودرو نیز نسبت به دنیای بیرون کاملاً عایق بوده و یک سیستم محیطی نظامی به کار رفته در آن باعث می شود که سرنشینان در صورت حملات اتمی، شیمیایی و بیولوژیکی در امان باشند. سیستم رانندگی دید در شب و یک سیستم ارتباطی بسیار پیشرفته که به شبکه بی سیم بسیار امنی متصل است نیز در این خودرو وجود دارد. کیسه های خونی که با گروه خونی دونالد ترامپ همخوانی دارند در درون یخچالی در درون خودرو نگهداری می شوند تا در صورت بروز خونریزی به هر دلیلی، امکان تزریق سریع آن ها وجود داشته باشد.

دونالد ترامپ

از دیگر ویژگی های حفاظتی این خودرو می توان به توانایی تولید دود برای مخفی ماندن، ایجاد زمین لغزنده در پشت سر با استفاده از مواد روغنی، قابلیت انتشار گاز اشک آور و حتی انتقال شوک الکتریکی از طریق دستگیرها درها اشاره کرد. البته به عنوان آخرین سپر دفاعی، نیروهای امنیتی با سلاح های سبک در خودرو حضور دارند تا در صورت لزوم از رییس جمهور محافظت نمایند. ویدیویی از خودرو جدید دونالد ترامپ را می توانید در این لینک مشاهده نمایید.

ماشین فرانکشتاین؛ خودرو ضد گلوله، ضد بمب و غیر قابل پنچر شدن ولادیمیر پوتین

بولینگر بی ۱: اولین خودرو برقی آفرود تماماً آمریکایی با قابلیت های وانت و لندروور

با سریع ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۸ آشنا شوید

منبع: thedrive
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود