۸ منطقه در ایران که پاییز بی‌نظیری دارند [رپورتاژ آگهی]

۸ منطقه در ایران که پاییز بی‌نظیری دارند [رپورتاژ آگهی]

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

خیلی‌ها فکر می‌کنند سفر به بهار و تابستان و روزهای بلندشان ختم می‌شود، هم مدرسه‌ها تعطیل است و هم از برف و باران خبری نیست. ولی سفر برای عده‌ای دیگر در پاییز هزار رنگ خلاصه می‌شود، موقعی که هم هوا مطلوب‌تر است و هم از شلوغی تابستان خبری نیست. در ایران جاهای زیادی هست که در پاییز، چهره بی‌نظیری به خود می‌گیرند و باید پاییزشان را حتما دید.

قشم

پاییز که بیاید فصل سفر به جنوب هم شروع می‌شود. جنوب ایران خودش وسیع است و جاهای زیادی برای دیدن دارد، ولی پیشنهاد ما رفتن به یکی از جزیره‌های خلیج فارس است، جایی مثل قشم یا هرمز و هنگام. قشم، جزیره‌ شگفتی‌های ایران است و دلایل زیادی باعث سفر به آن می‌شود، وجود جاذبه‌هایی مثل چاهکوه، دره ستارگان، جنگل حرا، دره تندیس‌ها و تماشای چیزهایی که فقط می‌شود اینجا پیدایشان کرد، مثل دریای ناب خلیج فارس و تنوع گیاهی و جانوری.

اگر به دنبال رزرو هتل در قشم هستید، به صفحه رزرو هتل های قشم بروید.

جاده اسالم به خلخال

پاییز در برگ ریزان و رنگ‌های متفاوت درخت‌ها معنا پیدا می‌کند و آدم دلش می‌خواهد جایی برود که بتواند همه اینها را ببیند. جاده اسالم به خلخال که به گفته بسیاری یکی از رویایی‌ترین جاده‌های ایران است، جایی‌ست که هرچه قدر که بخواهیم می‌توانیم رنگ زرد و قرمز و نارنجی درخت‌ها را ببینیم.

اسالم یکی از شهرستان‌‌های استان گیلان و خلخال یکی از شهرستان‌های استان اردبیل است و جاده توریستی اسالم خلخال این دو استان را به هم متصل می‌کند. این جاده ترکیبی‌ست از زیبایی‌های شگفت‌انگیز جنگل و دشت و چشمه و آبشار و گلزار. این مسیر روستاهای زیبای زیادی دارد مثل روستاهای لاکتاشون، اندبیل و کیاره.

جنگل ناهارخوران

پاییز ایران
جنگل ناهارخوران

برای خیلی‌ها پاییز یعنی جنگل ناهارخوران گرگان. پاییز که از راه برسد شلوغی روزهای طولانی تابستان در ناهارخوران کمرنگ شده  و همه جا مثل مداد رنگی پر از رنگ می‎‌شود. ناهارخوران، جنگل چندهزارساله‌ای‌ست و با گرگان فاصله چندانی ندارد. کافی‌ست از گرگان ۷ کیلومتر به سمت جنوب بروید، در جاده ناهارخوران برانید، اگر دلتان خواست به  پارک جنگلی و بکر النگ دره که در مسیرتان است سری بزنید، در رستوران باباطاهر که بهترین رستوران بلوار ناهارخوران است غذایی بر بدن بزنید و بعدش به جنگل‌های ناهارخوران برسید.

جنگل الیمستان

جنگل الیمستان، جنگل بکری‌ست که در کیلومتر ۲۰ جاده هراز به آن می‌رسید. مسیر رسیدن به این جنگل پرپیچ و خم است و دشت‌های پرگل و خود جنگل که مه‌ای بیشتر وقت‌ها آن را گرفته، از جاذبه‌های الیمستان به حساب می‌آید.

جنگل الیمستان

برای رسیدن به الیمستان وارد جاده‌ای که در کیلومتر ۲۰ جاده هراز از سمت آمل قرار دارد، بشوید. تابوی امام زاده لهاش یا امام زاده قاسم را دراین جاده می‌بینید. وارد این مسیر بشوید، کمی بعد به یک دوراهی می‌رسید که جاده سمت چپی، جاده‌ای به طول ۷ کیلومتر و آسفالت با پیچ و خم‌های زیاد است. بعد به روستای لهاش می‌رسید. از روستای لهاش حدود ۵ کیلومتر، جاده خاکی‌ای را که وجود دارد بروید تا به روستای الیمستان برسید.

مرداب هسل

جاهایی هست که هم بکرند و هم زیبا و مرداب هسل یکی از آنهاست. مرداب هسل مثل مداد رنگی می‌ماند و در هر فصلی به یک رنگ در می‌آید. هسل یعنی آبگیر فصلی و پاییز که برسد، مردابی رنگارنگ را می‌بینید که به رنگ سبز، نارنجی و قرمز درآمده و برگ‌هایی که در حاشیه‌اش ریخته، زیبایی‌اش را جادویی کرده است.

مرداب هسل در جاده چالوس و کنار روستای طلاجو(تلاجو) قرار گرفته. در ۱۰ کیلومتری جنوب غربی چالوس و ۱۵کیلومتری مرزن آباد می‌رسید به روستای تلاجو و روستا را که بروید وارد جنگل مشل موزی یا محمدآباد می‌شوید و ۳۰ دقیقه بعد کنار مردابید.

جاده چمستان به نور

شاید دلتان بخواهد بودن در کنار دریاچه‌ای را هم در پاییز تجربه کنید. ایران، دریاچه‌های زیادی دارد، اما یکی از قشنگ‌ترین‌های دریاچه‌ها، دریاچه سد الیمالات است که در دل جنگل قرار دارد، در ۸ کیلومتری نور در مسیر جاده نور ـ چمستان. فاصله این دریاچه از جاده اصلی نور به چمستان حدود ۳ کیلومتر است.

روستای برغان

اگر ساکن تهرانید و دلتان نمی‌خواهد از تهران زیاد دور شوید، باید بگوییم پاییز روستاهای اطراف تهران هم قشنگ است و یکی از این روستاها، برغان. برغان، در ۱۰ کیلومتری کرج واقع شده و هم جنگل دارد و هم رودخانه. برغان را به آلوهایش هم می‌شناسند و پاییز که بیاید جنگل این منطقه را برگ‌های زرد و نارنجی درخت‌ها فرش می‌کند. برای رفتن به برغان بعد از پل اتوبان تهران – قزوین و گذشتن از کردان باید وارد جاده کردان -برغان بشوید.

برای رزرو هتل در تهران به صفحه رزرو هتل های تهران بروید.

کویر نایبند

کویر نایبند

پاییز، فصل رفتن به کویر هم هست، چون دیگر، نه از گرمای کشنده هوا خبری هست و نه هنوز سرمای استخوان سوز شب‌های کویر شروع شده. پیشنهاد ما رفتن به روستای نایبند است. به این روستا به خاطر خانه‌های پلکانی‌اش ماسوله کویر هم می‌گویند و از آنجا که طبیعتش دیدنی است برای سفر در پاییز هم بکر است و هم دیدنی.

نایبند در ۲۲۵ کیلومتری جنوب طبس، در دامنه کوهستان و مشرف بر کویر لوت و با نزدیکترین فاصله از شهر دیهوک قرار گرفته و اگر از سمت جنوب به خراسان می‌روید، حیف است که سفرتان بدون دیدن نایبند تمام شود. آنچه نایبند را حیرت‌انگیز می‌کند سرسبزی آن در دل کویر است. کشتزارهای گندم و جو، نخلستان‌ها و باغ‌های میوه که به صورت پلکانی، قرار گرفته‌اند، نایبند را با وجود کویری بودنش دیدنی‌تر کرده‌اند.

این مطلب توسط اسنپ تریپ نوشته شده است. اسنپ تریپ رزرو آنلاین هتل و بلیط هواپیما ست و می‌خواهد سفر رفتن را نه تنها برای طبقه‌ای خاص که برای همه ممکن کند.

بدون نظر

ورود