یادگیری مداوم و پی در پی چه اهمیتی در زندگی  ما دارد؟

یادگیری مداوم و پی در پی چه اهمیتی در زندگی  ما دارد؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

یادگیری مداوم و پی در پی و همچنین آموختن مهارت های زندگی از اصول مهم رسیدن به موفقیت و سعادت است.

تصمیم به یادگیری و کسب مهارت های زندگی بطور مداوم و همیشگی از زمانی آغاز می شود که انسان به دانسته ها و علم اندک خود پی برده و با هربار یادگیری و کسب دانش، پیشرفت در زندگی شخصی و اجتماعی خود را احساس می کند.

اگر انسان پیشرفت زندگی خود را احساس کرد، یادگیری مداوم و پی در پی نیز برای او همواره با اهمیت خواهد بود.

بسیاری از افراد و حتی خود ما، مطالعه، آموختن و کسب مهارت های زندگی را پس از پایان تحصیلات کنار می گذاریم.

اما آیا علت آن چیست؟

یکی از دلایل آن این است که انسان ذهن خود را پر از افکار منفی می کند. افکاری که وی را از تلاش برای یادگیری هرچه بیشتر باز می دارد.

به عنوان مثال فکر میکنند که چندین سال تحصیل اجباری، همراه با برنامه گرفتن، پیروی کردن و حتی تغییر نحوه ی تفکر آنها بوده است. پس طبیعیست که با این افکار خاطرات شیرین دوران تحصیل برای بسیاری از افراد، ناخوشایند خواهد بود.

انسان ها اصلا دوست ندارند که تفکراتشان توسط کتاب های درسی و آموزشی و همچنین معلمان و اساتیدشان تغییر کند. پس در طول تحصیل اصلا احساس خوبی نخواهند داشت. به همین دلیل سال ها انتظار می کشند تا اولین روز فارغ التحصیلی را جشن بگیرند. آنها روز فارغ التحصیلی را اولین روز آزادی خود می بینند.

اما بنظر شما برای افرادی که دست از مطالعه و آموختن برمی دارند چه اتفاقی خواهد افتاد. متاسفانه این افراد بیشتر از هر شخص دیگری در معرض بردگی فکری قرار می گیرند. زیرا افکار آنها توسط اطرافیانشان مانند همسایه ها، سخنرانان تلویزیون و تبلیغات دروغین تغییر خواهد یافت.

آن ها برده ی کسانی خواهند شد که فکر می کنند اطلاعات بیشتری از خوشان دارند. درحالی که روز فارغ التحصیلی آنها می تواند آغاز کسب آموزش ها و مهارت های زندگی و کاری باشد.

آموزش هایی که با اراده و تصمیم خود و انگیزه های مثبت شخصی هستند، نه اجبار محیط و اطرافیان. طبیعتا اینگونه آموزش ها منجر به حصول نتایج واقعی و مثبت خواهد شد. نتایجی مطلوب که فرد می تواند از طریق آن ها حتی میزان درآمد خود را تعیین کند.

یادگیری مداوم و پی در پی چه اهمیتی در زندگی  ما دارد؟

مارک تواین می گوید:

“هرگز اجازه ندهید تحصیلات دانشگاهی، مانع یادگیری آموزش های واقعی مهارت های زندگی شود. هر روز باید به دنبال یادگیری مطالب جدید باشید، تا از لحاظ فکری و احساسی رشد کنید.”

همچنین آبراهام لینکلن می گوید:

“من ارزشی برای اشخاصی که امروزشان نسبت به دیروزشان تفاوتی نداشته و بر میزان دانششان افزوده نشده قائل نیستم.”

دقیقا هدف ما از ارائه این مطلب همین موضوع بود. ایده ای یا اقدامی که منجر به پیشرفت ما شود. با یادگیری مداوم و مستمر در زندگی، می توانید نسبت به دیروز پیشرفت کرده و شخصی بهتر و موفق تر باشید. پس از گذشت مدت زمانی متوجه خواهید شد که به شخصی تبدیل شده اید که حتی تصورش را نمی کردید.

این مطلب با حمایت وب سایت آموزشی فن تریکس تهیه شده است.

همه ما دوست داریم در کمترین زمان ممکن، بهترین کیفیت آموزش را تجربه کرده و کارهای روزمره خود را با کمترین هزینه ی ممکن انجام دهیم. با این کار می توان هزینه های زندگی را نیز تا حد زیادی کاهش داد. اما باوجود تعداد اندک وب سایت و منابع آموزشی فارسی زبان و همچنین نواقص بسیار زیاد مطالب موجود در فضای وب، این کار کمی دشوار به نظر می رسد. به همین دلیل تلاش برای فراهم کردن فرصتی برای آموزش همگانی و سریع برای کلیه اقشار جامعه، یکی از دغدغه های گروه فن تریکس بوده است. گردآوری و تولید محتوای آموزشی از برترین منابع روز دنیا در زمینه های مختلف نیز یکی از مهمترین اقدامات انجام شده توسط گروه فن تریکس است.

فن تریکس در مهر ماه سال ۱۳۹۶ شروع به کار کرد تا یکی از کاملترین و با کیفیت ترین محتوای آموزشی را برای شما فراهم کرده تا بتوانید با مراجعه سریع و راحت، بهترین کیفیت آموزش، مقالات، دانستنی ها، ترفند ها، راهنمای خرید و نقد و بررسی ها را تجربه کنید.

فن تریکس سعی دارد مطالبی را برای مخاطبین خود گردآوری کند که قبل از آن در هیچ وب سایت فارسی زبان دیگری ارائه نشده و یا به طور صحیح، کامل و واضح آموزش داده نشده است. به همین دلیل شما عزیزان می توانید با مراجعه به فن تریکس از جدیدترین، کاملترین و صحیح ترین مطالب و ترفند های آموزشی در زمینه های متفاوت، به طور رایگان بهره برده و در کارهای روزمره خود به کار ببرید.

پس با مجله آموزشی فن تریکس یاد بگیرید و خودتان براحتی کارهایتان را انجام دهید.

جهت اطلاع از آخرین مقالات فن تریکس و همچنین دسترسی سریع به مطالب آموزشی کوتاه و متنوع به کانال فن تریکسبپیوندید.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود