فاجعه در کینگ پاور؛ مرگ مالک باشگاه لسترسیتی و ملکه زیبایی تایلند در سانحه سقوط هلی‌کوپتر

فاجعه در کینگ پاور؛ مرگ مالک باشگاه لسترسیتی و ملکه زیبایی تایلند در سانحه سقوط هلی‌کوپتر

شب گذشته هلی کوپتر متعلق به ویچای سریواداناپرابها، مالک تایلندی باشگاه لسترسیتی تنها چند متر آنطرف تر از ورزشگاه کینگ پاور، استادیوم خانگی تیم لسترسیتی، پس از سقوط با زمین برخورد کرد. این حادثه لحظاتی پس از بلند شدن این هلی کوپتر از زمین مسابقه بدنبال اتمام بازی بین تیم های لستر و وستهم که با نتیجه یک بر یک به اتمام رسید اتفاق افتاد. به گفته شاهدان، این هلی کوپتر آگوستا وستلند AW-169 بعد از بلند شدن با مشکل موتور مواجه شده و بلافاصله کنترل آن از دست خلبان خارج شد.در ابتدا گفته می شد که وی در داخل هلی کوپتر بوده و به گفته کارشناس شبکه BT Sports که در درون استادیوم مشغول تماشای بازی بوده، مالک باشگاه لسترسیتی سوار هلی کوپتر شده بود. اما لحظاتی قبل خبر رسید که ویچای سریواداناپرابها و دستیارش، همراه با دو خلبان و شخصی دیگر که ملکه زیبایی تایلند بوده در این سانحه دلخراش جانشان را از دست داده اند.

سقوط هلی کوپتر مالک باشگاه لسترسیتی

آقای سریواداناپرابها ثروت میلیارد دلاری خود را از طریق خرده فروشی در تایلند بدست آورده و می توان فروشگاه های کینگ پاور او را در تمامی فرودگاه های آسیا یافت. صدای انفجار ناشی از سقوط هلی کوپتر در داخل استودیوی شبکه BT Sports نیز شنیده می شد و گفته می شود که کاسپر اشمایکل، دروازه بان تیم لسترسیتی شاهد سقوط هلی کوپتر حامل مالک باشگاه بوده و پس از این حادثه شروع به گریه کرده است.

سانحه سقوط هواپیمای مالک باشگاه لسترسیتی

همسر و دختر مالک تایلندی باشگاه لسترسیتی

پلیس و آمبولانس های متعددی که در اطراف هلی کوپتر شعله ور جمع شده بودند نتوانسته اند اطلاعات بیشتری در این مورد ارایه دهند و در آن زمان کسی نمی دانست که سرنشینان هلی کوپتر دقیقاً چه کسانی بوده اند.

بیشتر بخوانید: کولیندا گرابار کیتاروویچ ؛ رییس جمهور، زبانشناس و فوتبالدوست کرواتی که محبوب جهانیان شد

سقوط هلی کوپتر مالک باشگاه لسترسیتی

این حادثه در حدود ساعت ۸:۳۰ شب روز شنبه تنها مدت کوتاهی پس از پایان بازی به وقوع پیوست و برخی از تماشاگران نیز شاهد این واقعه فاجعه بار بودند. این هلی کوپتر دو میلیون دلاری تنها لحظاتی پس از بلند شدن از وسط زمین بازی، کمی آنطرف تر با زمین برخورد کرد و به سرعت آتش گرفت. پیتر شیلتون، ستاره سابق تیم ملی انگلیس و همسرش نیز گفته اند که شاهد این فاجعه مرگبار بوده اند. علاوه بر سرنشینان هلی کوپتر، ممکن است چندین نفر دیگر نیز به دلیل برخورد آن با تعدادی خودرو که خارج از استادیوم پارک شده بوده و متعلق به تماشاگران بود جزو کشته شدگان باشند که به دلیل آتش سوزی ایجاد شده هنوز کسی شناسایی نشده است.

سقوط هلی کوپتر مالک باشگاه لسترسیتی

آقای سریواداناپرابها و همراهانش همواره از وسط زمین کینگ پاور و با هلی کوپتر به بیرون از استادیوم منتقل می شدند و این موضوع به امری عادی برای تماشاگرانی که به دیدن مسابقات خانگی تیم لستر سیتی می آمدند تبدیل شده بود. بازیکنان سابق و فعلی تیم لسترسیتی پس از اتمام بازی و باخبر شدن از این ماجرا همگی در پیام هایی توییتری تاسف خود را از این واقعه اعلام کرده و گفته اند که امیدوارند رییس باشگاه در میان کشته شدگان نباشد، اما با خبر کشته شدن او و دستیارش، باشگاه لستر سیتی در شوکی بزرگ تر از قبل فرو رفته است. در ابتدا گفته می شد که آقای سریواداناپرابها و پسرش سوار هلی کوپتر شده و احتمالاً جزو کشته شدگان باشند اما این خبر تایید نشده بود.

سقوط هلی کوپتر مالک باشگاه لسترسیتی

باشگاه لسترسیتی در سال ۲۰۱۰ توسط سریواداناپرابها خریداری شد و در اتفاقی تاریخی در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۶ به عنوان قهرمانی لیگ برتر انگلیس در اولین سال حضور خود در سطح اول فوتبال انگلستان دست یافت. آقای سریواداناپرابها پس از قهرمانی به هر یکی از بازیکنان و اعضای تیمش یک خودرو بی ام دبلیو i8 که ۱۰۰.۰۰۰ قیمت داشت هدیه داد.

سانحه سقوط هواپیمای مالک باشگاه لسترسیتی

طرفداران باشگاه لسترسیتی در حال سوگواری

بیشتر بخوانید: ورزشگاه خانگی تیم فوتبال تاتنهام هاتسپر ؛ یک شاهکار مهندسی با زمینی قابل جمع شدن

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود