فانتزی‌های رابطه جنسی شما چه رازهایی در مورد شخصیت واقعیتان را برملا می‌کند؟

فانتزی‌های رابطه جنسی شما چه رازهایی در مورد شخصیت واقعیتان را برملا می‌کند؟

همه ما در طول شبانه‌روز رویاپردازی می‌کنیم، از دیدن خود روی شن‌های طلایی سواحل گرمسیری گرفته تا پاسخ دندان‌شکن دادن به کسی که اعصابمان را خورد کرده. فانتزی‌های زندگی حتی اگر هرگز عملی نشوند هم تاثیر مثبتی در برطرف کردن استرس دارند و می‌توانند فرد را به سمت تغییرات مثبت سوق دهند.

فانتزی‌های افراد در مورد رابطه جنسی نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ این رویاها برداشتی کلی از شخصیت واقعی افراد را نمایان می‌کنند.

اغلب مردم این طور تصور می‌کنند که رویاپردازی در مورد رابطه جنسی فقط موجب تحریک انسان می‌شود اما جالب است بدانید ماجراجویی‌های جنسی و رویاها و علاقه‌مندی‌هایی که فرد در این رابطه دارد از رازهای زیادی در مورد هویت او و جهان پیرامونش پرده بر می‌دارد.

«جاستین لهمیلر»، روانشناس اجتماعی و محقق موسسه کینزی، بزرگ‌ترین و جامع‌ترین مطالعه در نوع خود در این رابطه را صورت داده است.

او از بیش از ۴ هزار شهروند آمریکایی در خلال سنین ۱۸ تا ۸۷ ساله در رده‌های شغلی، جنسیت، وضعیت تاهل، مذهب و دیدگاه سیاسی متفاوت خواست تا در مورد فانتزی‌های رابطه جنسی خود صحبت کنند.

نتیجه این بررسی و تحقیق علمی در کتابی با عنوان «به من بگو چه می‌خواهی: علم تمایلات جنسی چگونه می‌تواند به بهبود رابطه جنسی شما کمک کند؟» به طور کامل توضیح داده شده است. در این کتاب دیدگاه‌های بسیار متنوعی در مورد رابطه جنسی وجود دارد که اغلب مردم از بیان آن خودداری می‌کنند و همیشه آن را در گوشه ذهنشان پنهان نگه می‌دارند.

برای اینکه با گوشه‌ای از این دیدگاه‌ها و نتایج بررسی موردبحث آشنا شوید در ادامه با روزیاتو همراه باشید.

فانتزی‌های رابطه جنسی شما چه رازهایی در مورد شخصیت واقعیتان را برملا می‌کند؟

ما بیشتر از آنچه تصور می‌کنیم شبیه همدیگر هستیم

با اینکه فانتزی  افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است اما لهمیلر ثابت کرده که همه آنها در سه دسته‌ی کلی قابل طبقه‌بندی هستند:

 • رابطه جنسی گروهی
 • BDSM: بردگی، سلطه‌گری، تسلیم، آزارخواهی، سادو مازوخیسم …
  بی‌دی‌اس‌ام به رفتارهای سادیستی (دگرآزاری) و مازوخیستی (آزارخواهی) می‌گویند که طی آن یک‌نفر با علایق سادیستی (Dom/سلطه‌گر) با یک‌نفر که علایق مازوخیستی دارد (Sub/سلطه‌پذیر) قرار می‌گذارند که در طول رابطه، فرد سلطه گر سلطه پذیر را مورد تحقیر و آزار جسمی و روانی قرار دهد. این رابطه‌ای کاملاً توافقی است.
 • تجربه جدید / ماجراجویانه

با توجه به این سه دسته‌بندی، افرادی که خواهان رابطه جنسی سه نفره، بردگی و سلطه‌گری و  پوزیشن‌های جدید در مکان‌های جدید هستند بیشتر از بقیه عمومیت داشتند.

شاید برایتان عجیب باشد، اما تفاوت ویژه‌ای بین فانتزی زنان و مردان وجود نداشت. به گفته لهمیر تقریبا بیشتر فانتزی‌هایی که تا پیش از این تصور می‌شد کاملا مردانه هستند (همانند رابطه گروهی) را زنان نیز داشتند.

البته تفاوت‌هایی هم بین آنها وجود داشت. بر اساس این تحقیق مشخص شده زنان بیشتر در مورد تجربه‌های جنسی مشابه و بی‌دی‌اس‌ام رویاپردازی می‌کنند. این در حالیست که فانتزی بیشتر مردان حول محور تغییرات جنسی همچون لباس‌های مبدل پوشیدن و افکاری که تابو هستند، می‌چرخد.

زنان بیشتر روی محلی که رابطه انجام می‌شود حساسیت دارند این در حالیست که مردان تمرکزشان را روی فردی می‌گذارند که با او رابطه جنسی دارند.

ستاره برنامه ممکن است شما را متعجب کند

دکتر لهمیلر با استناد به نتیجه تحقیقاتی که صورت داده گفته: «باور کنید یا خیر، تنها کسی که در رویاهای جنسی افراد ظاهر می‌شود، شریک عاطفی کنونی آنهاست.»

مردم بسیار کمتر از آنچه تصور می‌شود به تصاویر و ستاره‌های پورن فکر یا در مورد آنها خیال‌پردازی می‌کنند و عمده‌ی فانتزی آنها را عشقشان تشکیل می‌دهد.

دلیل این امر می‌تواند برای این باشد که رویاها و فانتزی‌های ما برای برآورده شدن نیازهایمان، همچون نیاز به دوست داشته شدن، تحسین شدن و شایستگی رابطه جنسی شکل می‌گیرند. وقتی شریک جنسی در رویاهای فرد یک غریبه یا هنرپیشه باشد، فرد به هیچ عنوان نمی‌توانند چنین احساسات عمیقی را تجربه کند. به همین خاطر، بیشتر مردم فانتزی‌های جنسی خود را با شریک عاطفیشان رقم می‌زنند. شخصی که فرد عاشق اوست به خوبی می‌تواند آنچه را که در لحظه نیاز دارد برای او برآورده کند.

شخصیت شما تعیین کننده فانتزی‌هایتان هستند

دکتر لهمیلر همچنین در بخشی دیگر از کتاب خود نوشته: «به صورت کلی، رویاپردازی‌های ما نشان دهنده شخصیت واقعی ماست. همچنین به نظر می‌رسد به گونه‌ای طراحی شده که نیازهای روانی خاص ما را نمایش دهند.»

رابطه جنسی

در نتیجه تحقیقات دکتر لهمیلر مشخص شده افرادی که از چند شخصیت متفاوت برخوردار هستند، در مورد مسایلی که کاملا با هم فرق دارند رویاپردازی می‌کنند. به طور مثال، کسانی که برونگرا هستند اغلب به داشتن رابطه جنسی گروهی گرایش دارند. دلیل این امر نیز این است که آنها با افراد متعددی در ارتباط هستند.

کسانی که نگران خوب بودن بقیه هستند، بسیار کمتر به رابطه‌های جنسی خشن، سادیستی و بی‌احساس تمایل نشان می‌دهند. به این خاطر که این افراد به هیچ عنوان دوست ندارند به طرف مقابل خود آسیبی برسانند و ترجیح می‌دهند در تمام طول رابطه هر دو طرف در رضایت کامل قرار داشته باشند.

اگر انسان ریزبین و نکته‌سنجی در زندگی روزانه خود هستید، احتمالا به محلی که قرار است رابطه جنسی صورت بگیرد اهمیت زیادی می‌دهید.

اگر فردی هستید که نمی‌تواند به خوبی با استرس‌های خود کنار بیاید، احتمالا رویاهای رابطه جنسی شما نیز عاری از هیجان‌طلبی و ماجراجویی‌ خواهد بود و دوست ندارید مسایل جدید را امتحان کنید.

همچنین، دکتر لهمیلر ثابت کرده که «خودِ» فرد در رویاهایش با «خود واقعی» او متفاوت است: فانتزی و رویاپردازی این امکان را برای افراد مهیا می‌کند تا مسایلی در مورد خود که برایشان خوشایند نیست را تغییر دهند.

اغلب مردم در رویاهایشان سن، فرم بدن، ظاهر اندام‌های تناسلی، شخصیت خود یا همه این موارد را تغییر می‌دهند.

به طور مثال، افراد درونگرا در فانتزی‌های جنسی اغلب خود را فردی برون‌گرا تصور می‌کنند. یا مثلا کسانی که بسیار عصبی و بی‌قرار هستند، در رویاهایشان کاملا معتمد به نفس و آرام ظاهر می‌شوند.

تنها گروهی که کمترین تفاوت بین رابطه جنسی واقعی و فانتزی آنها وجود دارد، انسان‌های سخت‌گیر و وسواسی هستند.

رابطه جنسی

از رویا تا واقعیت؟

آیا شما می‌توانید رویاهای جنسی خود را با همسرتان در میان بگذارید؟ بستگی دارد. صحبت کردن در مورد فانتزی‌های جنسی بدون شک به بهبود رابطه جنسی بین زوجین کمک خواهد کرد.

اما در این کار باید با احتیاط رفتار کنید. به گفته دکتر لهمیلر، از فانتزی‌های ساده و قابل هضم شروع کنید و رویاهای عجیب یا موضوعاتی که تابو هستند را برای زمانی بگذارید که مطمئن شوید شریک عاطفی شما توانایی درک آنها را دارد.

توصیه آخر اینکه، پیش از برداشتن اولین قدم برای تبدیل رویاها به واقعیت همه جوانب و اثرات منفی و مثبت آن را در زندگی فردی خود بررسی کنید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۵ نظر

ورود

 • سعید آبان ۱۴, ۱۳۹۷

  والا ما که خودمون و تمام بر و بچه‌ها فانتزی جنسیمون با کساییه که نمیتونیم باهاشون رابطه برقرار کنیم نه اون چیزی که نویسنده گفته.

 • علی آبان ۱۷, ۱۳۹۷

  جالب می شد نویسنده یا مترجم (یا هر چی ) در باره فانتزی‌های رابطه جنسی خودش بیشتر توضیح می داد … ظاهرا کل تیم روزیاتو در لاس وگاس ساکنند و از اونجا واسه ملت ترجمه های بسیار مفید و متناسب با فضای اجتماعی ایران را انجام می دهند.

 • حمید،ضا فلاحی دی ۱۹, ۱۳۹۷

  میخواستم بدونم کتابی که از جاستین لهمیر با عنوان بمن بگو چه میخواهی قسمنهایی از اون رو گذاشتین از کجا میتونم تهیه کنم لطفا راهنمایی کنید

 • مصطفی بهمن ۲, ۱۴۰۰

  این مزخرفات چیه نوشتید
  انقد علنی و وقیحانه از تابوهای این چنینی صحبت میکنید؟!
  از رابطه گروهی میگید!!!
  هر بهونه و اسمی روش بذارید خجالت آور