آموزش تصویری جمع کردن چادر مسافرتی

آموزش تصویری جمع کردن چادر مسافرتی

در این روزهای سرد پاییزی برای اینکه بتوان چندین ساعت را در دل طبیعت سپری کرد باید چادر مسافرتی داشت. به این خاطر که هوا سرد است و ممکن است بادهای شددی شروع به وزیدن کنند. همچنین هر آن احتمال بارش باران وجود دارد و برای اینکه خیس نشوید بهتر است داخل چادر بروید.

چادرهای فنری نصب بسیار راحتی دارند. آنها را از کیسه مخصوص در می‌آورید، با چهار میله میخ مانند، چهار طرف آن را در زمین محکم می‌کنید و تمام. به همین سادگی چادر مسافرتی نصب می‌شود. اما دقیقا برعکس، جمع کردن چادر مسافرتی فنری به هیچ وجه آسان نیست. ممکن است هر بار که آن را باز می‌کنید حتی ساعت‌ها طول بکشد که بتوانید دوباره جمعش کنید.

به همین خاطر، در  ادامه این مطلب، روش جمع کردن چادر مسافرتی فنری را به صورت تصویری آموزش داده‌ایم تا یک بار برای همیشه یاد بگیرید و دردسرهای پایان سفر یا کمپ را تمام کنید.

برای این منظور در ادامه همراهمان باشید.

جمع کردن چادر مسافرتی
زیپ درب چادر را باز کنید. ضلع پشت در را به داخل فشار دهید تا چادر کتابی شود.
دو دست را زیر قسمتی که چادر دو رنگ شده قرار دهید. چادر را ۹۰ درجه به جلو خم کنید. دو دست را به هم نزدیک کنید. بعد از نزدیک کردن دو دست دو لبه ی چادر را با یک دست بگیرید.
نوک چادر را با یک دست بگیرید و به داخل بکشید. با دست فنرهای چادر را به طرف پایین فشار دهید تا چادر به حالت دایره کامل شود.
در مرحله آخر چادر که جمع شد، آن را بین دو پا قرار دهید و کیف را روی سر چادر بکشید.

دانستنی‌های لازم در مورد انتخاب چادر مسافرتی مناسب

  • سهولت نصب: چادری انتخاب کنید که در سریع ترین زمان باز و نصب شود.
  • ظرفیت چادر: برای خانواده های ۲ تا ۴ نفره باید چادر با ظرفیت ۸ نفره انتخاب کنید.
  • ارتفاع چادر: چادرهایی با ارتفاع حداقل ۱۷۰ سانتی متر را انتخاب کنید.
  • جنس چادر:  جنس پارچه چادر باید از نفوذ باران به داخل جلوگیری کند و حالت ضد آب داشته باشد. این فاکتور بسیار مهم در پارچه ها با درجه تراکم مختلف دیده می شود که باعث تفاوت قیمت می شود.

نکته: اگر چادر ضد آب باشد رطوبت از بیرون به داخل نفوذ نمی کند پس هوای حاصل از دم و بازدم داخل چادر نیز به بیرون منتقل نمی شود. در این حالت چادر مرطوب و موجب نارضایتی افراد داخل آن خواهد شد.

منبع: ستاره
یک نظر

ورود

  • تارک آبان ۱۷, ۱۳۹۷

    یادش بخیر چه داستانایی داشتیم اول صبح با اینا…