پیش بینی آینده جهان از نگاه مدیرعامل شرکت مرسدس بنز

نگاهی به آینده خودروسازی، بیمه، پول و آموزش در قرن ۲۱

پیش بینی آینده جهان از نگاه مدیرعامل شرکت مرسدس بنز

آینده جهان حتما تحت الشعاع نانوفناوری، کریپتوکارنسی‌ها، بلاک چین، رایانش ابری، یادگیری ماشینی، هوش مصنوعی و انقلاب فناوری اطلاعات و سفرهای فضایی و تغییر ژرف و شگرف در سبک زندگی دیجیتالی مردمان روزگار ما خواهد بود. چه کسی فکر میکرد هر ۱ واحد بیت کوین ۶ سنتی به ۱۸ هزار دلار برسد و انقلاب دات کام ها در دهه نود میلادی قرن بیستم، از زندگی تا سیاست خارجی و اقتصاد جهانی را تحت تاثیر  بلامنازع خود قرار دهد تا جایی که رییس جمهور آمریکا، ساعات ها در طول روز پشت توییتر نشسته و توییت پراکنی برای میلیاردها کاربر اینترنت کند!

آینده جهان حداقل تا نیمه اول قرن بیست و یکم، از آن افرادی است که خود را مجهز به دانش و سواد اطلاعاتی کنند که الزاما از پشت میز مدرسه و دانشگاه بدست نمی آید. آینده آموزش جهان، قطعا به دنبال راهی خواهد رفت که فنلاندی ها اکنون دنبال کرده اند و آموزش مهارت محور فناورانه را در دستور کار قرار داده اند. فهم آینده حتما دشوار است و شاید برای شناخت آن، باید به سمت منتالیست ها رفت! اما مدیرعامل غول خودروسازی جهان (مرسدس بنز)، پیش بینی جالبی از آینده در مصاحبه خود با رسانه ها کرده که تاملی بر آن خالی از لطف نیست.

دیتر زیچه مدیر عامل شرکت خودروسازی بنز در سخنرانی اخیری که داشت اعلام کرد ۸۰ درصد رفت و آمدهای شهری در آینده حذف خواهد شد.

آینده جهان از نگاه مدیرعامل شرکت مرسدس بنز

 • آینده خودرو: رقیبان ما شرکت‌های تولید خودرو نیستند بلکه شرکتهایی مثل اپل, گوگل و سیسکو هستند. در پنج تا ده سال آینده نرم افزار و اطلاعات همه صنایع را خواهد بلعید.
 • آینده فناوری اطلاعات: شرکت خدماتی اوبر UBER که الآن بزرگترین شرکت تاکسیرانی است صاحب یک ماشین هم نیست و فقط یک نرم افزار است!
 • داستان ایرباس: هم اکنون شرکت ایرباس بزرگترین شرکت هتلداری جهان است بدون داشتن حتی یک هتل ملکی!
 • آینده پزشکی دیجیتالی: شرکت Watson با ارایه نرم افزار تشخیصی خود، با دقت صد در صد به کمک پزشکان در تشخیص انواع سرطان خواهد آمد. نرم افزارهای شبیه ساز ساختار DNA ، شانس موفقیت در لقاح مصنوعی یا IVF را به ۹۹ درصد خواهند رساند.
 • آینده حمل و نقل: تا ۸۰ درصد از رفت و آمدهای شهری حذف خواهند شد و سیستمهای اطلاعاتی جای آنها را خواهند گرفت … بنابراین آلودگی هوا نداریم، تصادف به حداقل خواهد رسید و وقت بیشتری برای تفریح خواهیم داشت.
 • آینده بیمه: به دو دلیل شرکت‌های بیمه به لبه ورشکستگی خواهند رسید، اول بخاطر کاهش فعالیتهای فیزیکی بخصوص در حمل و نقل و دوم پیش بینی بسیار دقیق سیستمهای هوش مصنوعی از آینده، نیاز ما به بیمه را کمتر خواهد کرد.
 • آینده کشاورزی: کشاورزی بدون خاک و مبتنی بر اطلاعات با بهره وری ۹۹ درصدی در مصرف آب ، جای کشاورزی سنتی را خواهد گرفت.
 • آینده پول: پول جای خود را به اطلاعات یا پول دیجیتالی میدهد ، پول دیجیتالی نقشوو پشتوانه ارز را در جهان بازی خواهد کرد.

شاید بتوان گفت تنها کسب و کار فیزیکی که در آینده رشد خواهد کرد ، گردشگری است.

آینده جهان از نگاه مدیرعامل شرکت مرسدس بنز
تریپ ادوایزر برترین سایت گردشگری جهان است با صدها میلیون کاربر
 • آینده اطلاعات: انسانها کارهای خود را به سیستم‌های اطلاعاتی واگذار خواهند کرد و تفریح را برای خود نگه خواهند داشت.
 • آینده وکالت: در آمریکا برای وکلای جوان دیگه کار پیدا نمی شود چون به راحتی و با کمک شرکت IBM شما میتوانید بادقت نود درصد راهنماییی حقوقی بشوید.
 • آینده خودرو: از سال ۲۰۱۸ ماشینهای بدون راننده در خدمت حمل و نقل خواهند بود. این مورد صنایع را در سال‌های آینده دچار مشکل خواهد کرد. فرزند‌ان ما دیگر نیازی به گرفتن گواهینامه رانندگی نخواهند داشت و همینطور دیگر وجود پارکینگها بی معناست. چهره شهرهای آینده با این تغیرات عوض خواهد شد و اخبار وحشتناک رانندگی را دیگرنخواهیم داشت. صنایع خودروسازی ورشکسته خواهند شد . شرکت‌های بیمه هم ضربه بزرگی خواهند خورد و بازار املاک و مستغلات ماهیت خود را از دست خواهند داد.
مرسدس بنز
خودرو بدون راننده گوگل
 • آینده زندگی شهری: شهر ها آلودگی صوتی کمتری خواهند داشت. برق با کمک روشهای نوین تولید ارزان خوهد شد. مشکل آب حل خواهد شد چون عمدتا به مصرف خوردن خواهد رسید. بررسی سلامت افراد ارزان و میتواند از طریق موبایل بررسی شود.
 • آینده چاپ: چاپ سه بعدی بزودی و با سرعت تمام به خدمت طراحان صنتعی خواهد آمد و به سادگی از طریق موبایل. کشور چین در این مورد کار را شروع کرده است. اگر میخواهید وارد دنیای جدید شوید ایده‌ی شما باید با موبایل ارتباط داشته باشد در غیر اینصورت باید آنرا فراموش کنید. ایده هایی که برای قرن بیست .طراحی شدند در قرن ۲۱ محکوم به شکست خواهند بود.
 • آینده  شغل: هفتاد تا هشتاد درصد شغلها تا بیست سال آینده دیگر وجود نخواهند داشت. شغلهای جدید به وجود خواهند آمد ولی معلوم نیست در این مدت کوتاه مقدار آنها کافی باشد.
 • آینده گوشت: گوشت تهیه شده که جایگزین گوشت گاو و گوساله میشود نیاز جامعه را به گرانی تولید گوشت از بین میبرد و همینطور ۳۰ درصد زمین‌های کشاورزی که برای تامین غذای دام مصرف میشود آزاد خواهد شد ودر کنار آن شرکتهای دانش بنیان حشراتی را به بازار خواهند آورد که پروتئین بیشتری را دارا خواهند بود که البته خیلی از مردم انرا دوست ندارند.
آینده آموزش جهان میتواند از ژاپن و کشورهای اسکاندیناوی الگو بگیرد
 • آینده اپلیکیشن ها: هم اکنون یک اپلیکیشن بنام مودیز وجود دارد که احساس شما را نشان میدهد. در سال ۲۰۲۰ اپلیکیشنهای دیگری قادر خواهند بود از طریق آنالیز حالت‌های صورت بگویند که کلام گفته شده دروغ یا راست است! تصور کنید چه اتفاقی برای سیاستمداران خواهد افتاد!!
 •  آینده کریپتوکارنسی: بیت کوین یک پول دیجیتال است که میتواند نقش پشتوانه ارز را در جهان را بازی کند.
 • آینده تحصیلات: در زمینه تحصیلات تا سال ۲۰۲۰ هفتاد درصد مردم دارای موبایل خواهند بود و این بدان معناست که دسترسی به اموزش جهانی خواهند داشت و می‌توانند از موسسه Khan academy استفاده کنند،دسترسی رایگان به آموزش مجانی برای همه کودکان بر قرار خواهد شد همینطور تحصیل در کشورهای پیشرفته.  میتوان با در دسترس قرار دادن اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی بصورت مجانی به کودکان در آفریقا و سایر نقاط جهان آنها را قادر به تکلم به زبان انگلیسی در حد عالی در عرض شش ماه کرد.

به نظر شما آینده زندگی بشر چگونه خواهد بود؟

منبع: GOLDEN AGE
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

 • رسول دی ۵, ۱۳۹۷

  بیشک این مدینه فاضله است البته اگر با یک جنگ جهانی نابود نشود و نکته دیگر صاحب تمامی اینها نظام سرمایه داری خواهد بود و نه دهک های دیگر

  • هادی آبان ۱۸, ۱۴۰۰

   طبق دیدگاه ایشون صنعت گردشگردی رشد خواهد کرد و من خیلی خوشحام که ارز tripedia را دارم.
   tripedia یک ارز گردشگریست . میتونید این ارز را در صرافی پروبیت خریداری کنید