محبوبیت رهبران جهان در اینستاگرام؛ از ترامپ تا نخست وزیر هند

محبوبیت رهبران جهان در اینستاگرام؛ از ترامپ تا نخست وزیر هند

در آخرین گزارش شرکت آمریکایی ارتباطات جهانی «Burson Cohn & Wolf» درباره حضور رهبران و چهره‌های سیاسی جهان در اینستاگرام که اخیرا منتشر شد، به میزان محبوبیت آنها در این شبکه اجتماعی پرداخته شده است.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند با ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دنبال‌کننده (فالور)، یکی از پر طرفدار‌ترین صفحه‌های اینستاگرام را در میان رهبران جهان دارد.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند

شخصیت بعدی پر طرفدار اینستاگرام جوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی با ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دنبال‌کننده است، رقم فالور‌های آقای ویدودو در دو ماهه اخیر دو برابر شده است.

جوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده نیز در میان سه رهبر پر فالور جهان در اینستاگرام است. او در این شبکه اجتماعی ۱۰ میلیون دنبال‌کننده دارد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان با ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار فالور در رتبه بعدی و رانیا عبدالله، ملکه اردن با ۴ میلیون طرفدار پس از پاپ در رتبه پنجم قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: ۸ نفری که دونالد ترامپ در اینستاگرام دنبال می‌کند چه کسانی هستند؟

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان

در آخرین مطالعه صورت گرفته توسط شرکت BCW، صفحات کاربری ۴۲۶ تن از سران دولت‌ها شخصیت‌های سیاسی، وزرا و رهبران جهان با ابزار تحلیل داده فیس‌بوک (CrowdTangle) بررسی شدند.

این حساب‌های کاربری تا یکم اکتبر سال جاری میلادی (۱۰ آذر ماه) در مجموع ۹۸ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر فالور داشته‌اند. در این حساب‌ها طی دوازده ماه ۹۸ هزار و ۳۷۲ مطلب به اشتراک گذاشته شده است.

نوزدهم ماه مه سال ۲۰۱۸ میلادی، عکسی از عروسی سلطنتی شاهزاده هری و مگان مارکل ۵۷۰ هزار لایک، پیغام و اشتراک مجدد داشت. این رقم از دنبال کنندگان حساب کاربری منتشر کننده نیز بیشتر بوده است.

رئیس جمهوری ایالات متحده در زمینه کسب بیشترین «بازخورد» در اینستاگرام در صدر فهرست رهبران و شخصیت‌های فعال در این شبکه اجتماعی قرار دارد.

بیشتر بخوانید: اینستاگرام رییس جمهور چه صفحاتی را فالوو میکند؟

مطالب وی در ۱۲ ماه اخیر بیش از ۲۱۸ میلیون بازخورد یعنی پیام، لایک و بازنشر داشته است.

این رقم بیش از سه برابر بازخوردهای حساب کاربری نخست‌وزیر هند است که فالور‌های بیشتری نسبت به دونالد ترامپ دارد. ۸۰ عکس و ویدئوی منتشر شده در حساب اینستاگرام نارندرا مودی در سال گذشته ۶۹ میلیون بازخورد داشته است.

از سوی دیگر می‌توان گفت که با احتساب میزان کسب لایک، پیغام و انتشار مجدد هر مطلب در اینستاگرام نخست وزیر هند، وی یکی از تاثیرگذارترین شخصیت‌های جهان در این شبکه اجتماعی بوده است.

هر مطلب منتشر شده توسط آقای مودی به طور متوسط ۸۷۳ هزار و ۳۰۲ بازخورد از سوی کاربران داشته است.

بیشتر بخوانید: گشتی در پر بیننده ترین صفحه اینستاگرام ایرانیان

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه نیز در زمینه کسب بازخورد کاربران در رتبه بعدی قرار دارد و عکس‌ها و ویدئوهای وی در اینستاگرام توانتسته نظر ۴۱۱ هزار و ۶۷۳ نفر را به خود جلب کند.

مدیر بخش نوآوری و پژوهش شرکت ارتباطات جهانی BCW می‌گوید که این نتایج حاکی از این است که اینستاگرام به تریبونی برای رهبران جهان برای برقراری ارتباط با مردم و مخاطبان تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید: سلاطین شبکه های اجتماعی؛ با پردرآمدترین سلبریتی های اینستاگرام آشنا شوید

منبع: euronews
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود