ترسناک ترین و بی رحم ترین خاندان‌های داستان سریال «بازی تاج و تخت» کدامند؟

ترسناک ترین و بی رحم ترین خاندان‌های داستان سریال «بازی تاج و تخت» کدامند؟

داستان سریال «بازی تاج و تخت» (Game Of Thrones) ماهیتاً در مورد درگیری خاندان های بزرگ و شناخته شده برای بدست آوردن تخت آهنین (Iron Throne) و کشمکش ها، توطئه و رویارویی های نظامی آن ها در این مسیر است. در میان این همه خاندان ستیزه جو و بیرحم که هر کدام تاریخچه ای دراز در انجام کارهای هولناک و خیانت های مشمئز کننده دارند، وایت واکرها نیز وارد عرصه شده اند که باید پایان لشکرکشی آن ها در شمال وستروس را در فصل هشتم و پایانی سریال دید. با وجود داستان های فرعی، تمرکز اصلی داستان سریال فانتزی-تاریخی «بازی تاج و تخت» بر روی این خاندان ها، تاریخچه آن ها و روابطی که با یکدیگر دارند قرار دارد.

بدون شک شما نیز کم و بیش با این خاندان ها آشنا هستید که هر یک برای بدست آوردن کنترل سریر آهنین تلاش می کنند و برای این که حتی شانسی در این رقابت داشته باشند مجبورند از هر لحاظ خود را تقویت و قدرتمند سازند. اما این تنها قدرت نظامی یا مالی نیست که آن ها را در این عرصه توانمند می سازد زیرا برخی از این خاندان ها گذشته بسیار هولناک و تاریکی دارند و تمایلات و دسیسه هایی در آن ها دیده شده که می توانند بسیار ترسناک باشند. به همین بهانه در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با بدنام ترین و بیرحم ترین خاندان های سریال «بازی تاج و تخت» بر اساس جنایاتی که مرتکب شده اند اشاره کرده و شما را با تاریخچه آن ها آشنا سازیم. توجه داشته باشید که این مطلب به صورت رده بندی بوده و بیرحم ترین و بدترین خاندان رتبه اول را در این فهرست به خود اختصاص خواهد داد.

۱- خاندان تارگرین

خاندان های سریال «بازی تاج و تخت»

شاید بسیاری انتظار داشته باشند که خاندان تارگرین (Targaryen) در رتبه ای پایین تر در این فهرست قرار می گرفت اما ما آن ها را در رتبه اول قرار داده ایم و علتش را نیز در ادامه شرح خواهیم داد. تارگرین ها برای بیش از ۳۰۰ سال بر وستروس حکومت کرده اند و شهرتی ترسناک در این مدت بدست آورده اند. برخی از پادشاهان این خاندان برای مردم خود بسیار ترسناک بوده و دست به جنایات هولناکی زده اند که نمونه آخر آن ها آیریس تارگرین دوم بوده که دشمنان و دوستانش را پس از دیوانه شدن با آتش وحشی سوزانده است. اکنون اما نفر اصلی این خاندان نابود شده، دینریس تارگرین است که اگر چه ظاهراً دیوانه به نظر نمی رسد اما باید به یاد داشته باشید که او سه اژدها در کنترل خود دارد (که البته یکی از آن ها اکنون در اختیار وایت واکرهاست). به همین دلیل تارگرین ها ترسناک ترین و قدرتمندترین خاندان کنونی وستروس هستند که هر کس با آن ها روبرو شود صدمات جبران ناپذیری متحمل خواهد شد.

۲- خاندان بولتون

خاندان های سریال «بازی تاج و تخت»

خاندان بولتون (Bolton) از آن دسته خانواده هایی در سریال «بازی تاج و تخت» بود که ظاهراً قدرت بسیار محدودی داشت و کمتر به آن پرداخته شد اما وقتی پای ترسناک بودن و انجام کارهای هولناک به میان بیاید کمتر خانواده ای در وستروس به پای این خانواده خواهد رسید. این خاندان در شمال کشور ساکن بوده و رهبری آن را یک مرد ترسناک و خائن به نام روس بولتون بر عهده داشت که بعدها توسط پسر خودش، رمزی بولتون، که بدون شک بیرحم ترین و سنگدل ترین شخصیت داستان سریال (شاید در کنار جافری برثیون) بود، کشته شد.

خاندان های سریال «بازی تاج و تخت»

روس بولتون مردی آرام و کم حرف با چشمانی روشن و موهایی تیره اما با شخصیتی شیطانی بود که خیانت چند باره او به خاندان استارک را شاهد بودیم. یکی از چیزهایی که بر ترسناک بودن این خاندان می افزود، پرچم این خاندان بود که یک مرد پوست کنده شده را نشان می داد و در واقع این خاندان دشمنان خود را زنده زنده پوست می کندند. شاید آن ها از همان ابتدا و قبل از کشته شدن روس و رمزی نیز توانایی رقابت برای بدست آوردن تخت حکومت وستروس را نداشتند اما به خاطر خیانت ها و شکنجه هایی که انجام می دادند از ترسناک ترین خاندان های داستان «بازی تاج و تخت» به شمار می آیند. فراموش نکنیم که این خاندان با استارک ها چه کرد.

بیشتر بخوانید: نکات جالب تریلر فصل هشتم «بازی تاج و تخت»؛ از پَر مرموز تا رازهای استارک ها

۳- خاندان لنیستر

خاندان های سریال «بازی تاج و تخت»

خاندان لنیستر (Lannister) نیز در این رده بندی قدرت و ترسناکی بالایی دارند. تایوین لنیستر ترسناک ترین و مشهورترین شخصیت این خاندان بود، مردی که یک خاندان شناخته شده و نجیب زاده را به کلی نابود کرده و در مورد این نابودی نیز آهنگی ساخته بود. این آهنگ به عنوان نماد خاندان لنیستر به کار رفته و در مواردی برای ارعاب رقبا مورد استفاده قرار می گرفت. فرزندان تایوین نیز به اندازه کافی ترسناک هستند: جیمی لنیستر که علیرغم از دست دادن یکی از دست هایش هنوز هم بهترین شمشیرزن وستروس است؛ تیریون که از هوشی فوق العاده برای شکست دادن دشمنانش برخوردار است و حتی پدرش را نیز به قتل رسند و در نهایت، سرسی که دیگر نیاز به توصیف ندارد. لنیسترها گذشته ترسناکی دارند و اعتبار کنونی خود را در نتیجه همین گذشته هولناک و اعمال ترسناکی که انجام داده اند به دست آورده اند.

۴- خاندان کلیگین

خاندان های سریال «بازی تاج و تخت»

خاندان کلیگین (Clegane) نیز یکی از خاندان های کمتر مورد توجه قرار گرفته در سریال «بازی تاج و تخت» است که قدرت آن ها نادیده گرفته شده است. اگر چه سندور و گرگور کلیگین شخصیت های برجسته ای در وستروس به شمار نمی آیند اما کوهستان و سگ شکاری (لقب این دو برادر) نشان از ترسناک بودن آن ها دارد. کوهستان نزدیک به ۲.۵ متر بلندای قامت دارد و عادت او در مبارزاتش این است که جمجمه حریفانش را خرد می کند و یکی از بهترین جنگجویانی است که وستروس به چشم خود دیده. علاوه بر این، او ذره ای ترحم یا وجدان ندارد و جان انسان های بیگناه بسیاری را گرفته است. سندور نیز وضعیت بهتری ندارد و با صورت نیم سوخته اش از شخصتی های ترسناک داستان به شمار می آید. اگر چه این خاندان به تنهایی قدرت قابل توجهی ندارد اما در صورتی که با خاندان دیگری متحد شوند ائتلاف ترسناکی را تشکیل خواهند داد.

۵- خاندان تایرل

خاندان های سریال «بازی تاج و تخت»

خاندان تایرل (Tyrell) در نگاه اول ترسناک به نظر نمی رسند. این خاندان برای مدت طولانی توسط اولنا رهبری می شد که در نگاه اول پیرزنی بی آزار و آرام به نظر می رسید، حتی نوادگانش نیز ترسناک به نظر نمی رسیدند اما واقعیت این است که پس از شناخت نسبی از این خانواده و ذهن قوی و دسیسه گری که دارند به قدرت واقعی آن ها پی می بریم. مارجری تایرل قدرت افسونگری و تحت تاثیر قرار دادن اطرافیانش را از مادربزرگش به ارث برده بود و همچنین خصیصه دورویی و بدبینی اش را. بدین ترتیب او به اندازه بسیاری از شخصیت های اصلی خاندان تایرل ترسناک بود هر چند به پای مادربزرگش نمی رسید، پیرزنی که با نقشه های ظریف و پیچیده اش بسیاری را به سوی مرگ روانه می کرد بدون اینکه کوچکترین ردی از نقشش در این ماجرا باقی بماند. قدرت این پیرزن از قدرت شمشیر بسیاری از جنگجویان شناخته شده وستروس نیز بیشتر بود.

۶- خاندان گریجوی

خاندان های سریال «بازی تاج و تخت»

خاندان گریجوی (Greyjoy) خاندانی هستند که می توان آن ها را با دزدان دریایی مقایسه کرد. این خاندان در آیرون آیلندز زندگی کرده و اولین نفری از این خاندان که به تماشاگران سریال «بازی تاج و تخت» معرفی شد ثیون گریجوی بود. در ابتدا او شخصیتی دوست داشتنی به نظر می رسید اما پس از خیانت به استارک ها و پس از آشنا شدن با خواهرش، پدرش و بدتر از همه، عمویش یورون، متوجه می شویم که با خاندانی بسیار ترسناک و بیرحم مواجهیم که در صورت لزوم براحتی متحدانشان را می فروشند. بدون شک یورون بدترین چهره این خانواده در داستان است. در داستان کتاب های جورج آر آر مارتین، او زبان تمامی نزدیکان و سربازانش را قطع می کند تا نتوانند چیزی از رازهای او به دیگران بگویند و گفته می شود که رفتاری بسیار هولناک با برادرانش داشته است. یورون یکی دیگر از شخصیت های مخوف «بازی تاج و تخت» است که کمتر کسی در وستروس دوست دارد با او روبرو شود.

۷- خاندان مارتل

خاندان های سریال «بازی تاج و تخت»

اگر چه در داستان سریال «بازی تاج و تخت» بسیاری از اعضای خاندان مارتل (Martell) کشته می شوند اما بسیاری از آن ها در کتاب های مارتین زنده هستند. در روزگار خود آن ها یکی از ترسناک ترین خاندان های داستان بودند. رهبر این خاندان دوران مارتل بود که شخصیتی ضعیف و منفعل به نظر می رسید اما خیلی زود متوجه شدیم که اصلاً اینطور نیست. برادرش اوبرین گذشته ای تاریک در مسموم کردن مخالفانش داشته و تمامی ۸ دختر او نیز مبارزانی ماهر و بیرحم بودند. روبرو شدن با خانواده اوبرین در میدان نبرد بدون شک پایانی دردناک برای فرد در پی دارد. فراموش نکنیم که تنها دلیل شکست اوبرین در نبرد با کوهستان فقط به این دلیل بود که غفلت کرده و احساساتش بر او غلبه کرد.

بیشتر بخوانید: دنیای «شب طولانی»؛ ۱۰ نکته‌ای که در مورد پیش‌درآمد سریال «بازی تاج و تخت» باید بدانید

۸- خاندان مورمونت

خاندان های سریال «بازی تاج و تخت»

یکی دیگر از خاندان های کمتر شناخته شده که در شمال وستروس حکومت می کنند خاندان مورمونت (Mormont) است که البته دوست داشتنی تر از خاندان بولتون هستند. زنان این خاندان بیشتر از مردانشان ترسناک هستند. اگر چه اطلاعات بسیار کمی در مورد این خاندان در داستان «بازی تاج و تخت» ارائه شده و به ندرت به آن ها پرداخته می شود اما همه می دانیم که زنان این خاندان بسیار ترسناک و قدرتمند هستند. در دنیایی که زنان یاد می گیرند منفعل باشند و به کارهای زنانه خود بپردازند، زنان خاندان مورمونت این سنت ها را نادیده گرفته و راه خود را برای مبارزه در کنار استارک ها باز می کنند. رفتار اخیر آن ها در همکاری با جان اسنو، علیرغم کم کاری ها و خیانت های گذشته، یکی از بهترین خبرهایی بود که در فصل گذشته سریال شاهد بودیم.

۹- خاندان بیلیش

خاندان های سریال «بازی تاج و تخت»

خاندان بیلیش (Baelish) خیلی دیر وارد رقابت بر سر تاج و تخت شد، خاندانی که ترسناک ترین چهره آن پتیر بیلیش بود (با آن لهجه دوست داشتنی اما ذهن شیطانی اش) و شخصیتی بسیار ترسناک داشت. شاید اگر لرد بیلیش در این خانواده نبود، خاندان بیلیش در میان خاندان های ترسناک داستان جایی نداشت. او جنگجوی قابلی نیست و در نگاه اول تاثیری بر روی مخاطب و شخصیت مقابلش ندارد اما چیزی که لیتل فینگر را به یکی از ترسناک ترین چهره های داستان تبدیل می کند بازی است که در ذهنش می گذرد و البته نداشتن ذره ای وجدان. او بسیار خودخواه است و برای موفقیت خودش دست به هر کاری می زند، با انگیزه هایی دست نیافتنی و بدون ذره ای اهمیت به زندگی کسانی که در اطرافش هستند. او حتی ذره ای به خاطر فریب داردن و قتل لیسا تالی، زنی که عاشق او بود، احساس گناه و پشیمانی نداشت و البته در نهایت به خاطر دسیسه چینی های بی پایانش توسط دختران استارک کشته شد.

۱۰- خاندان برثیون

خاندان های سریال «بازی تاج و تخت»

خاندان برثیون (Baratheon) را باید بی خطرترین خاندان داستان «بازی تاج و تخت» دانست. رنلی برثیون اگر چه شخصیتی مسحور کننده داشت اما نمی توان او راچهره ای ترسناک دانست اما استنیس و رابرت برثیون چهره های ترسناکی بودند که گاه دست به کارهای هولناک می زدند. استنیس برثیون چنان بدبین و درگیر اجرای عدالت بود که برای رسیدن به این منظور خود دست به هر کاری می زد، اگر چه در نهایت با اغواهای میلیساندر به بیراهه کشیده شد و حتی دختر دوست داشتنی خود را در آتش سوزاند. رابرت برثیون نیز در دوران خود یک جنگجوی بسیار قدرتمند بود و با چکشی در دست توانست ریگر تارگرین را شکست دهد. اگر چه این خاندان در سال های اخیر داستان بخش زیادی از قدرت و شخصیت های اصلی خود را از دست دادند اما در روزگاری که در قدرت قرار داشتند خانواده قدرتمندی به شمار می آمدند. جافری برثیون بدون شک شرورترین چهره این خانواده بود.

بیشتر بخوانید: شخصیت های کشته شده در سریال «بازی تاج و تخت» که در کتاب ها هنوز زنده هستند

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

  • ناری بهمن ۱۱, ۱۳۹۷

    سریال تاج و تخت سریال بی نظیریه…..ولی این همه فاصله انداختن بین سیزن هاش واقعا مسخرست و اشتیاق مخاطب رو کم می کنه.

  • علی مهتری بهمن ۱۳, ۱۳۹۷

    باتشکر از این مطلب که هیجان مارو تازه کرد درباره این سریال! ولی باید عرض کنم که جافری از خاندان براثیون بحساب نمیاد چون همه میدونیم اون فرزند جیمی و سنسی از لنیستر بود هرچند که اسم فامیلی براثیون روش باشه

  • حمید اسفند ۲۰, ۱۳۹۹

    همه رو گفتی ولی خاندان استارکها که یک از مهمترین خاندانهای سریال بود رو نگفتی.