بنز های SLK پلاک شده در ایران را بشناسید

بنز های SLK پلاک شده در ایران را بشناسید

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

یکی از مدل‎های سوپر اسپرت و یا به اصطلاح رودستر مرسدس بنز، بنز SLK است. این خودرو از سال ۸۹ وارد ایران شده است. مدل‎هایی که از بنز SLK در ایران موجود است به سال ۲۰۰۵ باز می‌گردد.

این خودرو هم مانند بسیاری از خودرو های سوپر اسپرت دیگر در ایران آینده ای نداشت و با تاثیر تحریم‎ها و قیمت‌های بالای این خودروها واردات آن‎ها نیز محدود و سپس متوقف شد. به همین دلیل مدل‎های موجود در ایران به سال ۲۰۱۲ ختم می‌شوند.

بنز SLK با نسخه‎های SLK200، ۲۸۰SLK کمپرسور و ۳۵۰SLK  در بازار ایران موجود است. مدل صفر این خودرو دیگر به ایران وارد نمی‌شود. به همین دلیل اگر قصد خرید این خودروی سوپر اسپرت و لوکس بنز را داشته باشید باید به سراغ بازار خرید و فروش بنز دست دوم بروید. اما قبل از این که اقدام به خرید کنید بهتر است با مدل های بنز SLK موجود در ایران و مشخصات آن‎ها بیشتر آشنا شوید.

مشخصات بنز۲۰۰ SLK

بنز slk200 کمپرسور از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ از نظر فنی تغییرات زیادی نداشته است. این خودرو کانورتیبل دو نفره از یک موتور ۱.۷۹۶ لیتریV6 تنفس طبیعی با یک گیربکس ۶ سرعته دستی بهره‎مند است که توانایی تولید ۱۸۱ اسب بخار نیرو را داشت و گشتاور آن نیز به ۲۳۰ نیوتون متر می‌رسید. این ماشین در نسخه کمی ‌گران‎تر با یک گیربکس ۵ سرعته اتوماتیک نیز ارائه می‌شود. این خودروی کروکی از نسخه‎های دیگر بنزSLK آپشن‎های کمتری دارد و اندازه آن نیز کمی ‌کوچک‎تر است. این نسخه، سومین نسل بنز SLK200 می‌باشد. بنزslk200 که جزو خودروهای مسابقه‎ای بنز محسوب می‌شود در نسخه ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ خود ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در ۹.۱ ثانیه طی می‌کند. مصرف سوخت این خودرو به صورت ترکیبی ۸.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر بود. برای افرادی که بیشتر از سرعت و شتاب، مصرف سوخت ماشین اهمیت دارد خرید بنزSLK200 گزینه مناسبی می‌تواند باشد.

در سال ۲۰۰۹ بنز slk200 دچار تغییراتی شد و تا سال ۲۰۱۲ این تغییرات در بخش فنی ثابت ماند. کمپانی بنز با بهره گیری از تکنولوژی های نوآورانه خود سعی داشت در هر نسل عملکرد بهتری برای خودرو های رودستر خود ارائه دهد. این بار در سال ۲۰۰۹ با اضافه کردن تعدادی موتور قوی‎تر به نسخه های بنزSLK200 عملکرد آن را نیز بالا برد. در این سال علاوه بر موتور قبلی موتور های ۲.۹ لیتری V6 سوپرشارژ را ارائه داد.

این موتور توانایی تولید ۲۳۱ اسب بخار نیرو را داشت. گشتاور آن نیز در ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ دور به ۳۰۰ نیوتون‎متر می‌رسد. حداکثر سرعت در این موتور به۲۳۰ کیلومتر بر ساعت رسید.

بنز ‏SLK‏

مشخصات بنز SLK280

بنز SLK280 به لطف موتور ۲.۹ لیتری آن نسبت به مدل قبلی از سرعت و عملکرد بیشتری برخوردار بود. در سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ این خودروها با تکنولوژی تزریق چندگانه مستقیم سوخت می‌شدند. پیشرانه ۲.۹ لیتری V6 بنزSLK280 با گیربکس ۶ سرعته دستی وارد بازار شد. این موتور نیرویی معاول۲۳۱ اسب بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتون متری تولید می‌کرد. در پی عملکرد سریع آن بیشینه سرعت این موتور نیز به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسید.

در سال ۲۰۰۸ مهندسان کمپانی بنز تغییراتی در گیربکس خودرو ایجاد کردند. این بار همان موتور قبلی اما با گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک به بازار وارد می‌شد. این گیربکس عملکرد بسیار بهتری داشت و رانندگی راحت تری را در مسیرهای طولانی ارائه می‌داد. مصرف سوخت ترکیبی بنزSLK280 با این تکنولوژی کاهش پیدا کرد و از ۹.۷ به ۹.۲ رسید. خرید و فروش بنزSLK280 در ایران از سایر مد‎لها بیشتر است، زیرا این مدل بیشتر در ایران یافت می‌شود.

بنز ‏SLK‏

مشخصات بنز SLK350

در بازه زمانی سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ برای این مدل از بنز SLK نیز شاهد تکنولوژی تزریق مستقیم سوخت هستیم. بنز SLK350 موتوری ۳.۵ لیتری V6 دارد. این موتور با یک گیربکس ۶ سرعته دستی همراه شده است که حاصل این هماهنگی قدرت ۲۷۲ اسب بخار می‌باشد. گشتاور این موتور قدرتمند نیز به ۳۵۰ نیوتون‎متر می‌رسد. در بین مدل‎های بنزSLK موجود در ایران، بنزSLK350 از سرعت و شتاب بیشتری برخوردار است. بیشینه سرعت این موتور در سال ۲۰۰۵ به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسید.

از سال ۲۰۰۸ گیربکس های اتوماتیک نیز به این موتورها اضافه شدند. در این سال همان موتور ۳.۵ لیتری با گیربکس‎های ۶ سرعته دستی و ۷ سرعته اتوماتیک ارائه می‌شد. در حالت اتوماتیک عملکرد این خودرو مسلما بهتر از قبل بود. تولید نیروی۳۰۵ اسب بخاری و گشتاور ۳۵۹ نیوتون متری حاصل هماهنگی بسیار خوب این گیربکس جدید با موتور پیشین بود. بیشینه سرعت اما تغییری نداشت و مانند سابق بود. مصرف سوخت ترکیبی آن نیز به ۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر رسیده بود. با این اوصاف اگر شتاب و عملکرد موتور برایتان در اولویت قرار دارد خرید بنزSLK350  با کمی ‌هزینه بیشتر می‌تواند رضایت شما را جلب کند.

منبع: ویرلن
بدون نظر

ورود