بدون نظر

ویلا ساحلی لوکس شبی چند؟ خیلی فرقی نمی‌کند. امسال، مشتری زیادی ندارد. عید ۹۸ را باید یکی از گران ترین اعیاد سال‌های اخیر دانست. از گوشت کیلویی ۱۴۰ هزار تومان تا پسته ۳۰۰ هزار تومانی و شیرینی و میوه و سفره هفت سینی که حدود ۱ میلیون ریال آب می خورد، همه از یک عید گران خبر می دهد.

شب عید امسال، شب ماتم میلیون ها خانواده در دهک‌های پایین جامعه است و دولت تدبیر و امید، همچنان بر طبل آرزوهایش می‌کوبد و ملت، در هراس تکرار دوباره حماسه دلار ۱۹ هزار تومانی سال ۹۷ که استارتش از فروردین ۹۷ خورد!

عید گران ۹۸، بازار خیلی چیزها را کساد کرده است. از آنتالیا گردیا تا تفلیس گردیا و دوبی گردیا که روزگاری، پاتوق نوروزی ایرانیان بود و امسال با دلار ۱۳ هزار تومانی، مشتری چندانی ندارد. به این ها، بازار ویلاهای لوکس ساحلی را نیز باید اضافه کرد. از کیش تا گیلان از بوشهر تا خوزستان.

بازار کساد، مشتری را از ویلاهای لوکس شبی یک میلیون تا پنج میلیون، دور کرده است. تخفیف ۵۰ درصدی اقامت در برخی از هتل های تهران در عید ۹۸، خود نشان از یک عید گران برای هموطنان دارد که سیگنال سال سخت تحریمی در سال نود و هشت است.

مازندران، گیلان، بوشهر، هرمزگان و خوزستان در نوروز ٩٧ ‏پر مسافر ترین استان‌های ایران اعلام شدند. در واقع بیشتر ایرانی‌ها برای بلندترین تعطیلات سالانه‌شان ‏شهرهای ساحلی ایران را انتخاب کردند. این موضوع درحالی رخ می‌دهد که حالا به نظر می‌رسد با ‏توجه به افزایش نرخ ارز و گران شدن سفرهای خارجی، شهرهای ساحلی ایران مسافران بیشتری را هم ‏نسبت به نوروز ٩٧ جذب کنند.

با این حال هنوز ویلاهای زیادی هستند که روی دست صاحبانشان ‏مانده‌اند و کافی است در سایت‌های رزرو ویلا جست‌وجویی ساده کنید تا متوجه شوید در تمام شهرهای ‏ساحلی ایران و درست ٣ روز مانده به شروع تعطیلات، انواع و اقسام ویلا با قیمت‌های مختلف و حتی ‏ارزان‌ترین‌ها خالی مانده‌اند. ‏

مشتری نداریم 

ویلادارهای شمال کشور جمله معروفی بین خودشان دارند. آنها می‌گویند در تعطیلات عید نوروز آن‌قدر ‏درآمد دارند که برای یک‌سالشان هم کافی است، اما این روزها حتی خودشان هم از شدت کساد بودن ‏بازار شوکه هستند. یکی دو سالی می‌شود که بازار اجاره ویلا به صورت آنلاین و اینترنتی داغ است و ‏اغلب کسانی که می‌خواستند ویلاها و خانه‌های شمال کشور را برای اقامت خود انتخاب ‌کنند به ‏صورت اینترنتی اقدام به اجاره و رزرو می‌کردند.

امسال اما بازار اجاره‌های اینترنتی هم کساد ‏است. یکی گفته بود که قیمت‌ها بالا رفته و مردم توانایی ‏اجاره ویلا ندارند. شخصا هرساله به صورت اینترنتی ویلاهایم را اجاره می‌دادم، اما امسال حتی با یک ‏مستاجر هم به توافق نرسیده‌ام. مردم وقتی قیمت‌ها را می‌شنوند یا ترجیح می‌دهند قید سفر را بزنند یا ‏این‌که اقامت در چادر را انتخاب می‌کنند. وضعیت برای ویلاداران اصلا خوب نیست. این درحالی است ‏که ما فکر می‌کردیم چون مردم دیگر نمی‌توانند سفرهای خارجی بروند حتما از سفر به شمال استقبال ‏می کنند، اما متاسفانه این‌طور نشده است.

ویلاهای شمال اجاره نرفت 

رکود بازار نوروزی اجاره ویلا تحت‌تأثیر رکود تقاضا برای اقامت در شهرهای شمالی در تعطیلات ‏پیش‌رو است. اتفاقی که اصلا قابل پیش‌بینی نبود و ویلادارهای شمال کشور را شوکه کرده است.‏ به گفته فعالان بازار مسکن، مازندران و گیلان، قیمت ویلاها را ٧٠‌درصد نسبت به‌سال گذشته افزایش ‏داده‌اند. اکنون با توجه به این‌که فقط ٣ روز تا رسیدن تعطیلات باقی مانده، هنوز ٩۵‌درصد ویلاها ‏اجاره نرفته‌اند و همین موضوع باعث عقب‌نشینی موجران از قیمت‌های اولیه‌شان شده است. یکی ‏دیگر از ویلاداران شمال کشور که در شهر محمودآباد میزبان مسافران نوروزی است، می‌گوید برای ‏ویلاداران چاره‌ای جز کاهش قیمت‌ها نیست.

او که در یکی از املاک‌های اینترنتی اجاره ویلا در شمال ‏فعالیت می‌کند، می‌گوید:  «ویلاداران اصلا انتظار این رکود بازار اجاره را ‏نداشتند. آنها فکر می‌کردند مردم تقاضای بیشتری برای اجاره ویلا در ایام نوروز داشته باشند، اما نه‌تنها ‏این اتفاق رخ نداده، بلکه تعداد اجاره‌ها نسبت به‌سال گذشته کاهش زیادی داشته است. ما حتی در تابستان ‏هم روزهای شلوغی داشتیم، اما الان با این‌که چیزی به آغاز تعطیلات نمانده هنوز اغلب ویلاها اجاره ‏نرفته‌اند.‏»

البته برخی ویلاداران قیمت ویلاهای خود را نسبت به‌سال گذشته دو برابر کرده‌اند ‏که این کار هم منطقی نیست. نمی‌شود ویلایی را که‌سال گذشته با شبی ۵٠٠ تومان اجاره رفته را امسال ‏یک‌میلیون تومان اجاره داد. در مجموع به نظر می رسد که ویلادارها به دلیل قیمت بالا موفق به اجاره ‏دادن ویلای خود نشده‌اند.‏

ویلا ساحلی لوکس

قیمت شماری از ویلا های ساحلی در ایران در شب عید ۹۸

ارزان‌ترین ویلاهای شمال چقدر قیمت دارند؟ 

سوییت ۵٠ متری در رامسر با امکانات لوکس شبی یک میلیون تومان است. قیمت اجاره این سوییت مشتی ‏است نمونه خروار که نشان می‌دهد چقدر قیمت اجاره ویلا در شمال کشور نسبت به‌سال گذشته افزایش ‏داشته است.

ویلاهای معمولی هم قیمت اجاره‌شان از شبی ۶٠٠هزار تومان به بالا شروع می‌شود و ‏هرچه به تعداد امکانات آنها اضافه می‌شود قیمت‌ها هم بالاتر می‌رود. به عنوان مثال ویلایی ٢٠٠ ‏متری در شهر رامسر که قیمت اجاره آن در روزهای عادی ٧٠٠‌هزار تومان است برای شب عید ۴ ‏میلیون تومان اجاره داده می‌شود.

جالب اینجاست که قیمت اجاره خانه‌های معمولی حتی در ‏روستاهای شهرهای شمالی هم افزایش چشمگیری داشته و قیمت‌های آنها از شبی ٢۵٠‌هزار تومان ‏شروع می‌شود. اگر سری به سایت‌های اینترنتی برای اجاره‌خانه هم بزنید شاهد تفاوت قیمت‌ها در ‏روزهای تعطیل و غیرتعطیل خواهید بود.

مثلا اجاره ویلایی ١٠٠ متری که در روزهای عادی ٢۵٠ ‏هزار تومان است در روزهای پیک تعطیلات و تعطیلات نوروز به ۵٠٠‌هزار تومان و ٨۵٠‌هزار ‏تومان می‌رسد که این نشان از افزایش دلالی برای اجاره ویلاهای شمالی دارد.‏

ویلای شبی ٢۵‌هزار تومانی در جزیره هرمز 

در هرمزگان ارزان‌ترین ویلاها در قشم و هرمز است. در قشم اقامتگاه‌های نوروزی بیشتر خانه‌های بوم‌گردی هستند که قیمت‌هایشان بین شبی ۴٠‌هزار تومان برای یک سوییت ۴ نفره تا شبی ١۵٠‌هزار ‏تومان متغیر است. ‏اقامتگاه‌های ارزان معمولا خانه‌های اشتراکی در قشم و روستاهای آن هستند که اتاق‌هایشان را برای ‏اجاره در اختیار مسافران نوروزی می‌گذارند. اقامتگاه‌های زیادی در قشم هنوز خالی مانده‌اند و با ‏این‌که تا پایان‌سال تنها ٣ روز باقی مانده است، به راحتی می‌توانید انواع و اقسام اقامتگاه با کیفیت ‏متفاوت و قیمت‌های مختلف را در سایت‌های رزرو ویلا و خانه پیدا کنید.

گران‌ترین ویلاهای هرمزگان در کیش است که گاهی با شبی یک‌میلیون تا شبی یک‌میلیون و ٢٠٠ ‏هزار تومان برای اجاره گذاشته شده‌اند. در واقع قیمت ویلاهای کیش با قیمت اتاق‌های هتل استقلال و ‏اسپیناس پالاس تهران که هتل‌های لوکس تهران هستند، برابری می‌کند.

به‌عنوان مثال یک ویلای ٩٠متری لوکس در کیش که مالک آن فردی به نام دلاوری است با شبی یک‌میلیون و ٢٠٠‌هزار تومان ‏برای اجاره گذاشته شده است یا ویلای ساحلی سه خوابه که ١۶٠ متر متراژ دارد در کیش با قیمت شبی ‏یک‌میلیون تومان برای اجاره گذاشته شده است. ارزان‌ترین ویلاهای کیش شبی ٢٣٠ تا ٢۵٠‌هزار ‏تومان قیمت دارند و بیشتر ویلاهای کوچکی هستند که امکاناتی در حد هتل – آپارتمان دارند.

خلاصه اگر کارمند یا کارگر یا مشتاق سفرهای فروردین هستید، سفر خود را از ۱۵ فروردین آغاز کنید و از مرخصی سالانه استفاده کنید. ویلا ساحلی لوکس در نیمه دوم فروردین، وقت خرید و اجاره است.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

دیجیاتو
بدون نظر

ورود