چگونه در زمان سفر از امنیت خانه مطمئن باشیم؟

چگونه در زمان سفر از امنیت خانه مطمئن باشیم؟

مردم اصولا برای روزهایی که قرار است سفر بروند، تمهیداتی برای حفظ خانه و زندگی خود می‌اندیشند. اما برای اینکه حتما از امنیت خانه مطمئن شوید، خوب است گزینه‌هایی که در زیر توضیح داده شده‌اند را نیز از نظر بگذرانید.

باید بدانید که قرار دادن طلاها و سکه های طلا و نقره داخل کیسه برنج، داخل یخچال و در کشوی میز توالت و یا حتی گاوصندوق های خانگی ضد سرقت و حریق هیچ کدام جلوی سرقت را نمی گیرد چون همه این محل ها مورد توجه سارقان است و حتی بعضا گزارش شده که کل گاو صندوق را برای سرقت محتویات آن به سرقت برده اند.

برای اینکه بدانید چگونه در زمان سفر از امنیت خانه مطمئن باشید در ادامه مطلب همراهمان باشید.

۱- از خانه خود در برابر مزاحمین و سارقان محافظت کنید

 • حتما همه درهای ورودی خانه را قفل کنید و اگر هنوز برفی روی زمین مانده، آنها را پارو کنید تا سارقین متوجه خالی بودن خانه نشوند.
 • کاری کنید که از بیرون این‌طور به‌نظر برسد که کسی در خانه است. مثلا یک چراغ را روشن بگذارید. البته حواستان باشد که همه پنجره‌ها کاملا بسته و پرده‌ها کشیده باشند و فضای داخل خانه از بیرون دید نداشته باشد.
 • همه زباله‌ها را در سطل‌هایی که سر کوچه تعبیه شده‌اند بیندازید. برخی از سارقین از بسته‌های کادویی یا زباله‌ها می‌توانند حدس بزنند که آیا اخیرا کالای گرانبهایی وارد خانه شده است یا خیر.
 • ماشین را در گوشه‌ای از پارکینگ پارک کنید که تصور شود کسی در خانه است.
 • از سوئیچ‌های تایمری هم می‌توانید کمک بگیرید. به این صورت که با نصب اپلیکیشن مربوطه، قادر خواهید بود از طریق اینترنت و از را ه دور، برق خانه را خاموش یا روشن کنید.

۲- از شبکه‌های اجتماعی فاصله بگیرید

این کار چندان آسان نیست اما این را بدانید، سارقان باهوش امروز نه تنها خانه شما را زیر نظر دارند، بلکه فعالیت‌های شما در فضای مجازی را نیز تحت نظر می‌گیرند تا مطمئن شوند که آیا شما در خانه هستید یا خیر. بنابراین، وقتی در سفر هستید، سعی کنید لحظه‌به‌لحظه مسافرت خود را به صورت عکس و متن در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک نگذارید.

۳- از سیستم‌های هوشمند کمک بگیرید

یکی از موثرترین روش‌ها برای پیشگیری از سرقت خانه هنگام سفر، نصب سیستم‌های هوشمند، درب و قفل ضد سرقت است. مزیت اصلی این درها این است که در صورت قفل شدن غیر قابل باز کردن هستند.

۴- کلید را به یک فرد معتمد بدهید

وقتی قرار است که چندین روز پشت‌سرهم خانه نباشید، بهتر است کلید خانه خود را به یک فرد قابل اعتماد بسپارید تا هر چند روز یک‌بار به آنجا سر زده و از امنیت کامل خانه شما را مطلع کند. این فرد همچنین می‌تواند گلدان‌ها را نیز آب بدهد و خیالتان از گیاهان داخل خانه هم راحت خواهد شد.

۵- از اموال خود محافظت کنید

 • هنگام خروج از منزل برای مدت طولانی، اموال با ارزش خود را به فرد مورد اطمینان یا صندوق امانات بانک بسپارید.
 • همچنین، محل نگهداری وجه نقد، طلا و جواهرات و اشیای گرانبها را به آشنایان و همسایه نگویید.
 • از گذاشتن اشیای قیمتی در کنار در و پنجره مشرف به کوچه و خیابان خودداری کنید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

 • ضمانت پرداخت خسارت در صورت وقوع سرقت اسفند ۲۷, ۱۳۹۶

  کسی خونه باشه یا نباشه، اگر دزدان تصمیم به ورود بگیرند چیزی جلوی آنها را نخواهد گرفت مگر اینکه موارد زیر دقیقا در منزل رعایت شده باشه:

  ۱- با فرض اینکه درب ورودی واحد، حتی یک درب چوبی معمولی ولی با کیفیت مناسب باشه که با فشار از وسط نشکنه، قفل ضد دیلم روی درب واحد نصب باشه که ورود دزدان از طریق روشهای زیر غیر ممکن شود، دزدان به هیچ یک از روشهای زیر امکان ورود از درب واحد را نخواهند داشت:
  ۱-۱) باز کردن قفل با شاه کلید
  ۱-۲) باز کردن قفل های الکترونیکی از طریق هک
  ۱-۳) باز کردن قفل از طریق توپی زنی مغزی با انبر قفلی
  ۱-۴) باز کردن قفل از طریق توپی زنی مغزی با پیچگوشتی
  ۱-۵) باز کردن قفل از طریق دیلم زنی

  ۲- لولاهای ضد دیلم را جایگزین لولاهای رایج کنید که امکان باز کردن خم لولاهای رایج با دیلم وجود نداشته باشد.

  ۳- حفاظ فلزی جلوی بالکن یا شیشه پنجره ها نصب کنید به صورتی که با قرار دادن جک وسط دو میله حفاظ، امکان فاصله انداختن بین میله ها وجود نداشته باشد تا دزدان ریز جثه امکان ورود از بین آن را نداشته باشند.

  ۴- سه سوراخ ۵ میلیمتری روی خود پنجره و فریم از داخل ایجاد کنید و سه تا میخ یا پیچ فولای داخلشون قرار بدید که پنجره در مقابل باز شدن با فشار از بیرون ثابت شود.

  ۵- داخل هر کانال کولر، سه عدد لوله پی وی سی به طول نیم مترکنار هم بچسبونید که دزدان ریز جثه نتونن ازش وارد شون.

  اطمینان داشته باشید که اگر این شش روش را به درستی به کار ببندید، دیگه هیچ دزدی، تحت هیچ شرایطی نمیتونه وارد منزل شما بشه، فقط در مورد قفل ضد دیلم و لولای ضد دیلم، به یاد داشته باشید که هیچکدام از دربهای فلزی، از هر مدل یا ساخت هر کجا که باشند و هر قفلی که روی آنها نصب شده باشه که با عنواینی متقلبانه مثل ضد سرقت فروخته میشوند، جلوی ورود سارقین را نخواهند گرفت و باز کردنشون همون قدر زمان میبره که باز کردن یک در چوبی معمولی زمان میبره. پس فقط دقت کنید قفل و لولای ضد دیلم که مهمترین قسمت این روشهای غیر ممکن کردن سرقت از اماکن است، ضمانت پرداخت خسارت در صورت وقوع سرقت داشته باشند، چون شما نمیتونید به حرف فروشندگان که رو هوا اسم ضد سرقت و ضد دیلم روی دربها و قفلهاشون میذارن اعتماد کنید و باید فقط به ضمانت پرداخت خسارت در صورت وقوع سرقت که از طرف فروشندگان معتبری که سالهاست کارشون اینه و اطمینان دارید فردا شرکت یا مغازه خودشونو نمیبندن و دیگه قابل دسترسی نباشند اطمینان کنید.

 • شادی خرداد ۹, ۱۴۰۰

  شما درست می‌گید خیلی از قفل‌های دیجیتال رو هم میشه هک کرد، ولی من مدتهاست دارم از قفل دیجیتال این شرکت استفاده میکنم: https://lock.ir
  و کاملا راضیم یه بار که دزد می خواست وارد ساختمون بشه جوری سر و صدا راه انداخت که کل محل رو خبردار کرد.