برنامه نوروزی طبیعت گردی در «پارک ناژوان» اصفهان

گشتی در آکواریوم، شهربازی و باغ پرندگان نصف جهان

برنامه نوروزی طبیعت گردی در «پارک ناژوان» اصفهان

پارک ناژوان اصفهان و بناهای تاریخی و موزه های اصفهان، مقصد گردشگری شماره یک اصفهان گردها در ایام نوروز است که هم مشتاقان داخلی دارد و هم توریست های بسیاری از سراسر  جهان، رهسپار نصف جهان می شوند تا بخشی از تاریخ و فرهنگ و هنر این مرز و بوم را تماشا کنند. اصفهان، سال به سال به ظرفیت های گردشگری خوداضافه می کند و اصفهانی که شما در نوروز ۹۸ خواهید دید، با اصفهان نوروز چند سال پیش تفاوت دارد.

اگر چه گرانی ها، سبب شده تا صنعت گردشگری و صنایع دستی نصف جهان، تحت تاثیر دلار ۱۳ هزار تومانی و تورم سنگین سال ۹۷، ضعیف شود، اما در سال ۹۸، امیدها به صنعت گردشگری برای ارز آوری مولد، افزایش یافته است که اصفهانی ها، در نوک پیکان تلاش برای رونق گردشگری ایران هستند و البته نباید تبریز و شیراز و گلستان (نگارستان ایران) و ده ها استان دیگر را نیز در این عرصه، فراموش کرد.

پل خواجو و زاینده رود و مسجد امام و منارجنبان و تماشای نقاشی های عصر صفوی یک طرف، تماشای باغ پرندگان و آکواریوم و مقصدهای گردشگری نوین نصف جهان در کنار کافه و رستوران های لوکس و سنتی هم یک طرف. اگر به دنبال لوکیشن های جذاب برای سلفی بازی اینستاگرامی هستید، گزارش نوروزی اصفهان گردی روزیاتو، شما را با اتفاقات خوب آشنا میکند. با ما همراه باشید.

مرکز ساماندهی ناژوان

ناژوان پارک اصفهان، مقصد گردشگری جذابی برای نصف جهان گردها در نوروز ۹۸ است. اطلاعات بیشتر را حتما در سایت آن دنبال کنید. هشتگ ناژوان در اینستاگرام در این نشانی در دسترس است.

ناژوان پارک
تصویر ایندکس سایت ناژوان پارک اصفهان

در آستانه نوروز ۲۰۰ قطعه آبزی جدید به آکواریوم و ۳۵۰ قطعه گونه‌های مختلف پرنده به باغ پرندگان ناژوان اضافه شده است. ۲۰۰ قطعه آبزی جدیدی که به آکواریوم ناژوان اضافه شده از نوع کوسه گورخری، جعبه ماهی، خرچنگ آبی غول پیکر، سفره ماهی الکتریکی، هشت پا، ماهی بادکنکی، لابستر دریایی خزنده و ستاره دریایی است.

در باغ پرندگان ۳۵۰ قطعه پرنده از چندین گونه مختلف از جمله قرقاول (بلژیکی، لیدی، لیمویی و گوش قهوه‌ای)، کبک (کالیفرنیا، سفید)، طاووس (سفید، ابلق، مصری، هندی و سیلور)، قو مشکی و شترمرغ اضافه شده است.

پارک ناژوان
پیاده روی نوروزی در پارک ناژوان اصفهان را فراموش نکنید

 تونل آکواریوم به طول ۳۰ متر دارای۳۰ عدد آکواریوم­ های پنچ الی ۱۰ متری، آکواریوم­‌های لمسی و سیلندر آکواریوم­ های بزرگ و… است؛ در این آکواریوم‌ها گونه‌­های دریایی مختلف آب شور و آب شیرین از نقاط مختلف دنیا جمع‌­آوری و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است؛ گردشگران برای بازدید از تونل آکواریوم می‌توانند از ۹ صبح الی ۲۲ بازدید کنند.

موزه صدف پارم ناژوان نیز دارای دو هزار نمونه  از ۸۰۰ گونه مختلف صدف است که از آب‌های سراسر دنیا طی ۲۵ سال متمادی جمع‌آوری شده است و شهروندان میتوانند از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۲۱ از این مجموعه گردشگری بازید کنند.

شهربازی ناژوان اصفهان در نوروز ۹۸، یکی از مقصدهای هیجان گردی در نصف جهان است

مجموعه منحصر به فرد باغ پرندگان اصفهان به عنوان نخستین باغ پرندگان کشور از نظر فضاسازی به گونه‌ای طراحی شده که علاوه بر تأمین نیازهای زیست‌محیطی پرندگان، مناظر زیبا و دلپذیر را برای بازدید علاقه­ مندان به وجود آورده است و در این باغ بیش از ۳۵۰۰ قطعه پرنده از حدود ۲۰۰ گونه مختلف نگهداری می‌ شود،  شهروندان می‌توانند از پرنده‌های زیبای این مکان از ساعت۸:۳۰ صبح  الی۱۸:۳۰ بازدید کنند.

باغ موزه پروانه‌ها به عنوان یک باغ استوایی بسیار زیبا طراحی شده که در سه نقطه از آن ۴۸ عدد قاب شامل ۲۲۰۰ پروانه زیبا و رنگارنگ به نمایش گذاشته شده است و شهروندان می‌توانند از ساعت۸:۳۰ صبح الی ۱۹:۳۰ از این مکان دیدن کنند.

در باغ خزندگان ۲۵ ویواریوم بزرگ و ۱۲ ویواریوم کوچک قرار دارد که در آن گونه­‌های مختلف خزندگان سمی، نیمه سمی و غیر سمی از جمله انواع مارها، سوسمارها، تمساح و … وجود دارند، شهروندان و گردشگران می‌توانند از ساعت۸:۳۰ صبح الی ۲۱ از باغ خزندگان دیدن کنند.

پارک بازی ناژوان در اصفهان

پارک قایقرانی ناژوان در ایام نوروز از ساعت ۹ صبح تا ۲۲ آماده خدمت‌رسانی به شهروندان و مسافران نوروزی است.  شهر بازی ناژوان با بیش از ۳۰ مجموعه بازی از جمله کارتینگ، سینما ۵ بعدی، پارک بادی کودکان و بزرگسالان و … ابتدای ورودی پارک جنگلی ناژوان از ساعت ۹ صبح الی ۲۲  آماده پذیرایی از شهروندان و مسافران است.

اکواریوم اصفهان، یادآور آکواریوم های بزرگ جهان مثل آکواریوم بارسلون است

تله سیژ مشابه تله­‌کابین است که به جای کابین و اطاقک محصور، از یک سری صندلی­ ایمن استفاده می‌­شود، تله­ سیژ ناژوان به طول حدود یک هزار و ۹۲۵ متر (رفت و برگشت ۳ هزار و ۸۵۰ متر) است و شهروندان و مسافران از ساعت ۹ صبح الی غروب آفتاب می‌توانند بر فراز درختان حرکت کنند و از مناظر زیبای این پارک طبیعی لذت ببرند. تصاویر خود را از ناژوان گردی در اصفهان برای روزیاتو ارسال کنید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود