نگاهی به عادت ها و سرگرمی های عجیب و غریب رهبران سیاسی و دینی دنیا

نگاهی به عادت ها و سرگرمی های عجیب و غریب رهبران سیاسی و دینی دنیا

گرچه رهبران سیاسی و دینی دنیا و فعالیت های آن ها همواره زیر ذره بین قرار دارند اما به بعضی از جنبه های زندگی شخصی آن ها کمتر پرداخته می شود. این چهره ها شاید پرمشغله ترین مشاغل دنیا را داشته باشند، اما آن ها هم عادت ها و تفریحات خاص خود را دارند. در ادامه به عادت ها و سرگرمی های جالب تعدادی از رهبران سیاسی دنیا خواهیم پرداخت.

۱- دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا: ریز ریز کردن کاغذها

عادت های عجیب رهبران سیاسی دنیا

طبق قانون مربوط به اسناد ریاست جمهوری در ایالات متحده ی آمریکا، هر گونه سندی که به دست رئیس جمهور می رسد مالکیت عمومی دارد و باید به عنوان یک سند تاریخی، در آرشیو ملی ایالات متحده ی آمریکا، طبقه بندی و نگهداری شود.

اما از آنجایی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دائماً در حال ریز ریز کردن کاغذهایی است که به دستش می رسد، به دستور مسئولین کاخ سفید، کارکنان بخش مدیریت اسناد، همه ی کاغذهایی که ترامپ پاره می کند را مانند پازل با چسب دوباره به هم می چسبانند تا رئیس جمهور آمریکا قانون کشورش را نقض نکرده باشد.

اما به گفته ی کارکنان اسبق کاخ سفید، مواردی هم بوده که دونالد ترامپ کاغذها را آنقدر ریز ریز کرده که دیگر قابل ترمیم نبودند. مثلاً یک بار ترامپ نامه ای که از چاک شومر، سناتور آمریکایی، دریافت کرده بود را به تکه های بسیار ریزی تبدیل کرد.

۲- ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه: برنامه ی سفت و سخت صبحگاهی

طبق شنیده ها، رئیس جمهور روسیه، روتین سفت و سختی برای صبح های خود دارد که بعد از بیدار شدنش از خواب آغاز می شود.

پوتین صبح خود را با خوردن صبحانه که شامل قهوه، آب میوه، املت، فرنی، یا تخم بلدرچین می شود شروع می کند. سپس به مدت ۲ ساعت به تنهایی شنا می کند. بعد از آن او به باشگاه می رود و حین تماشای اخبار روسیه، در آنجا وزنه می زند.

رئیس جمهور روسیه، روتین صبحگاهی خود را با دو دوش سرد و گرم به پایان می رساند و بعد از آن یکی از لباس های رسمی خود را انتخاب و روز کاری خود را به طور رسمی شروع می کند.

۳- الیزابت دوم، ملکه ی بریتانیا: نوشیدن شامپاین

ملکه ی ۹۳ ساله بریتانیا، طبق شنیده ها، هر شب قبل از خواب یک لیوان شامپاین می نوشد. علاوه بر این، گفته می شود جین و دوبونت، نوشیدنی های محبوب ملکه هنگام صرف ناهار هستند و او در طول روز با شراب و مارتینی خشک، گلوی خود را تازه می کند.

۴- آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان: انبار کردن مواد غذایی

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، در مصاحبه ای با اشاره به این حقیقت که دهه های اول زندگی او در آلمان شرقی سپری شده، بیان کرد شرایط زندگی در آنجا باعث شد عادت خرید و انبار کردن مواد غذایی و لوازم ضروری در مقدار زیاد در او نهادینه شود.

او در اینباره می گوید: «من هنوزم تا یه چیزی رو می بینیم می خرمش، حتی وقتهایی که اصلاً نیازی به اون چیز ندارم. این عادت در من نهادینه شده چون تو شرایط اقتصادی ای که همه چی کمیاب بود عادت می کردی که هر چیزی رو هر وقت که گیرت میومد بگیری.»

۵- امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه: صرف پول برای گریم و خودآرایی

دو سال قبل، اخبار جنجال برانگیزی درباره ی رئیس جمهور جوان فرانسه منتشر شد، مبنی بر آنکه امانوئل مکرون ظرف ۳ ماه، ۲۶ هزار یورو را صرف هزینه های مربوط به گریم خود کرده بود.

البته مکرون اولین رئیس جمهور فرانسه نیست که هزینه هایی نجومی را صرف خودآرایی کرده است. پیش از او، وقتی معلوم شد فرانسوا اولان هر ماه ۱۰ هزار یورو از سرمایه های ملی را صرف آرایش موهای خود می کرد، رسوایی بزرگی برای رئیس جمهور سابق فرانسه به بار آمد.

پیش از اولان هم، نیکولاس سارکوزی هر ماه ۸ هزار یورو را صرف گریم خود می کرد.

۶- پاپ فرانسیس، رهبر دینی کاتولیک های جهان: رقص تانگو

به گفته ی پاپ فرانسیس، او در جوانی از رقصیدن به سبک تانگو با موسیقی آمریکای جنوبی مورد علاقه اش، لذت زیادی می برد.

خورخه ماریو برگولیو یا همان پاپ فرانسیس، قبل از انتخابش به عنوان رهبر دینی کاتولیک های جهان، در کتابی به این موضوع اشاره کرده بود و این علاقه را چیزی برآمده از درون خود می دانست.

به مناسبت تولد ۷۸ سالگی پاپ فرانسیس، هزاران نفر در یکی از میادین نزدیک واتیکان، با یکدیگر تانگو رقصیدند.

۸- دلایی لاما، رهبر دینی بوداییان تبت: تعمیر ساعت

دلایی لاما علاوه بر مدیتیشن کردن و باغبانی، خود را با تعمیر کردن ساعت ها سرگرم می کند.

طبق شنیده ها، علاقه ی او به ساعت ها به ساعت رولکسی برمی گردد که فرانکلین رزولت، رئیس جمهور پیشین آمریکا، به او هدیه داده بود، اما دلایی لاما از دوران کودکی به تعمیر وسایل و ابزارهای فنی علاقه داشته است. او در کودکی چیزهایی مثل ماشین و پروژکتور فیلم را تعمیر می کرد.

منبع: businessinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود