سئو خارجی چیست و شامل چه مواردی می شود؟

سئو خارجی چیست و شامل چه مواردی می شود؟

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

آیا می دانید سئو چیست؟ اصولا سئو یا بهینه سازی سایت در دو بخش سئو داخلی و سئو خارجی به صورت هم زمان انجام می شود.

به طور کلی سئو داخلی در برگیرنده نام و سرعت هاست تا نوع نگارش عنوان ها در محتوا و هر چیزی که درون سایت اتفاق می افتد و روی رتبه سایت در موتورهای جستجوگر تاثیر دارد شامل می شود.

در این جا می توان ساعت ها وقت گذاشت، عوامل مختلف و تاثیرگزار سئو داخلی را بررسی و آنالیز کرد. اما تعاریف فراوانی از سئو خارجی شنیده و دیده ایم. راهکار و روش های مختلف و متفاوتی برای سئو خارجی درنظر گرفته ایم.

بسیاری از شرکت ها و اشخاصی که در این زمینه کار می کنند، صفحه سایت را به رتبه های بالا در گوگل می رسانند اما زمانی که میزان مخاطب سایت بررسی می شود، متوجه خواهیم شد که اثر از مخاطب در سایت نیست.

در سئو خارجی استفاده از تکنیک های کلاه سفید و کلاه سیاه بیش تر از سئو داخلی مشاهده می شود . از دلایل آن می توان به تغییر در الگوریتم های گوگل که برای بک لینک ها ایجاد کرده است . کارشناسان سئوکار بر این باورند که الگوریتم های گوگل که قرار است بک لینک را به عنوان عامل تاثیرگزار بر سئو در نظر نگیرد، کاملا این مسئله برعکس عمل کرده و گوگل به بک لینک ها امتیاز بالایی ارائه داده است .

اما تنها نکته این قضیه این است که سایت هایی که بدون پشتیبانی مخاطب به رتبه و جایگاه بالا رسیده اند هیچ کدام از آن ها رتبه و جایگاه خود را نتوانستند در رتبه های بالا نگه دارند.

در سئو کلاه سفید ، سئو را برای بهینه سازی برای مخاطب به جای بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر انجام می دهند . در سئو داخلی انتخاب کلمات کلیدی را با توجه به میزان کاربرد و اهمیت بالای آن ها در میان مخاطب انتخاب و به کار می بریم .

اصول سه گانه سئو خارجی (Off-page SEO)

اصول مهم در سئو خارجی برقراری ارتباط انسانی با افراد در سایت های مختلف و شبکه های اجتماعی ، حفظ ارتباط منظم و پایدار و در پایان پاسخگویی به مخاطبان سایت از اصول مهم در سئو خارجی می باشد .

اما در مورد تاثیر سئو خارجی بر سایت ها این گونه می توان بیان کرد، هیچ برندی نمی تواند از سئو خارجی چشم پوشی کند .خدمات و عرضه کالا در وب سایت موجب می شود که محتوای خود را به اطلاع کاربران برسانند و از این طریق مخاطبان سایت را افزایش دهند .

سئو خارجی آن قدر اهمیت دارد که شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو، در صورتی که مشتری آن ها اجازه ویرایش متن  و محتوای سایت را به آن ها ندهد می توانند جایگاه و رتبه سایت مشتریان خود را در صفحات جستجو ارتقا دهند و به رتبه و جایگاه بالا برسانند .

نکته ای که در سئو خارجی اهمیت دارد این است که هماهنگی میان سئو خارجی و کیفیت متن در ماندگاری سایت در رتبه های بالاتر موتورهای جستجوگر امری بسیار مهم می باشد .

به طور کلی سایتی که بک لینک ندارد ، تبلیغ ندارد و سایتی که تبلیغ نداشته باشد مخاطب نخواهد داشت .بک لینک ها در بهینه سازی سایت و ارتقا رتبه در سایت بسیار مهم هستند .

گوگل در رتبه دهی به یک سایت میزان و کیفیت بک لینک ها را مورد محاسبه قرار می دهد و نتایج به دست آمده نشان می دهد که بک لینک ها بر روی رتبه بندی سایت ها و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل  موثر می باشد .در حقیقت بک لینک ها رای اعتماد سایت شما می باشند .

هرچه میزان بک لینک های سایت بیش تر باشد ، بهتر است اما باید کاملا مراقب باشید که گوگل به این نتیجه نرسد که شما برای جمع آوری رای این بک لینک ها را جمع آوری کرده اید .

زمانی که یک سایت مطلبی را منتشر می کند و با لینکی سایت شما را به عنوان رفرنس آن مطلب یا متن معرفی می کند ، قطعا این موضوع نشان دهنده این است که اطلاعات موجود در سایت شما بسیار مفید است .

روش های مختلفی برای بک لینک گیری وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد اما برخی از آن ها را نیز حتی نباید امتحان کرد زیرا لینک های مخرب بوده و باعث افت جایگاه خواهند شد .  برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد بهینه سازی سایت و سئو سایت می توانید از مشاوره سئو با تجربه شرکت سئوکار با نشانی آدرس  seokar.com  مشورت های لازم را بگیرید .

بدون نظر

ورود