نگاهی به سبک زندگی عجیب و غریب میلیاردرهای دنیای تکنولوژی؛ از بیل گیتس تا مارک زاکربرگ

نگاهی به سبک زندگی عجیب و غریب میلیاردرهای دنیای تکنولوژی؛ از بیل گیتس تا مارک زاکربرگ
بدون نظر

چهره های برجسته ی دنیای فناوری، مثل بیل گیتس، مارک زاکربرگ و جف بزوس، مانند هر فرد موفق دیگری عادت ها و سبک زندگی خاص خود را دارند که به آن ها کمک می کند امپراتوری چندین میلیارد دلاری خود را مدیریت و از سلامت جسم و روح خود مراقبت کنند. این چهره های مشهور عادت های بسیار متفاوتی در بحث خواب، خوراک و ورزش دارند؛ مثلاً دورسی، مدیر عامل توئیتر، روزانه فقط یک وعده غذا می خورد و گیتس و بزوس، هر دو اصرار دارند که ظرف های غذا را خودشان بشویند. با چند حقیقت جالب درباره ی سبک زندگی عجیب و غریب میلیاردهای دنیای تکنولوژی همراه باشید.

جک دورسی، مدیر عامل توئیتر

جک دورسی درباره ی سبک زندگی و عادت های عجیب و غریبش زیاد صحبت می کند. این مسأله همواره واکنش های مختلفی به دنبال داشته است، بعضی تنها اظهار تعجب کرده اند و بعضی دیگر به شدت او را مورد انتقاد قرار داده اند.

دورسی روزه می گیرد. او هر روز فقط یک وعده غذا می خورد و تقریباً تمام آخر هفته را از خوردن غذا پرهیز می کند، به طوری که فقط شب های یکشنبه یک وعده غذا می خورد.

دورسی یک بار در مصاحبه ای از جزئیات عادت های غذایی اش پرده برداشت، مسأله ای که انتقادهایی را به دنبال داشت. منتقدان اعتقاد دارند دورسی با این کار باعث ترویج اختلالات غذایی می شود. او در گذشته رژیم گیاهخواری را هم امتحان کرده بود.

دورسی صبح های خود را با یک نوشیدنی نمک دار شروع می کند. این نوشیدنی ترکیبی از آب، نمک هیمالیا و لیموترش است. به گفته ی نشریه ی نیویورک تایمز، این نوشیدنی را در تمامی دفاتر توئیتر، در سرتاسر دنیا می توان پیدا کرد.

دورسی همچنین از ویتامین های مکمل در رژیم غذایی خود استفاده می کند. او در اینباره گفته: «تنها مکمل هایی که استفاده می کنیم، مولتی ویتامین های مخصوص مصرف روزانه و ویتامین سیه، یه عالمه ویتامین سی.»

مدیر عامل توئیتر، از حدود سال ۲۰۱۶، استفاده از سونا و حمام یخ را هم به برنامه ی روزانه ی خود اضافه کرده است. او شب ها ابتدا ۱۵ دقیقه را در سونا و سپس ۳ دقیقه را در حمام یخ می گذراند. دورسی این کار را ۳ بار تکرار می کند و بار آخر، تنها یک دقیقه در حمام یخ می نشیند.

دورسی از یک اپ مخصوص به نام Seven برای انجام ورزش های ۷ دقیقه ای روی دوچرخه ی ورزشی اش استفاده می کند. او در اینباره گفته: «من نه مربی خصوصی دارم، نه باشگاه میرم.»

او همچنین از طرفداران مدیتیشن و یوگا است و در سال ۲۰۱۵ در مصاحبه ای گفته بود که صبح ها ساعت ۵ از خواب بیدار می شود تا مدیتیشن کند. اوایل سال ۲۰۱۸، دورسی در توئیتی اعلام کرد که ۱۰ روز را در مدیتیشن عمیق ویپاسانا گذرانده بود. کمی بعد در همان سال، او با بی توجه به بحرانی که در میانمار گریبانگیر مردم روهینگیا شده بود، در توئیتی درباره ی مدیتیشن در میانمار صحبت کرده بود و دیگران را تشویق کرده بود که برای این کار به ارتفاعات مناطق درگیر بحران بروند. این صحبت های دورسی با انتقادات شدیدی رو به رو شد.

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، اسپیس ایکس و کمپانی بورینگ

ایلان ماسک صبح ها ساعت ۷ از خواب بیدار می شود. او فقط ۶ ساعت می خوابد، بنابراین شب ها حدود ساعت ۱ به خواب می رود.

ماسک، در سال ۲۰۱۸، در مصاحبه ای اعلام کرد که گاهی برای به خواب رفتن از قرص آمبین که نوعی قرص خواب است استفاده می کند. او در اینباره گفته: «اکثر مواقع باید بین نخوابیدن و خوردن آمبین یکی رو انتخاب کنم.»

مدیر عامل تسلا، اغلب صبحانه نمی خورد چون وقت کافی برای این کار را ندارد. او در سال ۲۰۱۴، در مصاحبه ای گفته بود که گاهی فرصت خوردن املت و قهوه را پیدا می کند.

ایلان ماسک در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه ای نوشیدنی مورد علاقه اش را نوشابه های رژیمی بیان کرده بود. او در اینباره گفته بود: «به دلایلی هیچوقت برات تکراری نمیشن.» ماسک در مصاحبه ی خود گفته بود گاهی پیش می آید که در یک روز ۸ عدد نوشابه ی رژیمی می خورد، گرچه اظهار کرده بود که سعی دارد مصرف این نوشابه ها را کمتر کند.

ماسک برای مدیریت زمانش، برنامه ی روزانه ی خود را به بازه های ۵ دقیقه ای تقسیم می کند، عادتی که بیل گیتس، از بنیانگذاران شرکت مایکروسافت هم دارد. این روش زمانبندی، به ماسک و گیتس این امکان را می دهد که برنامه ی خیلی دقیقی برای استفاده از وقت خود داشته باشند.

ماسک می گوید برای حفظ تناسب اندامش، هفته ای ۲ بار به باشگاه می رود.

مدیر عامل اسپیس ایکس، برای تمدد اعصاب، از بازی های کامپیوتری کمک می گیرد. یکی از بازی های مورد علاقه ی او، یک نوع بازی تیراندازی اول شخص به نام Overwatch است. شخصیت مورد علاقه ی ماسک در این بازی Soldier 76 نام دارد. ماسک می گوید بازی در نقش این شخصیت برای او مثل یک «راز تاریک» می ماند، چون بیشتر کسانی که این بازی را انجام می دهند علاقه ای به انتخاب Soldier 76 ندارند و این شخصیت برایشان جذابیتی ندارد.

تیم کوک، مدیر عامل اپل

تیم کوک، هر روز ساعت ۵ صبح به یک باشگاه خصوصی می رود. او خودش را «شیفته ی فیتنس» توصیف کرده است. کوک همچنین به ورزش در هوای آزاد مثل پیاده روی و دوچرخه علاقه دارد.

مدیر عامل اپل، صبح ها ساعت ۴ از خواب بیدار می شود. او می گوید ۴ ساعت ابتدایی روزش را به خواندن کامنت ها و ایمیل های کاربران اپل می گذراند تا «روی کسانی که آن بیرون هستند و اهمیت زیادی برای او و مجموعه ی اپل دارند تمرکز کند».

کوک شب ها ۷ ساعت می خوابد و بنابراین کمی زود، یعنی حدود ۸/۴۵ شب به رختخواب می رود.

جف بزوس، مدیر عامل آمازون

جف بزوس صبح ها ساعت ۸ از خواب بیدار می شود. او شب ها ۸ ساعت می خوابد و این مسأله برای او در اولویت قرار دارد. بزوس برای بیدار شدن از ساعت استفاده نمی کند و هرگز صبح زود در جلسات کاری شرکت نمی کند.

مدیر عامل آمازون، سلیقه ی غذایی عجیب و غریبی دارد. او به علاقه به غذاهای عجیب و غریب معروف است. سال گذشته، از بزوس عکسی منتشر شد که او را در حال چشیدن طعم یک ایگوانای پخته در یک گردهمایی سالیانه نشان می داد. او یک بار هم در جریان یک صبحانه ی کاری، اختاپوس با سیب زمینی، بیکن، ماست سیر سبز و تخم مرغ سفارش داده بود.

بزوس هر شب ظرف های غذا را خودش می شوید. او در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه ای در اینباره گفته بود: «من کاملاً متقاعد شدم که این جذاب ترین کاریه که انجام میدم.»

اطلاعات زیادی درباره ی برنامه ی ورزشی بزوس در دست نیست، اما در سال ۲۰۱۷ تصاویری از او در جریان یک کنفرانس منتشر شد که حاکی از عضلانی شدن اندام بزوس بود. وبسایت PageSix یک بار در میانه ی مطلبی درباره ی بادیگارد بزوس بیان کرده بود که مدیر عامل آمازون ورزش های قدرتی انجام می دهد.

مارک زاکربرگ، پایه گذار فیس بوک

مارک زاکربرگ هم صبح ها ساعت ۸ از خواب بیدار می شود. او در مصاحبه ای گفته بود اولین کاری که بعد از بیدار شدن انجام می دهد، چک کردن تلفن همراهش است.

زاکربرگ اخیراً اظهار کرده که یک جعبه ی نورانی برای همسرش پریسیلا درست کرده تا به مشکل بی خوابی او کمک کند. آن ها این جعبه را کنار تخت شان می گذارند. از این جعبه بین ۶ تا ۷ صبح نور ضعیفی منتشر می شود، بنابراین اگر هر کدام آن ها از خواب بیدار شود، می تواند بدون چک کردن ساعت متوجه شود که وقت بیدار کردن فرزندان شان رسیده.

زاکربرگ در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۵ گفته بود هفته ای دست کم ۳ بار ورزش می کند. او در جواب به این سؤال که چطور فرصت ورزش کردن پیدا می کند گفته بود: «معمولاً اولین کاری که بعد از بیدار شدن انجام میدم ورزش کردنه.»

زاکربرگ همچنین گفته که سعی می کند مواقعی که ورزش می کند، سگش، «بیست» را با هم با خودش ببرد. «بیست» سگی از نژاد شیپ داگ مجارستانی است و زاکربرگ می گوید به خاطر شباهت سگش به تی زمین شوی، دویدن «بیست» منظره ی بامزه و خنده داری ایجاد می کند.

پایه گذار فیسبوک تیمی متشکل از حداقل ۱۲ نفر برای مدیریت حساب های کاربری اش در شبکه های اجتماعی دارد. طبق گزارش سایت TheVerge در سال ۲۰۱۷، یک تیم دست کم ۱۲ نفره، وظیفه ی حذف پیام های اسپم و مزاحم را برعهده دارند و تیم دومی هم وجود دارد که به کار مدیریت پست های زاکربرگ می پردازند.

زاکربرگ برای آنکه صبح ها جلوی مغشوش شدن ذهنش را بگیرد، تقریباً هر روز یک دست لباس یک شکل و تکراری می پوشد که شامل یک شلوار جین، یک جفت کفش کتانی و یک تی شرت خاکستری می شود. او در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه ای در اینباره گفته بود: «میخوام زندگیم رو اونقدر ساده کنم که خودم رو مجبور کنم تا جایی که میشه در مورد هر چیزی جز اینکه چطور بهترین خدمات رو به جامعه ارائه بدم، تصمیم های کمتری بگیرم.»

طبق گفته های جک دورسی، مدیر عامل توئیتر، زاکربرگ در دوره ای فقط گوشت بز مصرف می کرد، مسأله ای که می توانست او را به کشتن دهد. دورسی یک بار در مصاحبه ای با سایت RollingStone گفته بود که زاکربرگ برای او گوشت بزی را سرو کرده بود که خودش آن را سر بریده بود. دورسی اما خوردن سالاد را ترجیح داده بود.

بیل گیتس، از بنیانگذاران مایکروسافت

بیل گیتس غذای مورد علاقه اش را چیزبرگر بیان کرده است.

طبق گفته های ملیندا، همسر بیل گیتس، او اغلب صبحانه نمی خورد. با این حال گیتس، یک بار غلات صبحانه ی مورد علاقه اش را توپ های کاکائویی بیان کرده بود.

گیتس همچنین علاقه ی زیادی به شیرینی جات دارد. او یک بار که به همراه وارن بافت، سرمایه گذار و کار آفرین مشهور، به یک مغازه ی آبنبات فروشی قدیمی رفته بود، در آنجا اعلام کرد که آبنبات های بادام زمینی، آبنبات مورد علاقه ی او هستند. او بازدیدش از این مغازه را با یک لیوان نوشابه به پایان رسانده بود.

بیل گیتس همچنین گفته که علاقه ی زیادی به ورزش تنیس دارد. او ورزش اسکی هم انجام می دهد.

گیتس یک بار در سال ۲۰۰۱ در برابر جف بزوس، مدیر عامل آمازون، در یک مسابقه ی تنیس شرکت کرد. عواید و درآمد حاصل از این مسابقه صرف فعالیت های خیرخواهانه شد. برنده ی این مسابقه بیل گیتس بود.

بیل گیتس هم مانند بزوس، شب ها ظرف های غذا را خودش می شوید. او در سال ۲۰۱۴ در مصاحبه ای بیان کرده بود که تقریباً هر شب این کار را انجام می دهد. گیتس در اینباره گفته بود: «بقیه هم داوطلب میشن ولی دوست دارم خودم این کار رو انجام بدم.»

داشتن خواب کامل هم اهمیت زیادی برای گیتس دارد. او در مصاحبه ای در سال ۱۹۹۰ گفته بود که شب ها ۷ ساعت می خوابد.

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل

ساندار پیچای صبح ها بین ساعت ۶/۳۰ تا ۷ از خواب بیدار می شود. او در سال ۲۰۱۶ در مصاحبه ای گفته بود هر روز صبح روزنامه ی وال استریت ژورنال را مطالعه می کند.

پیچای گفته است که خوردن چای در هنگام صبح اهمیت ویژه ای برای او دارد و به دلیل اینکه گیاهخوار است، پروتئین مورد نیاز بدنش را را از املت صبحانه اش دریافت می کند. او در مصاحبه ای گفته بود: «آدم سحرخیزی نیستم به خاطر همین به فرصت احتیاج دارم تا با خوندن روزنامه و خوردن چای کاملاً بیدار بشم.»

هیچ اطلاعاتی درباره ی برنامه ی ورزشی پیچای در دست نیست، اما او از طرفداران پروپاقرص بازی کریکت است. پیچای در دوران دبیرستان کریکت بازی می کرد و گفته است که آرزو داشته یک بازیکن حرفه ای کریکت شود.

سرگئی برین، بنیانگذار گوگل

سرگئی برین ورزش های زیادی انجام داده، از جمله رولر هاکی، التیمیت فریزبی، ژیمناستیک، شیرجه و بندبازی.

یکی از دلایل فعالیت زیاد برین، داشتن ژن بیماری پارکینسون است و او می خواهد با ورزش زیاد ریسک رشد این بیماری را در خود کم کند.

برین به دلیل داشتن استعداد ابتلا به پارکینسون، روزانه ۲ بار چای سبز می نوشد. محققان پی برده اند که میان مصرف قهوه و کاهش ریسک ابتلا به بیماری پارکینسون ارتباط وجود دارد، اما از آنجایی که برین مزه ی قهوه را دوست ندارد، از چای استفاده می کند. او در مصاحبه ای در اینباره گفته: «بیشتر محققها فکر می کنن کافئینه که این ریسک رو کم میکنه، گرچه هنوز مطمئن نیستن.»

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 4.5 / 5. تعداد رای: 4

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: businessinsider
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود