الیزابتی که کشاورز شد ؛ درباره بلوار کشاورز بیشتر بدانید

الیزابتی که کشاورز شد ؛ درباره بلوار کشاورز بیشتر بدانید

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

بلوار کشاورز، محله قدیمی در مرکز شهر تهران است که تقریبا به همه نقاط اصلی شهر دسترسی دارد. این محله که به دانشگاه تهران و مراکز آموزشی دیگر نزدیک است محلی برای زندگی دانشجویان و اساتید دانشگاه شده بطوریکه این قشر از جامعه به دنبال اجاره آپارتمان در بلوار کشاورز و خیابان‌های اطراف آن هستند تا محل زندگی‌شان به محل کار و تحصیل‌شان نزدیک باشد.

درباره بلوار کشاورز

این بلوار که پیش از انقلاب به نام بلوار الیزابت شهرت داشت در منطقه شش شهرداری پایتخت قرار دارد و بعد از انقلاب سال ۵۷ به دلیل مجاورت ساختمان قبلی وزارت کشاورزی ایران به نام بلوار کشاورز نامگذاری شد.

بلوار الیزابت که به یاد الیزابت دوم، ملکه بریتانیا به این نام گذاشته شده، در زمان‌های نه چندان دور تفرجگاهی برای تهران نشین‌ها محسوب می‌شد تا  در کنار نهری که از وسط این بلوار می‌گذرد و به “آب کرج” شهرت داشت و در واقع نهری بود که از رودخانه کرج منشعب می‌شد، استراحت کنند. همین نهر و درختان اطراف آن در کنار مرکز شهر بودن این محله علت جذب بسیاری از افراد به خرید و فروش آپارتمان در بلوار کشاورز شد و می‌شود. لازم به ذکر است که تا قبل از لوله کشی آب شهری تهران، تهرانی‌های قدیم از این نهر برای کشاورزی و آب شرب خود استفاده می‌کردند.

این بلوار که در سال ۱۳۹۴ در فهرست آثار ملی ثبت شد از شمال به خیابان فاطمی و خیابان‌های مجاور آن مثل زرتشت و جویبار، از جنوب به خیابان‌های فلسطین، وصال شیرازی، ۱۶  آذر و … از‌‌شرق به میدان ولیعصر و از غرب به خیابان دکتر قریب منتهی می‌شود.

امکانات بلوار کشاورز

با جست و جو در سایت دیوار متوجه خواهید شد، دلیل اصلی کسانیکه به دنبال اجاره سوئیت در تهران هستند و این محله را انتخاب می‌کنند، دسترسی مناسب آن به اتوبان‌های اصلی مانند چمران، شیخ فضل الله نوری و حکیم است. ضمن اینکه در این محله به اصطلاح از شیر مرغ تا جون آدمیزاد پیدا می‌شود بطوریکه با مراجعه به بلوار می‌توانند از فروشگاه‌ها و مغازه‌های آن مایحتاج خود را تهیه کنند، برای تماشای فیلم به سینما بلوار یا سینماهای اطراف میدان ولیعصر (سینماهای قدس، آفریقا و استقلال) بروند و از مغازه‌های میدان ولیعصر هر آنچه که می‌خواهند را تهیه کنند. ضمن اینکه می‌توانند در کافه‌ها و رستوران‌های بلوار غذا میل کرده و با دوستان‌شان معاشرت کنند، اهالی این محله در پارک بزرگ لاله که در انتهای بلوار و نبش خیابان کارگر شمالی است، پیاده‌روی می‌کنند و از برنامه‌های گروهی ورزش صبحگاهی آن لذت می‌برند. همچنین در صورت لزوم از بیمارستان‌های مجهز این محله مثل ساسان، آریا، پارس و یاس سپید برای درمان خود استفاده می‌کنند.

اگر کارمند یا دانشجوی دانشگاه تهران هستید، این بلوار و خیابان‌های اطراف آن، محلی مناسب برای سکونت شماست بطوریکه با کمی پیاده‌روی می‌توانید به دانشکده‌های این دانشگاه برسید.گفتنی است که ساکنین این محله به دلیل اینکه بلوار کشاورز در محدوده طرح ترافیک قرار دارد بیشتر از وسایل نقلیه عمومی مثل اتوبوس، تاکسی و مترو استفاده می‌کنند. نزدیکترین ایستگاه مترو به بلوار کشاورز در میدان ولیعصر قرار دارد که از هر کجای بلوار کشاورز باشید با ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پیاده‌روی به این میدان خواهید رسید.

از دیگر مراکز مهم این بلوار می‌توان به ساختمان‌های وزارت کشاورزی و قوه قضاییه اشاره کرد و البته چند سالی است که هتل بزرگ و مجلل اسپیناس در میانه این بلوار ساخته شده تا محلی برای برگزاری جشن‌ها و سمینارهای متعدد باشد و مهمان‌های ایرانی و خارجی بسیاری در آن موقتا سکونت کنند.

منبع: ویرلن
بدون نظر

ورود