آیا می‌دانید کوچک‌ترین قهوه‌خانه ایران کجاست؟ [تماشا کنید]

آیا می‌دانید کوچک‌ترین قهوه‌خانه ایران کجاست؟ [تماشا کنید]

قهوه خانه حاج علی درویش ، کوچک‌ترین قهوه‌خانه ایران است که در سال ۱۳۹۵ توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان میراث ناملموس کشور ثبت ملی شده است.

این قهوه خانه که در سال ۱۲۹۷ توسط پدر حاج کاظم یعنی حاج علی مبهوتیان تاسیس شد، در دل پایتخت و راسته بازار بزرگ (بزازها) قرار دارد و در حال حاضر هم توسط حاج کاظم اداره می‌شود.

در این قهوه‌خانه می‌توانید بهترین و خوش‌طعم‌ترین چای را با بهترین کیفیت میل کنید، با حاج‌ کاظم هم‌صحبت شوید، از دکوراسیون خاطره‌انگیز آن دیدن کنید، تا چای حاضر می‌شود یک دقیقه مطالعه کنید و در نهایت با بقیه پول خود به صندوق مولا که برای کمک بچه‌های بهزیستی راه‌اندازی شده کمک کنید.

صفحه اینستاگرام کوچک‌ترین قهوه‌خانه جهان را در این نشانی می‌توانید دنبال کنید.

این قهوه‌خانه از محبوبیت زیادی بین مردم برخوردار است و تقریبا تمامی افرادی که در اینجا چای نوشیده‌اند، با یک دنیا انرژی مثبت از حاج کاظم خداحافظی کرده‌اند. پیرو همین محبوبیت بد نیست بدانید رتبه کاربران به قهوه خانه حاج علی درویش در فور اسکوئر ۹.۴ از ۱۰ است.

به همین بهانه، برای دومین قسمت سنجاق به این قهوه‌خانه نقلی رفته‌ایم تا چند دقیقه‌ای با حاج کاظم مبهوتیان گپ بزنیم و از طعم عالی چای‌های متنوع لذت ببریم. پیشنهاد می‌کنیم ویدئوی جذاب زیر را از دست ندهید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود