سلبریتی هایی که از ملکه بریتانیا نشان سلطنتی دریافت کرده اند

سلبریتی هایی که از ملکه بریتانیا نشان سلطنتی دریافت کرده اند

ملکه ی بریتانیا هر ساله به صدها نفر به پاس خدمات آن ها به کشور بریتانیا و نقشی که در آن ایفا کرده اند، به آن ها عناوین افتخاری اعطا می کند. بسیاری از سلبریتی های دنیای سرگرمی و ورزش هم یکی یا تعدادی از این عناوین سلطنتی دریافت کرده اند. بعضی از آن ها این عناوین را افتخار بزرگی برای خود دانسته اند و بعضی هم که دل خوشی از این نشان ها ندارند، دست رد زده اند و عنوان خود را قبول نکرده اند. در ادامه با تعدادی از مشهورترین این چهره ها آشنا خواهیم شد.

دیوید بکهام

نشان سلطنتی سلبریتی ها

بکهام، در سال ۲۰۰۳، به خاطر فعالیت حرفه ای اش به عنوان بازیکن در تیم فوتبال منچستر یونایتد، نشان عالی‌ ترین رتبه ی امپراتوری بریتانیا (OBE) را دریافت کرد.

او در آن زمان در اینباره اظهار کرد: «افتخار می کنم که این عنوان نصیبم شده. این افتخار نه فقط متعلق به من، بلکه متعلق به تیم منچستر یونایتد، انگلستان، همه ی هم‎تیمی ها و خانواده ی من هم هست.»

ویکتوریا بکهام

در سال ۲۰۱۷، ویکتوریا بکهام هم مانند همسرش، به خاطر نقشی که در صنعت مد داشته و همینطور فعالیت های خیرخواهانه اش، نشان عالی ترین رتبه ی امپراتوری بریتانیا را دریافت کرد.

بندیکت کامبربچ

کامبربچ در سال ۲۰۱۵ به خاطر فعالیت بازیگری اش و همچنین فعالیت های خیرخواهانه اش، نشان فرمانده رتبه ی امپراتوری بریتانیا (CBE) را دریافت کرد.

این بازیگر در مصاحبه ای با بی بی سی در اینباره گفته: «این افتخار خیلی بزرگیه، ولی همچنان اگه چیزی در دنیا به نظرم درست یا غلط باشه، در زمان مناسب رک و پوست کنده نظرم رو در موردش میگم.»

آنجلینا جولی

جولی در سال ۲۰۱۴ به خاطر فعالیت های تبلیغاتی اش برای پایان بخشیدن به خشونت جنسی در مناطق درگیر جنگ، عنوان افتخاری دِیم (معادل عنوان شوالیه برای خانم ها) را دریافت کرد.

جولی در اینباره گفته: «دریافت نشان افتخاری ای که مربوط به سیاست خارجی باشه برای من ارزش خیلی زیادی داره، چون همون چیزیه که آرزو دارم زندگی کاری ام رو وقفش کنم. کار روی پروژه ی پیشگیری از خشونت جنسی در مناطق درگیر جنگ و بازماندگان تجاوز جنسی، به خودی خود برای من یه افتخاره. میدونم که یک عمر زمان میبره تا به هدفهامون برسیم و من هم همه ی عمر خودم رو وقفش میکنم.»

تام هاردی

هاردی در سال ۲۰۱۸ به خاطر فعالیت بازیگری اش، نشان فرمانده رتبه ی امپراتوری بریتانیا را دریافت کرد.

کیرا نایتلی

نایتلی در سال ۲۰۱۸ هم به خاطر فعالیت بازیگری اش و هم به خاطر فعالیت های خیرخواهانه اش که شامل همکاری با یونیسف و آکسفام می شد، نشان عالی‌ ترین رتبه ی امپراتوری بریتانیا را دریافت کرد.

ادی ردمین

ردمین در سال ۲۰۱۵ به خاطر خدمت به عرصه ی نمایش، نشان عالی ‌ترین رتبه ی امپراتوری بریتانیا را دریافت کرد.

کیت وینسلت

وینسلت در سال ۲۰۱۲ به خاطر نقشی که در عرصه ی هنر داشته، نشان فرمانده رتبه ی امپراتوری بریتانیا را دریافت کرد.

او دراینباره به بی بی سی اظهار کرده: «اینکه به نوعی از طرف تمام کشورم مورد تقدیر قرار بگیرم برای من خیلی سنگین بود.»

آنتونی هاپکینز

هاپکینز یک بار در سال ۱۹۸۷ نشان فرمانده رتبه ی امپراتوری بریتانیا و یک بار هم در سال ۱۹۹۳ از دستان ملکه الیزابت، نشان شوالیه دریافت کرد.

به گفته ی وبسایت ChicagoTribune، هاپکینز هنگام دریافت نشان شوالیه «اندکی بهت زده» بود چون از افتخاری که نصیبش شده بود شرمسار بود.

ادل

ادل در سال ۲۰۱۳، به خاطر فعالیتش در زمینه ی موسیقی نشان عضو رتبه ی امپراتوری بریتانیا (MBE) را دریافت کرد.

ادریس البا

البا در سال ۲۰۱۶ به خاطر خدمت به عرصه ی نمایش، نشان عالی‌ ترین رتبه ی امپراتوری بریتانیا را دریافت کرد.

البا در آن زمان در بیانیه ای اعلام کرد: «این افتخار فراتر از ویژه است چرا که از طرف ملکه و کشورم به من تعلق گرفته. دریافت این نشان برای من نهایت افتخار بود.»

اما تامپسون

تامپسون در سال ۲۰۱۸ به خاطر فعالیت برجسته اش در زمینه ی بازیگری نشان دِیم دریافت کرد.

استیون اسپیلبرگ

اسپیلبرگ در سال ۲۰۰۱ به خاطر نقشی که در عرصه ی سینمای بین الملل و به ویژه فعالیت هایی که برای کشور بریتانیا داشته، نشان افتخاری شوالیه فرمانده رتبه امپراتوری بریتانیا (KBE) را دریافت کرد.

جی. کی. رولینگ

رولینگ در سال ۲۰۰۰ به خاطر فعالیتی که در زمینه ی ادبیات کودک به واسطه ی مجموعه کتاب پرطرفدارش، «هری پاتر»، داشته، نشان عالی ‌ترین رتبه ی امپراتوری بریتانیا را دریافت کرد.

لیام نیسون

نیسون در سال ۲۰۰۰ نشان عالی ‌ترین رتبه ی امپراتوری بریتانیا را دریافت کرد. او به بی بی سی گفته وقتی این نشان را از ملکه دریافت می کرد «به سختی روی پاهایش ایستاده بود».

جولی اندروز

اندروز در سال ۲۰۰۰ به خاطر فعالیت حرفه ای شاخصش و نقشی که در عرصه ی هنر داشته، عنوان دِیم دریافت کرد.

هلنا بونهم کارتر

بونهم کارتر در سال ۲۰۱۲ نشان فرمانده رتبه ی امپراتوری بریتانیا دریافت کرد. او هنگام دریافت این نشان، یاد پدر درگذشته ی خود را گرامی داشت.

مایکل کین

کین ابتدا در سال ۱۹۹۲ نشان فرمانده رتبه ی امپراتوری بریتانیا و بار دیگر در سال ۲۰۰۰ نشان شوالیه دریافت کرد.

او در اینباره گفته: «این بزرگ ترین افتخاریه که در زندگیم نصیبم شده یا ممکنه بشه و گرچه چیز زیادی نمی تونم بگم اما به طور سرخوشانه ای خوشحالم.»

مگی اسمیت

اسمیت یک بار در سال ۱۹۷۰ نشان فرمانده رتبه ی امپراتوری بریتانیا و بار دوم هم در سال ۱۹۹۰ عنوان دِیم دریافت کرد.

دنیل دی لوییس

لوئیس در سال ۲۰۱۴ به خاطر فعالیت بازیگری اش، نشان شوالیه دریافت کرد.

هلن میرن

میرن در سال ۲۰۰۳ عنوان دِیم دریافت کرد. از قرار معلوم، او برای قبول این عنوان «دو دل» بوده.

میرن در مصاحبه ای در اینباره گفته: «تو بریتانیا نشان دیم جایگاه خیلی بالایی برای حکومت داره… به خاطر همین یه کم دو دل بودم. به نطر من بازیگرا نباید خیلی حکومتی باشن. کار ما یه جورایی ضد حکومت بودنه.»

به گفته ی سی ان ان، میرن در سال ۱۹۹۶ هم نشان فرمانده رتبه ی امپراتوری بریتانیا را که به او تعلق گرفته بود، نپذیرفت.

ایان مک کلن

مک کلن یک بار در سال ۱۹۷۹ نشان فرمانده رتبه ی امپراتوری بریتانیا و یک بار هم در سال ۱۹۹۱ عنوان شوالیه دریافت کرد.

البته او تقریباً نشان شوالیه اش را نپذیرفت.

مک کلن در آن زمان در مصاحبه ای با دیلی میل اظهار کرد: «صادقانه بگم، من واقعاً فکر نمیکنم که ما باید عنوان سلطنتی داشته باشیم… احتمال اینکه بازیگرا از این عنوانها بگیرن بیشتره تا آتش نشانها یا کسایی که همه ی زندگی شونو صرف کار خیر میکنن، که یه کم بی انصافیه، قبول دارین؟»

جودی دنچ

دنچ ابتدا در سال ۱۹۷۰ نشان عالی ‌ترین رتبه ی امپراتوری بریتانیا و بار دیگر در سال ۱۹۸۸ عنوان دِیم دریافت کرد.

پاتریک استوارت

استورات بار اول در سال ۲۰۰۱ نشان عالی‌ ترین رتبه ی امپراتوری بریتانیا و بار دوم در سال ۲۰۱۰ عنوان شوالیه دریافت کرد.

او بعد از دریافت عنوان شوالیه اش از معلم انگلیسی سابق خود که او را تشویق کرده بود قدردانی کرد: «گرچه افراد زیادی در زندگیم بودن که تأثیر زیادی روی من داشتن، اما بدون وجود این مرد، هیچ کدوم این اتفاقات نمی افتاد.»

پل مک کارتنی

مک کارتنی در سال ۱۹۹۷ عنوان شوالیه دریافت کرد.

او پیش از آن هم، در سال ۱۹۶۵، به همراه دیگر اعضای گروه بیتلز، نشان عضو رتبه ی امپراتوری بریتانیا دریافت کرده بود.

منبع: insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود