با قراردادهای میلیاردی شهرداری تهران آشنا شوید

راهنمای شرکت در مناقصات بزرگ شهرداری تهران

با قراردادهای میلیاردی شهرداری تهران آشنا شوید

سامانه شفافیت شهرداری تهران مثل سامانه شفافیت صندوق بازنشستگی کشوری و سامانه شفافیت سازمان تامین اجتماعی، ابزاری برای شیشه ای کردن فرآیند ها و فعالیت های مراکز دولتی و عمومی در نگاه افکار عمومی است.

شهرداری تهران از سال ۱۳۹۷ با راه اندازی سامانه شفافیت، تلاش کرده است تا مخاطبان خود را در جریان موضوعات مختلفی که در این نهاد مدیریت خدمات شهری میگذرد، قرار دهد. در همین راستا، با عملیاتی کردن سامانه شفافیت، اطلاعاتی درباره تحصیلات، حقوق ماهانه مدیران و مشاوران مناطق ۲۲ گانه و شرکت های تابعه و هم چنین جزییات سفرخارجی ماهانه مدیران را انتشار می دهد.

یکی از اقدامات هفتگی سامانه شفافیت شهرداری تهران، اعلام گزارش قراردادهای شهرداری تهران با برندگان مناقصات عمومی یا محدود بوده که به صورت هفتگی اعلام می شود. شهرداری تهران تا کنون جززیات بیش از ۱ هزار قرارداد پیمانکاران که ارزش هر قرارداد بیش از ۲۵۰ میلیون تومان بوده است را منتشر کرده و این رویه در هفته های اخیر نیز هم چنان ادامه داشته است. حتی شهرداری قم نیز  سامانه شفافیت راه اندازی کرده است.

با مراجعه به بخش قراردادهای کلان سامانه شفافیت شهرداری تهران، می توانید به اطلاعات شرکت های پیمانکار برنده هر قرارداد، مبلغ قرارداد، نام کارفرما، موضوع قرارداد، مدل قرارداد، تاریخ عقد قرارداد، مدت قرارداد، ناظر هر قرارداد و جزییات طرح مربوطه، دسترسی پیدا کنید.

سامانه شفافیت شهرداری تهران

تصویر ایندکس سامانه شفافیت شهرداری تهران

فایده ای که آشنایی با قراردادهای میلیاردی شهرداری تهران برای پیمانکاران و علاقمندان به همکاری با نهادهای مختلف شهرداری پایتخت دارد این است که شما با نوع پروژه های موجود شهرداری در حوزه های مختلف خدماتی و فنی و مهندسی آشنا می شوید.

متوجه می شوید که فلان پروژه و موضوع کاری، معمولا باچه مبلغی ، قرارداد شده و نوع قراردادهای شهرداری تهران با پیمانکاران روی موضوعات مختلف کاری، به چه صورت است.همچنین با مراجعه به سایت روزنامه رسمی قوه قضاییه، اطلاعات بیشتری از ترکیب هیات مدیره،موضوع فعالیت، میزان سرمایه، تغییرات رسمی و فعالیت های شرکتهای پیمانکاری طرف قرارداد با شهرداری تهران را متوجه می شوید.

جزییات همه قراردادهای بالای ۲۵۰ میلیون تومان شهرداری تهران با پیمانکاران را در سامانه شفافیت شهرداری تهران مشاهده کنید

موضوع دیگری که باید توجه کرد این است که سامانه شفافیت شهرداری تهران، تلاش دارد تا متن قراردادها با جامعه گسترده پیمانکاران خود، منتشر کند. بااین کار شما که علاقمند به همکاری با شهرداری پایتخت هستید، در جریان متن قرارداد و شرایط عمومی و تخصصی پیمان وتعهدات طرفین، قرار می گیرید.

برای این که در پروژه های میلیاردی شهرداری تهران با بخش خصوصی، موفق باشید، بایستی شرکت مهندسی یا خدماتی داشته و گواهی صلاحیت حرفه ای از مراجع اعتباردهی کسب کنید.

مثلا داشتن رتبه پیمانکاری در حوزه ابنیه، تاسیسات، برق و امثالهم از سازمان برنامه و بودجه بر اساس ثبت نام درسامانه ساجات، الزامی است. باید قادر به تامین ضمانت نامه شرکت در مناقصه و هم چنین تجربه لازم مستند درباره حوزه کاری که قصد شرکت درمناقصه را دارید، بوده تا پاکت استعلام قیمتی شما درجلسه مزبور، باز شود.

جزییات قرارداد ۳۶ میلیارد ریالی شهرداری تهران برای نوسازی و نگهداری فضای پارک حاشیه ای

همان طور که درعکس بالا مشاهده می کنید، یکی از هزاران قرارداد میلیاردی شهرداری تهران با پیمانکاران که در سامانه شفافیت منتشر شده است، قرارداد نوسازی و تعمیر و نگهداری حدود ۱۵۳۰۰ فضای پارک حاشیه ای مکانیزه است که سازمان کنترل ترافیک با سازمان حمل و نقل و ترافیک به ارزی ۳۷ میلیارد ریال منعقد کرده است.

جزییات قرارداد نگهداری فضای سبز منطقه ۲ تهران

یکی از قراردادهای افشا شده در سامانه، قراردادی است که شهرداری منطقه ۸ با شرکت پوشش کیهان مهر در مرداد ۹۷ به ارزش ۳۱ میلیارد ریال منعقد کرده است. با داشتن شناسه ملی پیمانکار و مراجعه به روزنامه رسمی، درباره این شرکت اطلاعات بیشتری پیدا می کنید.

اطلاعات صدها هزار شرکت و موسسه دولتی و خصوصی را در سایت روزنامه رسمی پیدا کنید که از سال ۱۳۸۰ تا کنون در دسترس است

اطلاعات این گفتار شما را با قراردادهای شهرداری تهران با پیمانکاران و نحوه جستجوی اطلاعات پیمانکاران در روزنامه رسمی قوه قضاییه آشنا می کند. اگر خواهان همکاری با شهرداری تهران هستید، باید در سامانه پیمانکاران ثبت نام کنید.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود