مسعود استاد به محمدعلی نجفی چه گفت؟

قصاص یا رضایت؟

مسعود استاد به محمدعلی نجفی چه گفت؟

یکی از وکلای مدافع اولیای دم میترا استاد توضیحاتی را در خصوص عکس مربوط به گفت‌وگوی مسعود استاد با محمدعلی نجفی در جلسه دادگاه ارائه کرد.

مسعود افرازه درباره گفت‌وگوی فیمابین محمدعلی نجفی و مسعود (برادر میترا) استاد در جلسه اول دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد، گفت:

آنچه فیمابین این دو نفر در جلسه دادگاه گذشت، این بود که مسعود استاد از محمدعلی نجفی پرسیده بود چرا خواهرم را کشتی و به قتل رساندی و چه دلیلی برای این موضوع داشتی؟ تنها این گفت‌وگو فیمابین دو نفر در دادگاه رد و بدل شد.

وی در خصوص اخبار منتشره مبنی بر مصالحه مسعود استاد با آقای نجفی در ازای دریافت مبلغ ۱۰ میلیاردی گفت:

برخی با استناد به عکس منتشر شده در دادگاه از لحظه گفت‌وگو بین مسعود استاد و محمدعلی نجفی این شایعات را مطرح کرده‌اند در حالی که این خبر نه تنها شایعه‌ای بی اساس و زاییده اذهان مرهوم برخی رسانه‌ها آن هم با اهدافی خاص است و قدر مسلم این حق را خواهیم داشت تا در صورت صلاحدید موکلین از ناشران این اخبار کذب شکایت کنیم.

وی افزود: شوربختانه حال روحی و روانی والدین مرحومه استاد هر لحظه بدتر از قبل شده و به جهت داغ فرزندشان گویی در یک دوزخ متمادی گرفتار شده‌اند لذا هیچ مذاکره‌ای هم گشوده نشده و فعلا افق روشنی هم در این خصوص متصور نیست. رضایت یا گذشتی هم در کار نیست.

گفت‌وگوی مسعود استاد با محمدعلی نجفی2 در جلسه دادگاه
گفت‌وگوی مسعود استاد با محمدعلی نجفی در اولین جلسه دادگاه

بعد از صدور کیفرخواست و تعیین وقت دادگاه برای رسیدگی به پرونده محمدعلی نجفی، سه جلسه دادگاه وی در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.

در این دادگاه علاوه بر دفاعیات متهم، وکلای طرفین و شاهدان و کارشناسان حاضر در جلسه مطالبی را مطرح و ختم جلسه اعلام شد.

طبق قانون بعد از اتمام جلسات دادگاه، حداکثر تا ۷ روز باید حکم متهم اعلام شود و براساس اعلام روابط‌عمومی قوه قضائیه، حکم محمدعلی نجفی سه‌شنبه(هشتم مرداد ماه) از سوی غلامحسین اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا اعلام خواهد شد.

اما موضوعی که بعد از اعلام ختم جلسه رسیدگی به پرونده محمدعلی نجفی مطرح شد، بحث رضایت خانواده مقتول بود و حتی در این رابطه حرف و حدیث‌هایی مبنی بر رضایت خانواده مقتول در ازای دریافت ۱۰ میلیارد تومان در فضای مجازی پیچید. موضوعی که برادر میترا استاد آن را تکذیب کرده و اعلام کرده است که ما به‌دنبال قصاص شهردار پیشین تهران هستیم.

گفت‌وگوی مسعود استاد با محمدعلی نجفی2
پست اینستاگرامی مسعود استاد برادر میترا استاد

در این رابطه مسعود استاد( برادر میترا استاد) در پستی که ساعت ۲ بامداد دوشنبه (هفتم مرداد ماه) در اینستاگرامش منتشر کرد، نوشت:

«به نام آن که تن را نور جان داد

خرد را سوی دانایی عنان داد

همیشه بر این باور بودم که رسانه‌ها منعکس کننده حقیقت‌اند و می‌بایست از لسان آنها از واقعیات باخبر شد اما حالا ایمان دارم که خواننده باید علم لدنی یا علم غیب بداند تا سره از ناسره اخبار برخی از رسانه‌ها را تشخیص دهد.

لحظاتی قبل، برخی از کانال‌های تلگرامی خبر کذبی مبنی بر مذاکره اینجانب و آقای نجفی در جلسه دادرسی با موضوع مصالحه در ازای مبلغ ۱۰ میلیارد تومان منتشر کردند. هم‌اکنون ضمن تکذیب هر نوع مذاکره در این خصوص با آقای نجفی یا هر شخصی از سوی ایشان به اطلاع این قبیل رسانه‌ها می‌رسانم:

اولاً: انصافاً زیبنده نیست برای جذب مخاطب به هر ریسمانی چنگ بزنید و از عوالم خیالات خویش برای آنها خبرسازی کنید.

ثانیاً: با یادآوری ماده ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی، قدر مسلم این حق برای بنده و خانواده محفوظ است که در اولین فرصت از منتشرکنندگان این اخبار ناصواب شکایت کنیم.

ثالثاً: اگر کفر نباشد، شاید بهتر بود که حکیم خیام، جای آن رباعی مشهورش، خطاب به شما عالمان غیب می فرمود: اسرار ازل را فقط تو دانی و نه من … »

براساس این گزارش، باید منتظر ماند و دید که اولاً حکم محمدعلی نجفی چیست و بعد باید ببینیم که خانواده مقتول درباره محمدعلی نجفی گذشت می‌کند یا خیر؟

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود