دیوانه وارترین رکوردهای غذایی ثبت شده در گینس

دیوانه وارترین رکوردهای غذایی ثبت شده در گینس

شکستن رکوردهای گینس کار بزرگی محسوب می شود. اما یکی از جذاب ترین و حیرت انگیزترین بخش های گینس، رکوردشکنی های مربوط به خوردن غذا است. حتماً شما هم قبول دارید که خوردن مقادیر زیادی غذا در مدت بسیار کم مثلاً در حد چند ثانیه یا تنها چند دقیقه کار ساده ای محسوب نمی شود، به خصوص اگر چیزی که می خورید بزرگ یا مزه ی تندی داشته باشد. در ادامه به تعدادی از رکوردهای غذایی عجیب و غریب ثبت شده در گینس خواهیم پرداخت.

خوردن ۱۲ عدد همبرگر در عرض ۳ دقیقه

رکوردهای غذایی گینس

رکورد بیشترین همبرگر خورده شده در عرض ۳ دقیقه به مردی به نام تاکرو کوبایاشی تعلق دارد. کوبایاشی در سال ۲۰۱۴ در یک برنامه ی تلویزیونی در ایتالیا، ۱۲ همبرگر را دقیقاً در عرض ۳ دقیقه خورد.

البته هیچ کسی دوست ندارد برگرش را بدون یک سس خوشمزه بخورد، به همین دلیل به کوبایاشی اجازه دادند سس دلخواهش را برای ساندویچ هایش انتخاب کند که او هم بر هر ۱۲ ساندوچیش سس مایونز را انتخاب کرد.

خوردن ۲۹ عدد کوفته قلقلی در عرض ۱ دقیقه

کوبایاشی رکورد بیشترین کوفته قلقلی خورده شده در عرض ۱ دقیقه را هم به نام خود ثبت کرده. این رکورد در یک برنامه ی تلویزیونی در نیویورک ثبت شد و طی آن کوبایاشی در برابر دوربین ها ۲۹ کوفته قلقلی را دقیقاً در عرض ۶۰ ثانیه بلعید.

خوردن نزدیک به ۳۰ هزار عدد همبرگر سایز بزرگ مک دونالد در طول زندگی

احتمالاً هیچکس به اندازه ی دونالد گروسک از خوردن همبرگرهای سایز بزرگ رستوران مک دونالد لذت نمی برد.

گروسک سال ها است که تقریباً هر روز ۲ همبرگر سایز بزرگ مک دونالد می خورد. مقدار همبرگرهای خورده شده توسط گروسک تا ماه اوت ۲۰۱۶، در مجموع ۲۸،۷۸۸ عدد بود.

پوست کندن و خوردن ۶ عدد تخم مرغ آبپز در عرض ۱ دقیقه

در سال ۲۰۱۲، مردی به نام آشریتا فرمن موفق شد ۶ تخم مرغ آبپز شده را تنها در عرض ۱ دقیقه پوست بکند و بخورد، یعنی به طور متوسط او هر ۱۰ ثانیه یک عدد تخم مرغ خورده بود.

فرمن البته در دنیای رکوردهای جهانی گینس، یک چهره ی برجسته محسوب می شود چون رکوردهای زیادی را به نام خود ثبت کرده.

خوردن یک دونات مربایی در عرض ۱۲ ثانیه بدون استفاده از دست و لیس زدن لب ها

این رکورد متعلق به مردی به نام فیلیپ سانتورو است. سانتورو موفق شد یک دونات مربایی را بدون استفاده از دست یا لیس زدن لب هایش در عرض ۱۱/۴۱ ثانیه ببلعد. او این رکورد را در سال ۲۰۱۴ در سانفرانسیسکو در برابر دوربین ها به ثبت رساند.

خوردن یک شیشه کره بادام زمینی در عرض ۱ دقیقه

آندره اورتولف، که او هم یکی از حرفه ای های عرصه ی رکورد زنی محسوب می شود، ۳۷۸ گرم کره بادام زمینی غلیظ و چسبناک را در عرض ۱ دقیقه خورد. اورتلوف رکوردهای غذایی دیگری هم دارد.

خوردن یک کیلوگرم ژله با چشمان بسته در عرض ۱ دقیقه

اورتولف در سال ۲۰۱۷ رکورد دیگری را به نام خود ثبت کرد. او در عرض ۶۰ ثانیه، ۷۱۶ گرم ژله را با استفاده از چاپ استیک خورد.

او رکورد بیشترین ژله ی خورده شده با چشم های بسته و بدون استفاده از دست را هم از آن خود کرده. اورتولف ۱،۴۴۵ گرم ژله را تنها در عرض ۱ دقیقه بلعید.

خوردن یک عدد بوریتو در عرض ۴۴ ثانیه

در سال ۲۰۱۹، لی شاتکیور توانست یک بوریتوی بسیار بزرگ را درعرض کمتر از یک دقیقه بخورد. این کار فقط ۴۴/۲۰ ثانیه از او وقت گرفته بود.

خوردن ۹ عدد هات داگ در عرض ۳ دقیقه

در سال ۲۰۱۹، یوتیوبری به نام خوزه مونترو دورن، رکورد بیشترین هات داگ خورده شده در عرض ۳ دقیقه را از آن خود کرد. دورن در عرض ۳ دقیقه، ۹ هات داگ را بلعید.

خوردن ۳۶ عدد حبه سیر در عرض یک دقیقه

در سال ۲۰۱۲، پاتریک برتولتی که او هم در عرصه ی رکورد زنی چهره ای نام آشنا به شمار می رود، ۳۶ عدد حبه سیر را در عرض ۱ دقیقه بلعید. بعید است برتولتی تا روزها از شر بوی رکورد زنی اش خلاص شده باشد.

خوردن ۶ عدد ساندویچ کره بادام زمینی و مربا در عرض ۱ دقیقه

برتولتی رکورد دیگری هم در سال ۲۰۱۲ به نام خود ثبت کرد. او ۶ عدد ساندویچ کره بادام زمینی و مربا را در عرض ۱ دقیقه خورد.

خوردن یک عدد پیاز خام در عرض ۳۰ ثانیه

در سال ۲۰۱۳، مردی به نام یوسوکه یاماگاچی با رکورد خوردن یک عدد پیاز خام کامل در عرض ۲۹/۵۶ ثانیه، نام خود را در کتاب گینس به ثبت رساند. این رکورد زنی در جریان جشن های سال نو در ژاپن انجام شده بود.

خوردن ۳۱ عدد کلم بروکسل در عرض ۱ دقیقه

طبق مقررات گینس، کسانی که قصد رکورد زنی در این مورد را دارند باید با استفاده از یک خلال زیتون، هر بار فقط یک عدد کلم را به دهان ببرند.

لینوس اربنک هم با این روش در سال ۲۰۰۸، با خوردن ۳۱ عدد کلم بروکسل در عرض ۱ دقیقه رکورد زنی کرد.

خوردن ۶۵ عدد حبه انگور با استفاده از پا در عرض ۱ دقیقه

گرچه خوردن انگور با پا کار متعارفی نیست، اما به طور قطع کار چالشی ای محسوب می شود و بسیاری از ما در تصورمان هم نمی گنجد که برای انجام آن تلاش کنیم چه رسد که در آن موفق هم شویم. با این حال، در سال ۲۰۱۸، کیف علی خان ۱۹ ساله با خوردن ۶۵ عدد حبه انگور با پاهایش در عرض ۳ دقیقه، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

خوردن ۲۵ عدد مارشمالو در عرض ۱ دقیقه

اگر تجربه ی خوردن این خوراکی خوشمزه را داشته باشید می دانید که خوردن مارشمالو اصلاً کار ساده ای نیست، به خصوص که بسیار چسبناک هم هست. با این وجود، آنتونی فالزون توانست با خوردن ۲۵ عدد مارشمالو در عرض ۱ دقیقه، رکورد شکنی کند. از سال ۲۰۱۳ تا کنون این رکورد به نام فالزون باقی مانده است.

منبع: insider
دیجیاتو
بدون نظر

ورود