با کودکانی آشنا شوید که در کتاب گینس رکورد دار هستند

با کودکانی آشنا شوید که در کتاب گینس رکورد دار هستند

شکستن یک رکورد جهانی و راه پیدا کردن به کتاب گینس می تواند برای هر کسی جذاب باشد. گرچه کودکان اغلب چندان جدی گرفته نمی شوند اما وقتی پای رکورد زنی به میان می آید، آن ها هم حرف های زیادی برای گفتن دارند. در ادامه با کودکانی آشنا خواهیم شد که ساعت ها یا گاهی حتی سال ها وقت صرف کرده اند تا خود را برای شکستن یک رکورد جهانی آماده کنند، گرچه برخی از آن ها هم با ویژگی های مادرزادی شان رکورد شکن شده اند.

مونتانا کنی ۷ ساله: جوان ترین زن صعود کننده به قله کلیمانجارو

کودکان رکورد دار کتاب گینس

مونتانا از مادرش خواست از کوه آتشفشانی ۵،۸۹۵ متری کلیمانجارو که در کشور تانزانیا واقع شده و بلندترین کوه قاره ی آفریقا به شمار می رود، صعود کند تا با این کار به پدرش که به آسمان ها رفته نزدیک تر شود؛ پدر مونتانا ۵ سال قبل از آن از دنیا رفته بود.

مونتانای ۷ ساله در مصاحبه ای گفته: «اونجا برای بابا بوس فرستادم و اون فهمید من اونجام.»

در سال ۲۰۱۸، مونتانا و مادرش، هالی کنی، به همراه یکدیگر قله ی کلیمانجارو را فتح کردند. آن ها مسیر کوهپایه تا قله را طی ۶۱ و نیم روز طی کردند و برای این صعود، چندین ماه تمرین کردند.

هنری کابلس ۱۷ ساله: بیشترین پرش متوالی رو به عقب با پوگو استیک

کابلس ۱۷ ساله با ۲۰ پرش متوالی رو به عقب با پوگو استیک توانست نام خود را در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت کند. او کار با پوگو استیک یا همان چوب پرش را از سن ۱۲ سالگی آغاز کرد و بعدها به تیم بدلکاری XPOGO پیوست که ۱۳ رکورد جهانی دارد.

نیلانشی پاتل ۱۶ ساله: مو بلند ترین نوجوان دنیا

پاتل که اهل کشور هند است، بعد از یک تجربه ی تلخ از کوتاه کردن موهایش در سن ۶ سالگی، دیگر از کوتاه کردن آن ها خودداری کرد. از آن زمان او دیگر موهایش را کوتاه نکرده و در سال ۲۰۱۸، با ۱۷۰/۵ سانتیمتر مو، توانست رکوردشکنی کند.

گرچه پاتل مو بلندترین نوجوان دنیا به شما می رود، اما موبلندترین فرد بزرگسال دنیا یعنی شی چوپینگ حدود ۵ متر و نیم مو دارد که بیشتر از ۳ برابر طول موهای پاتل است.

رایان ۶ ساله: پربازدیدترین کانال یوتیوبی متعلق به فردی از نسل هزاره

رایان، صاحب کانال یوتیوبی Ryan ToysReview، رکورد پربازدیدترین کانال یوتیوبی متعلق به فردی از نسل هزاره (متولدین سال ۲۰۰۰ به بعد) را به خود اختصاص داده. در زمان این رکورد زدنی در سال ۲۰۱۷، رایان فقط ۶ سال داشت، در حالی که از کانال یوتیوبش بیشتر از ۱۲ میلیارد بار بازدید شده بود.

کانال یوتیوب او حالا ۲۱ میلیون دنبال کننده دارد و بیشتر از ۳۱ میلیارد بار دیده شد. رایان از طریق همین کانال سالانه ۲۲ میلیون دلار کسب درآمد می کند.

متو-اندرو باج ۱۶ ساله: بزرگ دست ترین پسر نوجوان دنیا

باج بیشتر از ۲/۰۸ متر قد دارد که البته دست ها و پاهای بزرگ او هم با اندام درشت او هماهنگی دارند، گرچه او فقط با اندازه ی دست هایش توانسته رکورد شکنی کند.

طول دست های راست و چپ باج، از مچ دست تا نوک انگشتان وسط، به ترتیب ۲۲/۴۷ و ۲۲/۱۹ سانتیمتر است. رکورد باج در سال ۲۰۱۹ به ثبت رسید و او در آن زمان ۱۶ سال داشت.

لارس موتزای ۱۶ ساله: بزرگ پا ترین پسر نوجوان دنیا

باج رکورد بزرگ پا ترین پسر نوجوان را هم به نام خودش ثبت کرده بود، اما چند ماهی نگذشته بود که لارس موتزا، رکورد باج را هم شکست.

موتزا در زمان ثبت این رکورد، ۱۶ سال و ۵۹ روز سن داشت. پای چپ او ۳۵/۰۲ و پای راستش ۳۴/۹۷ سانتیمتر طول دارد.

به گفته ی موتزا، دیگران گاهی او را به خاطر پاهایش دست می اندازند، اما در مجموع آزاردهنده ترین چیز برای او محدود بودن گزینه هایی است که برای انتخاب کفش دارد: «اینکه دو تا گزینه برای انتخاب کفش داشته باشی حتماً تجربه ی خاصیه.»

سون وید ۷ ساله: بیشترین دفعات دست زدن در طول یک دقیقه

وید ۷ ساله در سال ۲۰۱۸ با ۱۰۸۰ بار دست زدن در طول فقط ۶۰ ثانیه، رکورد شکنی کرد. دست های وید زمانی که برای این رکورد تمرین می کرد، به خاطر سایش زیاد تاول زده بودند.

رکسان داونز ۹ ساله: جوان ترین سردبیر نشریه در دنیا

قبل از انتشار اولین شماره ی نشریه ی استرالیایی IT GiRL، داونز که خود اهل استرالیا است، به مدت ۶ ماه در سال ۲۰۱۸ سردبیر این نشریه بود. وظایف او شامل برگزاری جلسات معرفی نشریه، ساخت موضوع، مطالعه ی بازار، نگارش نامه ی ماهانه ی سردبیر و بازبینی نشریه قبل از چاپ بود.

بن مونی: طولانی ترین دستبند ساخته شده از کش پلاستیکی و طولانی ترین زنجیر ساخته شده از کلیپس کاغذ

مونی ۲ رکورد جهانی به نام خود ثبت کرده.

او در سال ۲۰۱۴، هفت سال داشت که با ساخت طولانی ترین دستبند کش پلاستیکی دنیا، اولین رکوردش را به نام خود ثبت کرد. او برای ساخت این دستبند ۷۵۳/۳۹ متری، از کش های رنگی ای استفاده کرد که در آن زمان به شدت رایج و فراگیر شده بودند.

۳ سال بعد، او رکورد شکنی دیگری کرد که ساخت طولانی ترین زنجیر ساخته شده از کلیپس کاغذ بود. مونی با اتصال ۶۶ هزار کلیپس کاغذ به یکدیگر، یک زنجیر ۲۰۱/۷۸ متری ساخت.

کیتی بورکای ۱۱ ساله: بیشترین شبدر چهار برگ جمع آوری شده طی یک ساعت

بورکا در سال ۲۰۱۸، یازده سال داشت که با جمع آوری ۱۶۶ شبدر چهار برگ در عرض یک ساعت توانست رکورد شکنی کند. او این رکورد شکنی را در ویرجینیا، ایالت محل زندگی اش انجام داد و تنها دلیلش برای این کار مهارت زیادی بود که در پیدا کردن شبدرهای چهار برگ دارد.

چو جیانیوی ۱۳ ساله: حل ۳ مربع روبیک در سریع ترین زمان در حین پرتاب و دست به دست کردن آن ها

جیانیو ۳ سال تمرین کرده بود تا بتواند رکورد حل ۳ مربع روبیک در کمترین زمان در حین پرتاب و دست به دست کردن آن ها را به نام خودش ثبت کند.

جیانیو در سال ۲۰۱۸ یعنی زمانی که ۱۳ سال داشت در یک برنامه ی تلویزیونی چینی و به طور زنده این رکورد زنی را انجام داد. او کار حل  ۳ مکعب روبیک را تنها در عرض ۵ دقیقه و ۶/۶۱ ثانیه و در حالی که آن ها را پرتاب و دست به دست می کرد، انجام داد.

۴،۴۷۲ دانش آموز هندی: بزرگ ترین اجتماع مردمی با لباس گاندی

این گردهمایی در سال ۲۰۱۸، در جریان جشن سالروز تولد گاندی در هند که یک جشنواره ی سالانه است، صورت گرفت.

در این مراسم ۴،۴۷۲ دانش آموز از مدارس اطراف، در لباس گاندی، شخصیت مشهور و برجسته ی هندی، در این جشن حاضر شدند.

کرشنا راوات ۱۰ ساله: جوان ترین نمایش نویس دنیا

این دختر هندی تنها ۱۰ سال داشت که نمایشنامه ی خودش به نام «ماجراجویی های جادویی و عرفانی – کلید گمشده» را به تحریر درآورد، مقدمات اجرای آن را فراهم و در آن بازی کرد. این نمایش ۸۵ دقیقه ای، ۴۰ بازیگر داشت که بخشی از آن ها از دوستان راوات و بخش دیگر بازیگران حرفه ای بودند که برای بازی دستمزد دریافت می کردند. در واقع این نمایش، یک تئاتر واقعی و رسمی بود.

دیه گو سوارز ۷ ساله: جوان ترین کاشف فسیل دایناسور در دنیا

سوارز ۷ ساله در سال ۲۰۱۴ به همراه پدر و مادرش که هر دو زمین شناس هستند، به سفر رفته بود که ۲ تکه استخوان از یک گونه ی ناشناخته ی دایناسور را پیدا کرد.

این فسیل را به افتخار کاشفش، به اسم او و کشور محل کشف یعنی شیلی نامگذاری کردند. این فسیل دایناسور چیلیسورس دیه گو سوارزی نام گرفته.

منبع: insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود