۱۲ ایموجی که معنی آن ها را اشتباه فهمیده بودیم!

۱۲ ایموجی که معنی آن ها را اشتباه فهمیده بودیم!

هر کسی برداشت متفاوتی از ایموجی ها دارد. ایموجی ها کمک می کنند بدون اینکه لازم باشد حرف زیادی بزنیم، هر احساسی را ابراز کنیم، اما گاهی هم نمی توانیم از حرف یا احساس اصلی کسی که از آن ها استفاده کرده سر در بیاوریم. تنها نکته ی واضحی که وجود دارد این است که این تصاویر به جزئی از زندگی ما تبدیل شده اند. از آنجایی که این صورتک ها و نمادها جایگاه ویژه ای در فرهنگ اینترنت پیدا کرده اند، خوب است معنای درست آن ها را یاد بگیریم. در ادامه به معانی پنهان تعدادی از بحث برانگیزترین ایموجی ها می پردازیم که برای بسیاری هنوز یک سؤال است.

معنی ایموجی ها
بسیاری از کاربران به اشتباه تصور می کنند این ایموجی نماد دعا کردن است. اما این ایموجی در واقع حرکتی را نشان می دهد که ژاپنی ها از آن برای عذرخواهی استفاده می کنند. علاوه بر این، در توضیح آمریکایی این ایموجی آمده که معنی «های فایو» (بزن قدش!) می دهد.
در نگاه اول شاید فکر کنید این ایموجی معنای بوسه می دهد، اما این صورتک درواقع در حال سوت زدن است. این ایموجی همیشه با ایموجی دیگری که عیناً مانند این صورتک است و تنها فرق آن وجود یک قلب است، اشتباه گرفته می شود. البته ایموجی دیگر واقعاً معنای بوسه دارد.
این یک پاپیون صورتی ساده نیست، بلکه نماد مبارزه با سرطان است، گرچه با نماد معروف سرطان کمی تفاوت دارد. با این حال، از این ایموجی معمولاً به عنوان نمادی از یک اتفاق خوشحال کننده استفاده می شود.
این ایموجی نه فقط برای جلب توجه طرف صحبت شما در یک چت به چیزی که در پایین نوشته شده کاربرد دارد، بلکه نمادی از احساس بیماری یا غم هم هست.
مشتی که جهت آن رو به راست است، معنای ابراز احترام و تبریک دارد.
این یک شلغم نیست یلکه یک سیب زمینی شیرین پخته است که در ژاپن به آن یاکی-ایمو گفته می شود.
این ایموجی نمادی از یک غذای ژاپنی به نام کامابوکو است، نوعی کیک ماهی که روی آن با یک شکل مارپیچ صورتی رنگ تزئین می شود. این ایموجی می تواند نماد @ در ایمیل هم باشد.
این ایموجی از دنیای کمیک استریپ ها گرفته شده که در آنجا معنی «دنگ!» (صدای به هم خوردن دو چیز) را می دهد. اگر از این ایموجی در چت استفاده کنید، به طرف صحبت خود یادآوری می کنید که از کوره در رفته یا به اصطلاح، پایش را از گلیمش درازتر کرده.
ما همیشه تصور می کنیم که ضربدر قرمز معنای ممنوعیت دارد. اما علاوه بر آن، این ایموجی در یک چت انگلیسی ممکن است نماد بوسه هم باشد.
در این ایموجی، ماسک «تنگو» به تصویر کشیده شده که یک روح خبیث در اسطوره شناسی ژاپنی است. «تنگو شدن» به معنای نشان دادن تکبر و خودپسندی است و با استفاده از آن به طرف صحبت خود در چت، خودبین شدنش را به او یادآوری می کنید.
شاید تصور کنید این ایموجی نماد یک چیز بد است، اما حقیقت آن است که کاملاً برعکس است. این ایموجی، «ناماهاگه»، دیو ژاپنی را ناشن می دهد که همه ی ارواح خبیثه را دور می کند.
منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • امیدم اسفند ۱۶, ۱۳۹۸

    ایموجی با زبان هیروگلیف چه تفاوتی داره ؟ ایموجی نمیتونه زبان رو غنی‌تر کنه چرا که قرار بر این بوده ، زبان گویای تصاویر باشن و نکته هم در اینجاست که چون هرکس تصویر خاص خودش رو بر جمله می‌نشانده یک جمله همیشه فضای نامحدودی رو طلب می‌کرده و خودش رو به یک تصویر خاص محدود نمی‌کرده در صورتی که ایموجی یک تصویر رو همگانی جلوه میده که در متن بالا میبینیم در این کار هم موفق نبوده . ایموجی نه تنها خلاصه نویسی نیست ، که حتی کمر به قتل خلاصه نویسی بسته بگذریم از آسیب های جدی ای که به زبان فردی و دیدگاه فردی وارد کرده و خواهد کرد . به نظرم زبان دچار بیماری انگلی ای به نام ایموجی شده و حالش اصلا خوب نیست .